Lista wiadomości
Start VI edycji Programu TalentowiSKO.

Start VI edycji Programu TalentowiSKO.

WiadomościSKO Warszawa 31.08.2018

Rozpoczęła się VI edycja Programu TalentowiSKO

Przygotowaliśmy dla was nowe scenariusze lekcji, prezentacje multimedialne oraz karty pracy w formie „map myśli”. Wasi opiekunowie mogą pobrać wszystkie materiały w panelu dla Szkół po zalogowaniu.

Dla najmłodszych przygotowaliśmy lekcję pt. „Z wizytą w sklepie – po co nam paragon?”. Przez pryzmat zabawy będziecie mieć okazję spojrzeć na zakupy w sklepie z innej perspektywy. Tym samym poznacie tajniki świata finansów, które towarzyszą Waszym rodzinom w codziennym życiu.

Starsi z Was nie raz dokonywali samodzielnie zakupów. Mieliście więc styczność z pieniędzmi i wiecie do czego służą. Lekcja „Podatkowe ABC” to odwołanie do praktycznego funkcjonowania w świecie finansów osobistych. Nauczyciel zbada czy znacie informacje, które zawarte są na paragonie. To stanowi punkt wyjścia do opowieści o tym, po co są podatki, zwracając szczególną uwagę na PTU, czyli Podatek od Towarów i Usług.

Nowością są karty pracy w formie „map myśli”. Kolorowe mapy przeprowadzą Was przez takie tematy jak: Co to jest podatek? Jak wygląda droga złotówki? oraz Co to jest Bank Spółdzielczy?

Dodatkowo przygotowaliśmy dla Was prezentacje multimedialne, które w prosty i ciekawy sposób opowiedzą Wam o najważniejszych sprawach związanych z finansami.

Ważnym elementem Programu TalentowiSKO są konkursy, które tradycyjnie wystartują 30 września. Nie zapomnijcie o zgłoszeniu! W ramach konkursu „Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym" będziecie mieć okazję uczestniczyć w przedstawieniu o oszczędzaniu, a także sprawdzicie swoją wiedzę na temat finansów w turnieju. Przewidziane są atrakcyjne nagrody.

TalentowiSKO uzyskało patronat: Ministerstwa Edukacji Narodowej, Kuratoriów Oświaty z całej Polski, Fundacji Rozwoju Spółdzielczości Uczniowskiej, Towarzystwa Przyjaciół Dzieci i Krajowej Rady Spółdzielczej.

Zapraszamy do udziału w Programie i życzymy dobrej zabawy!

Pozostałe wpisy z tej kategorii