Lista wiadomości
Skarbonka – dziecięcy skarbiec

Skarbonka – dziecięcy skarbiec

WiadomościSKO Warszawa 15.03.2016

Zwykle ma kształt świnki, ale widzieliście z pewnością skarbonki-domki, skarbonki-słonie, skarbonki-pieski, a nawet skarbonki-budki telefoniczne.

Wszystkie one służą do tego, by można było wrzucać do nich drobne monety i oszczędzać. Niektóre skarbonki mają tylko jeden otwór i nie można z nich podbierać pieniędzy. Kiedy się chce je z nich wydostać, trzeba skarbonkę rozbić.

Warto składać pieniądze w skarbonce. Jaka to przyjemność po jakimś czasie je z niej wydostawać i wydawać na coś, o czym długo marzyliśmy!

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Ekonomia towarzyszy nam na co dzień

09.09.2019
Ekonomia to nauka zajmująca się badaniem oraz opisem zjawisk i procesów gospodarczych związanych z produkcją, przekazywaniem i korzystaniem z różnych dóbr przez społeczeństwo oraz jednostki.
Więcej Ekonomia towarzyszy nam na co dzień

Ziarnko do ziarnka… 1 procent podatku dla organizacji pożytku publicznego

14.03.2019
Dzielenie się może sprawiać wiele satysfakcji i radości. Choć może mieć różny wymiar, bo dzielić się można czasem, wiedzą i doświadczeniem czy bogactwem to zawsze jest oznaką wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka. Wystarczy rozejrzeć się wokół, aby znaleźć wiele organizacji, które niosą bezinteresowną pomoc.
Więcej Ziarnko do ziarnka… 1 procent podatku dla organizacji pożytku publicznego