Lista wiadomości
Dom maklerski

Dom maklerski

WiadomościSKO Warszawa 03.01.2019

Dom maklerski to przedsiębiorstwo, którego funkcjonowanie jest ściśle powiązane z giełdą.

Dom maklerski prowadzi transakcje kupna i sprzedaży papierów wartościowych spółek notowanych na giełdzie. Współpracuje z samorządami, zajmuje się wprowadzeniem spółki na parkiet główny (GPW) oraz NewConnect. Zezwolenie na prowadzenie działalności maklerskiej wydane przez Komisję Nadzoru Finansowego. Pierwszym w Polsce przedsiębiorstwem maklerskim o rodowodzie społecznym jest Dom Maklerski Banku BPS S.A.

Co zrobić, jeśli chcemy inwestować na giełdzie?

Po pierwsze należy założyć rachunek maklerski. Jednak, aby to zrobić trzeba spełnić określone kryteria. Należy mieć ukończone 18 lat, posiadać dokument tożsamości i NIP. By dokonywać transakcji niezbędny jest także rachunek bankowy, aby z niego i na niego były przelewane pieniądze. Oczywiście, żeby móc inwestować na giełdzie niezbędna jest wiedza nt. rynku finansowego. Dlaczego? Bo choć można kupując akcje czy obligacje można zyskać, to inwestowanie wiąże się z dużym ryzykiem i utratą pieniędzy. Dlatego, zanim zostanie otworzony rachunek sprawdzana jest wiedza potencjalnego inwestora, która badana jest w oparciu o ankietę.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Setne urodziny „złotego”

14.03.2019
W ubiegłym roku świętowaliśmy 100-letnie odzyskania przez Polskie niepodległości. W lutym br. miał miejsce kolejny ważny jubileusz – setne urodziny naszej waluty.
Więcej Setne urodziny „złotego”

Sztuka dawania napiwków

13.11.2018
Oczywiste jest, że za wykonaną pracę otrzymuje się wynagrodzenie. W sektorze usług, szczególnie w branżach takich jak gastronomia czy hotelarstwo funkcjonuje także specjalna forma premiowania pracowników przez klientów tzw. napiwki.
Więcej Sztuka dawania napiwków