Lista wiadomości
Skarbonka – dziecięcy skarbiec

Skarbonka – dziecięcy skarbiec

WiadomościSKO Warszawa 15.03.2016

Zwykle ma kształt świnki, ale widzieliście z pewnością skarbonki-domki, skarbonki-słonie, skarbonki-pieski, a nawet skarbonki-budki telefoniczne.

Wszystkie one służą do tego, by można było wrzucać do nich drobne monety i oszczędzać. Niektóre skarbonki mają tylko jeden otwór i nie można z nich podbierać pieniędzy. Kiedy się chce je z nich wydostać, trzeba skarbonkę rozbić.

Warto składać pieniądze w skarbonce. Jaka to przyjemność po jakimś czasie je z niej wydostawać i wydawać na coś, o czym długo marzyliśmy!

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Nauka i praca w domu

17.09.2020
Rozwój technologii i upowszechnienie dostępu do internetu znosi wiele ograniczeń między innymi dotyczących miejsca pracy czy nauki.
Więcej Nauka i praca w domu

Nietypowy alfabet

17.09.2020
Umiejętność liczenia przydaje się w wielu dziedzinach życia – podczas zakupów, gotowania, a nawet w komunikacji, w tym alfabecie Morse’a
Więcej Nietypowy alfabet

Gra w klasy

18.06.2020
Wakacje to czas zabawy. Po tygodniach spędzonych w domu warto odpocząć od komputera, telefonu i pobawić się na podwórku. Podpowiadamy sprawdzony sposób.
Więcej Gra w klasy

Najdłuższy dzień w roku

18.06.2020
Pierwszy dzień lata astronomicznego jest jednocześnie najdłuższym dniem roku. W 2020 roku przypada on na 20 czerwca, czyli na dwa dni wcześniej niż lato kalendarzowe. Ile godzin potrwa najdłuższy dzień roku?
Więcej Najdłuższy dzień w roku