Lista wiadomości
Przyszłość należy do IT

Przyszłość należy do IT

Nowe technologie są nieodzownym elementem współczesnego świata.

Mówi się, że przyszłość to IT. Co kryje się pod tym skrótem? To nic innego jak Information Technology, czyli technologia informacyjna. W praktyce jest to dziedzina łącząca wiele różnych obszarów m.in. informatykę, telekomunikację czy matematykę. Co to oznacza w praktyce? Branża IT zajmuje się w dużym skrócie przetwarzaniem i przechowywaniem informacji, a także bezpieczeństwem danych. Jest to obecnie jeden z najszybciej rozwijających się sektorów gospodarki oraz rynków pracy.

IT jest bardzo rozległą branżą, która skupia wielu różnych specjalistów: programistów, administratorów, testerów, project managerów czy specjalistów help-desk. Zakres ich obowiązków jest bardzo szeroki – od obsługi urządzeń i systemów komputerowych, ich konfiguracji, integracji oraz automatyzacji, po tworzenie oprogramowania i aplikacji. Wbrew pozorom nie jest to zajęcie tylko dla umysłów ścisłych, ale też dla humanistów oraz absolwentów studiów społecznych. Najważniejsza jest ciągła chęć do nauki i rozwoju oraz umiejętność myślenia analitycznego. Istotna jest też dobra organizacja pracy oraz znajomość języka angielskiego. Nie zawsze też programiści to dobrzy matematycy. Owszem taka wiedza może być pomocna, ale nie jest wymagana. Na pewno przydaje się przy złożonych projektach np. tworzeniu gier komputerowych czy grafiki 3D.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Nauka i praca w domu

17.09.2020
Rozwój technologii i upowszechnienie dostępu do internetu znosi wiele ograniczeń między innymi dotyczących miejsca pracy czy nauki.
Więcej Nauka i praca w domu

Nietypowy alfabet

17.09.2020
Umiejętność liczenia przydaje się w wielu dziedzinach życia – podczas zakupów, gotowania, a nawet w komunikacji, w tym alfabecie Morse’a
Więcej Nietypowy alfabet

Gra w klasy

18.06.2020
Wakacje to czas zabawy. Po tygodniach spędzonych w domu warto odpocząć od komputera, telefonu i pobawić się na podwórku. Podpowiadamy sprawdzony sposób.
Więcej Gra w klasy

Najdłuższy dzień w roku

18.06.2020
Pierwszy dzień lata astronomicznego jest jednocześnie najdłuższym dniem roku. W 2020 roku przypada on na 20 czerwca, czyli na dwa dni wcześniej niż lato kalendarzowe. Ile godzin potrwa najdłuższy dzień roku?
Więcej Najdłuższy dzień w roku