Lista wiadomości
Prace wakacyjne – czy warto?

Prace wakacyjne – czy warto?

OpowieściSKO Warszawa 23.04.2014

Chyba każdy z was z niedoczekaniem wypatruje wakacyjnych miesięcy. Jest to idealny okres, aby poświęcić swój czas temu, na co go zabrakło w ciągu roku. Skąd jednak wziąć odpowiednie środki finansowe? Czy żeby zaoszczędzić na beztroski okres wakacyjny musimy zdobyć się na liczne wyrzeczenia? Niekoniecznie!

Praca wakacyjna to idealne rozwiązanie dla osób chcących aktywnie i ambitnie spędzić letnie miesiące. Jeżeli mamy do wyboru leżenie plackiem na plaży lub też wzbogacenie swojego doświadczenia, przeżycie przygody i zaoszczędzenie kilku (set tysięcy) groszy, to polecimy to drugie. Ale po kolei…

Po pierwsze pieniądze. W czasie wakacji zwiększa się zapotrzebowanie na pracowników w różnych branżach. Jest więc to idealna okazja, aby  znaleźć coś dla siebie oraz zasilić swoje konta i portfele, po czym wyruszyć na wymarzoną wycieczkę. Wakacyjny wypoczynek zyska wtedy podwójnie na znaczeniu.

Po drugie doświadczenie. Pracodawcy cenią sobie doświadczenie u osób starających się o pracę, choć wciągu roku szkolnego, czy też akademickiego nie mamy często możliwości i czasu podjęcia się jakiejkolwiek pracy. Warto więc wykorzystać wolny czas by się rozwijać.

Po trzecie przygoda! Dużym powodzeniem wśród młodych ludzi cieszy się praca zagranicą. Jest to idealna okazja do zwiedzenia świata, podszlifowania języka, czy też poznania nowej kultury. Korzyści jest wiele, a planowanie takiej przygody nie musi być skomplikowane, ponieważ istnieje obecnie  wiele organizacji międzynarodowych, które pośredniczą w poszukiwaniu pracy sezonowej i pomagają w kwestiach organizacyjnych wyjazdu.

Marzy wam się wycieczka np. do USA, lecz zaraz potem myślicie o kosztach biletów, wizy oraz samego pobytu? Praca wakacyjna może być właśnie spełnieniem takiego marzenia. Dzięki niej, wyjazd nie tylko nam się zwróci, ale i wzbogaci nasze kieszenie, CV oraz życiowe doświadczenie. Na tytułowe pytanie odpowiemy więc bez wątpliwości twierdząco.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Małe kroki do wielkiego celu

15.03.2016
Wielu współczesnych milionerów za jedną z najważniejszych czynności wiodących do sukcesu uważa postawienie sobie celu, do którego chcą zmierzać.
Więcej Małe kroki do wielkiego celu

Czym się zajmuje analityk finansowy?

07.04.2015
Lubisz liczyć i jesteś dociekliwy? Każdy najmniejszy szczegół ma dla Ciebie znaczenie? Myślisz biznesowo, czyli potrafisz składać wiele faktów w jedną, większą całość i patrzysz w przyszłość? Zatem zawód analityka finansowego jest właśnie dla Ciebie!
Więcej Czym się zajmuje analityk finansowy?

Giełda dla początkujących

13.01.2015
Jeśli zastanawialiście się nad inwestowaniem na giełdzie, musicie poznać kilka podstawowych pojęć i zasad z nią związanych. Warto też, żebyście pamiętali, że na początku wiąże się to z pewnymi trudnościami, które jednak dzięki wytrwałości w pogłębianiu swojej wiedzy finansowej możecie pokonać.
Więcej Giełda dla początkujących

Bądź przedsiębiorczy jak Ingvar Kamprad – założyciel międzynarodowej firmy IKEA

04.11.2014
Jeśli zastanawiacie się nad podjęciem pierwszej pracy – gratulujemy! Historia zna wiele osób, takich jak Wy, które dzięki swojej młodzieńczej chęci do pracy i przedsiębiorczości odniosły sukces na skalę światową. Jedną z nich jest Szwed Ingvar Kamprad, założyciel sieci IKEA, która od ponad półwieku jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek na świecie.
Więcej Bądź przedsiębiorczy jak Ingvar Kamprad – założyciel międzynarodowej firmy IKEA