Lista wiadomości
Jak możemy zdobyć pieniądze na własny biznes?

Jak możemy zdobyć pieniądze na własny biznes?

WiadomościSKO Warszawa 24.02.2014

Z pewnością wiele w was chciałoby w niedalekiej przyszłości być niezależnymi finansowo, dzięki własnemu biznesowi. Niektórym młodym ludziom może się wydawać, że brak pieniędzy na rozwinięcie działalności jest istotną barierą. Nic bardziej mylnego! Możliwości na uzyskanie funduszy w celu rozkręcenia własnego biznesu jest wiele. Trzeba tylko wiedzieć, gdzie ich szukać.

Dobrym miejscem na rozpoczęcie działalności biznesowej są Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości. Działają one przy 31 uczelniach w Polsce.  Umożliwiają start w biznesie bez konieczności zakładania własnej działalności gospodarczej - dzięki temu minimalizują ryzyko ponoszone przez młodego przedsiębiorcę. Inkubator pozwala także ograniczyć koszty działalności nowej firmy.

Ciekawą i atrakcyjną propozycją dla młodych ludzi jest współpraca z tzw. aniołami biznesu. Anioły biznesu to instytucje, które finansują małe i średnie przedsiębiorstwa na etapie ich powstawania w zamian za późniejsze udziały w zysku. Chętnie angażują się we współpracę z osobami, które mają ciekawy, innowacyjny, dobrze zapowiadający się pomysł na biznes. Anioły biznesu zrzeszają się m.in. w Polskiej Sieci Aniołów Biznesu oraz klubie Lewiatan Business Angels.

Warto również starać się o dotacje z Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki oraz w Polskiej Akademii Rozwoju Przedsiębiorczości. Również istnieje szereg organizacji pozarządowych zajmujących się pomocą młodym ludziom w rozpoczynaniu własnego biznesu, np. Fundacja Małych i Średnich Przedsiębiorstw, Fundacja Inkubator czy Gdańska Fundacja Przedsiębiorczości. Młode osoby szukające pieniędzy na rozwój biznesu mogą także skorzystać z pomocy oferowanej przez fundusze pożyczkowe.

Możliwym miejscem na uzyskanie pieniędzy potrzebnych do rozpoczęcia biznesu są także banki. Oferują one kredyty dla osób rozpoczynających dopiero działalność gospodarczą. Warto pokazać im, że jesteśmy wiarygodni i nowy biznes traktujemy poważnie. Dlatego przedstawmy kredytodawcy nasz biznesplan. Opłaci się nam także dbać od początku o historię kredytową, gdyż na jej podstawie banki podejmują decyzję o przyznaniu kredytu.

Możliwości na rozpoczęcie własnego biznesu jest wiele i są one łatwo dostępne dla każdego. Zatem nie pozostaje nic innego jak tylko zacząć działać :)

Pozostałe wpisy z tej kategorii