Lista wiadomości
Trzy słoiki – drogą do sukcesu?

Trzy słoiki – drogą do sukcesu?

WiadomościSKO Warszawa 08.05.2017

Aby w przyszłości być bogatym, warto nad tym pracować już w szkole podstawowej. Pomogą Ci w tym trzy słoiki, na których kolejno napiszesz: Wydatki, Oszczędności, Pomoc innym.

W pierwszym słoiku powinno się znaleźć 70 % Twoich zarobionych pieniędzy, gdyż wiadomo, że to on zaspokaja Twoje codzienne potrzeby. W drugim ma być ich 20%, a w trzecim – 10%. Do słoika nr 2 – z oszczędnościami - zbieraj środki na coś, o czym marzysz: np. komputer, telefon, rower. Trzeci słoik pokazuje, że nie można myśleć tylko o sobie.

Ważne, żebyś widział swoje pieniądze, dlatego umieść je w słoiku, a nie w skarbonce.

Za: marciniwuc.com/ Forbes

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Ziarnko do ziarnka… 1 procent podatku dla organizacji pożytku publicznego

14.03.2019
Dzielenie się może sprawiać wiele satysfakcji i radości. Choć może mieć różny wymiar, bo dzielić się można czasem, wiedzą i doświadczeniem czy bogactwem to zawsze jest oznaką wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka. Wystarczy rozejrzeć się wokół, aby znaleźć wiele organizacji, które niosą bezinteresowną pomoc.
Więcej Ziarnko do ziarnka… 1 procent podatku dla organizacji pożytku publicznego

Co można znaleźć na banknotach?

21.02.2019
Banknot to pieniądz papierowy, który obowiązuje w danym kraju lub na określonym obszarze. Choć używajmy ich na co dzień, często nie zwracamy uwagi na to, jak wyglądają.
Więcej Co można znaleźć na banknotach?

Krótka historia świnki - skarbonki

09.10.2018
Dorośli i dzieci na całym świecie od pokoleń swoje oszczędności wrzucają do różowej pękatej świnki. Czy wiesz, dlaczego akurat to zwierzę stało się strażniczką oszczędności?
Więcej Krótka historia świnki - skarbonki