Lista wiadomości
Skarbonka – dziecięcy skarbiec

Skarbonka – dziecięcy skarbiec

WiadomościSKO Warszawa 15.03.2016

Zwykle ma kształt świnki, ale widzieliście z pewnością skarbonki-domki, skarbonki-słonie, skarbonki-pieski, a nawet skarbonki-budki telefoniczne.

Wszystkie one służą do tego, by można było wrzucać do nich drobne monety i oszczędzać. Niektóre skarbonki mają tylko jeden otwór i nie można z nich podbierać pieniędzy. Kiedy się chce je z nich wydostać, trzeba skarbonkę rozbić.

Warto składać pieniądze w skarbonce. Jaka to przyjemność po jakimś czasie je z niej wydostawać i wydawać na coś, o czym długo marzyliśmy!

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Ziarnko do ziarnka… 1 procent podatku dla organizacji pożytku publicznego

14.03.2019
Dzielenie się może sprawiać wiele satysfakcji i radości. Choć może mieć różny wymiar, bo dzielić się można czasem, wiedzą i doświadczeniem czy bogactwem to zawsze jest oznaką wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka. Wystarczy rozejrzeć się wokół, aby znaleźć wiele organizacji, które niosą bezinteresowną pomoc.
Więcej Ziarnko do ziarnka… 1 procent podatku dla organizacji pożytku publicznego

Co można znaleźć na banknotach?

21.02.2019
Banknot to pieniądz papierowy, który obowiązuje w danym kraju lub na określonym obszarze. Choć używajmy ich na co dzień, często nie zwracamy uwagi na to, jak wyglądają.
Więcej Co można znaleźć na banknotach?

Krótka historia świnki - skarbonki

09.10.2018
Dorośli i dzieci na całym świecie od pokoleń swoje oszczędności wrzucają do różowej pękatej świnki. Czy wiesz, dlaczego akurat to zwierzę stało się strażniczką oszczędności?
Więcej Krótka historia świnki - skarbonki