Lista wiadomości
Co to jest konto osobiste?

Co to jest konto osobiste?

WiadomościSKO TalentowiSKO Warszawa 28.08.2014

Konto osobiste to jedna z podstawowych usług, oferowanych przez bank. Często osoby w Waszym wieku posiadają już takie. W jaki sposób ułatwia ono życie? Czy warto mieć takie konto?

Konto osobiste to jedna z podstawowych usług, oferowanych przez bank. Często osoby w Waszym wieku posiadają już takie. W jaki sposób ułatwia ono życie? Czy warto mieć takie konto?

Konto osobiste, to tak zwany Rachunek Oszczędnościowo – Rozliczeniowy, często w skrócie nazywany ROR. Służy ono do przechowywania środków finansowych oraz swobodnego korzystania z nich przy każdej okazji. Posiadając zatem konto osobiste oraz odpowiednią, powiązaną z nim kartę płatniczą możecie zapłacić za wspólne wyjście do kina z przyjaciółmi, czy też drobną przekąskę w sklepie. Nie musicie nosić przy sobie pieniędzy, co z pewnością jest sporym ułatwieniem. Bank gwarantuje także oczywiście pełne bezpieczeństwo Waszych środków.

A co poza samym gromadzeniem pieniędzy możecie zrobić posiadając takie konto? Na przykład w prosty sposób płacić za zakupy w Internecie i na bieżąco wiedzieć, ile wydajecie. Wystarczy, że zalogujecie się w takim celu na stronę internetową swojego banku. Nie ważne, czy zrobicie to za pomocą komputera, czy też urządzenia mobilnego. A propos urządzeń mobilnych, to wiele z takich kont stwarza Wam możliwość doładowania swojego telefonu. Prawda, że ułatwia ono życie? :)

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Setne urodziny „złotego”

14.03.2019
W ubiegłym roku świętowaliśmy 100-letnie odzyskania przez Polskie niepodległości. W lutym br. miał miejsce kolejny ważny jubileusz – setne urodziny naszej waluty.
Więcej Setne urodziny „złotego”

Dom maklerski

03.01.2019
Dom maklerski to przedsiębiorstwo, którego funkcjonowanie jest ściśle powiązane z giełdą.
Więcej Dom maklerski

Sztuka dawania napiwków

13.11.2018
Oczywiste jest, że za wykonaną pracę otrzymuje się wynagrodzenie. W sektorze usług, szczególnie w branżach takich jak gastronomia czy hotelarstwo funkcjonuje także specjalna forma premiowania pracowników przez klientów tzw. napiwki.
Więcej Sztuka dawania napiwków