Lista wiadomości
Wystartowała kolejna edycja Programu TalentowiSKO

Wystartowała kolejna edycja Programu TalentowiSKO

WiadomościSKO Warszawa 05.09.2017

W tym roku najmłodsi z was wcielą się w pomocników Mistrza Jana Pieniążka i wspólnie z nim będą chronić pieniądze. Dowiecie się jak dbać o bezpieczeństwo swoich danych osobowych i finansów oraz jak wygląda bezpieczny dom, bank, konto bankowe oraz facebookowe. Nauczycie się układać bezpieczne hasło. Lekcje odbędą się nie tylko w klasie, ale także na zewnątrz, gdzie w zespołach będziecie rozwiązywać przeróżne zadania.

Starsi uczniowie przyjrzą się w tym roku typom ludzkim.  Poznacie cechy charakterystyczne mieszkańców poszczególnych kontynentów, a następnie umiejscowicie sylwetki ludzi na mapie konturowej świata. Dowiecie się jakie cechy człowieka określają jego tożsamość, po czym scharakteryzujecie  mocne strony swoje osobowości i wyglądu.

30 września rozpocznie się konkurs „Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym”, w ramach którego będziecie mieć okazję uczestniczyć w przedstawieniu o oszczędzaniu, a także sprawdzicie swoją wiedzę na temat finansów w turnieju. Nie zapomnijcie o zgłoszeniu. Przewidziane są atrakcyjne nagrody!

Zapraszamy do udziału w Programie i życzymy dobrej zabawy!

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Ziarnko do ziarnka… 1 procent podatku dla organizacji pożytku publicznego

14.03.2019
Dzielenie się może sprawiać wiele satysfakcji i radości. Choć może mieć różny wymiar, bo dzielić się można czasem, wiedzą i doświadczeniem czy bogactwem to zawsze jest oznaką wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka. Wystarczy rozejrzeć się wokół, aby znaleźć wiele organizacji, które niosą bezinteresowną pomoc.
Więcej Ziarnko do ziarnka… 1 procent podatku dla organizacji pożytku publicznego

Co można znaleźć na banknotach?

21.02.2019
Banknot to pieniądz papierowy, który obowiązuje w danym kraju lub na określonym obszarze. Choć używajmy ich na co dzień, często nie zwracamy uwagi na to, jak wyglądają.
Więcej Co można znaleźć na banknotach?

Krótka historia świnki - skarbonki

09.10.2018
Dorośli i dzieci na całym świecie od pokoleń swoje oszczędności wrzucają do różowej pękatej świnki. Czy wiesz, dlaczego akurat to zwierzę stało się strażniczką oszczędności?
Więcej Krótka historia świnki - skarbonki