Lista wiadomości
Czym się zajmuje analityk finansowy?

Czym się zajmuje analityk finansowy?

Lubisz liczyć i jesteś dociekliwy? Każdy najmniejszy szczegół ma dla Ciebie znaczenie? Myślisz biznesowo, czyli potrafisz składać wiele faktów w jedną, większą całość i patrzysz w przyszłość? Zatem zawód analityka finansowego jest właśnie dla Ciebie!

Kim w ogóle jest analityk finansowy? To osoba zatrudniona najczęściej w banku, większej firmie usługowej, bądź produkcyjnej. Analityk może z powodzeniem szukać pracy w spółkach konsultingowych, czyli takich, które, oczywiście za odpowiednią opłatą, pomagają innym lub też w instytucjach państwowych. Jego codzienność polega na badaniu finansów firmy. Interesują go zarówno dane historyczne, czyli dotyczące przeszłości, jak i plany na przyszłość.

Od analityka zależy zatem, jak firma wydaje pieniądze. Jego zadaniem jest również ocena, czy to, czym aktualnie zajmuje się spółka jest opłacalne, czy też nie. Określa także na przykład, w który towar warto zainwestować, a którego lepiej byłoby pozbyć się z oferty. Myśli zatem, jak można by rozwinąć firmę, jak mogłaby ona wyglądać za parę lat.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Setne urodziny „złotego”

14.03.2019
W ubiegłym roku świętowaliśmy 100-letnie odzyskania przez Polskie niepodległości. W lutym br. miał miejsce kolejny ważny jubileusz – setne urodziny naszej waluty.
Więcej Setne urodziny „złotego”

Dom maklerski

03.01.2019
Dom maklerski to przedsiębiorstwo, którego funkcjonowanie jest ściśle powiązane z giełdą.
Więcej Dom maklerski

Sztuka dawania napiwków

13.11.2018
Oczywiste jest, że za wykonaną pracę otrzymuje się wynagrodzenie. W sektorze usług, szczególnie w branżach takich jak gastronomia czy hotelarstwo funkcjonuje także specjalna forma premiowania pracowników przez klientów tzw. napiwki.
Więcej Sztuka dawania napiwków