Lista wiadomości
Szkoła uczy… oszczędzania

Szkoła uczy… oszczędzania

WiadomościSKO Warszawa 02.09.2013

Każdy z nas chce być kimś… mieć jakiś zawód, robić coś ciekawego.

Janka chce być pilotem, a Filip stolarzem – ale każdy zawód coś ze sobą łączy… Co? To, że zarabia się dzięki niemu pieniądze. I właśnie o tym jak dzięki naszym talentom zarabiać pieniądze porozmawiamy na specjalnych lekcjach. Niezwykłych, bo przygotowanych przez TalentowiSKO. Jedna z lekcji odbędziecie w prawdziwym banku. Takim z sejfem pełnym pieniędzy, maszynką do ich liczenia i bankomatem.

Nie tylko wydawanie pieniędzy jest fajne, także ich gromadzenie na określony cel może przynieść dużo zadowolenia. Ale jak się do tego zabrać? Tego dowiecie się na niezwykłych lekcjach o pieniądzach i oszczędzaniu. 

Pamiętajcie, oszczędzania warto się nauczyć!

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Ziarnko do ziarnka… 1 procent podatku dla organizacji pożytku publicznego

14.03.2019
Dzielenie się może sprawiać wiele satysfakcji i radości. Choć może mieć różny wymiar, bo dzielić się można czasem, wiedzą i doświadczeniem czy bogactwem to zawsze jest oznaką wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka. Wystarczy rozejrzeć się wokół, aby znaleźć wiele organizacji, które niosą bezinteresowną pomoc.
Więcej Ziarnko do ziarnka… 1 procent podatku dla organizacji pożytku publicznego

Co można znaleźć na banknotach?

21.02.2019
Banknot to pieniądz papierowy, który obowiązuje w danym kraju lub na określonym obszarze. Choć używajmy ich na co dzień, często nie zwracamy uwagi na to, jak wyglądają.
Więcej Co można znaleźć na banknotach?

Krótka historia świnki - skarbonki

09.10.2018
Dorośli i dzieci na całym świecie od pokoleń swoje oszczędności wrzucają do różowej pękatej świnki. Czy wiesz, dlaczego akurat to zwierzę stało się strażniczką oszczędności?
Więcej Krótka historia świnki - skarbonki