Lista wiadomości
Trzy słoiki – drogą do sukcesu?

Trzy słoiki – drogą do sukcesu?

WiadomościSKO Warszawa 08.05.2017

Aby w przyszłości być bogatym, warto nad tym pracować już w szkole podstawowej. Pomogą Ci w tym trzy słoiki, na których kolejno napiszesz: Wydatki, Oszczędności, Pomoc innym.

W pierwszym słoiku powinno się znaleźć 70 % Twoich zarobionych pieniędzy, gdyż wiadomo, że to on zaspokaja Twoje codzienne potrzeby. W drugim ma być ich 20%, a w trzecim – 10%. Do słoika nr 2 – z oszczędnościami - zbieraj środki na coś, o czym marzysz: np. komputer, telefon, rower. Trzeci słoik pokazuje, że nie można myśleć tylko o sobie.

Ważne, żebyś widział swoje pieniądze, dlatego umieść je w słoiku, a nie w skarbonce.

Za: marciniwuc.com/ Forbes

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Ekonomia towarzyszy nam na co dzień

09.09.2019
Ekonomia to nauka zajmująca się badaniem oraz opisem zjawisk i procesów gospodarczych związanych z produkcją, przekazywaniem i korzystaniem z różnych dóbr przez społeczeństwo oraz jednostki.
Więcej Ekonomia towarzyszy nam na co dzień

Ziarnko do ziarnka… 1 procent podatku dla organizacji pożytku publicznego

14.03.2019
Dzielenie się może sprawiać wiele satysfakcji i radości. Choć może mieć różny wymiar, bo dzielić się można czasem, wiedzą i doświadczeniem czy bogactwem to zawsze jest oznaką wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka. Wystarczy rozejrzeć się wokół, aby znaleźć wiele organizacji, które niosą bezinteresowną pomoc.
Więcej Ziarnko do ziarnka… 1 procent podatku dla organizacji pożytku publicznego