Lista wiadomości
Czym się zajmuje analityk finansowy?

Czym się zajmuje analityk finansowy?

Lubisz liczyć i jesteś dociekliwy? Każdy najmniejszy szczegół ma dla Ciebie znaczenie? Myślisz biznesowo, czyli potrafisz składać wiele faktów w jedną, większą całość i patrzysz w przyszłość? Zatem zawód analityka finansowego jest właśnie dla Ciebie!

Kim w ogóle jest analityk finansowy? To osoba zatrudniona najczęściej w banku, większej firmie usługowej, bądź produkcyjnej. Analityk może z powodzeniem szukać pracy w spółkach konsultingowych, czyli takich, które, oczywiście za odpowiednią opłatą, pomagają innym lub też w instytucjach państwowych. Jego codzienność polega na badaniu finansów firmy. Interesują go zarówno dane historyczne, czyli dotyczące przeszłości, jak i plany na przyszłość.

Od analityka zależy zatem, jak firma wydaje pieniądze. Jego zadaniem jest również ocena, czy to, czym aktualnie zajmuje się spółka jest opłacalne, czy też nie. Określa także na przykład, w który towar warto zainwestować, a którego lepiej byłoby pozbyć się z oferty. Myśli zatem, jak można by rozwinąć firmę, jak mogłaby ona wyglądać za parę lat.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Nauka i praca w domu

17.09.2020
Rozwój technologii i upowszechnienie dostępu do internetu znosi wiele ograniczeń między innymi dotyczących miejsca pracy czy nauki.
Więcej Nauka i praca w domu

Nietypowy alfabet

17.09.2020
Umiejętność liczenia przydaje się w wielu dziedzinach życia – podczas zakupów, gotowania, a nawet w komunikacji, w tym alfabecie Morse’a
Więcej Nietypowy alfabet