Lista wiadomości
Przedsiębiorczość od najmłodszych lat

Przedsiębiorczość od najmłodszych lat

Przedsiębiorczość to umiejętność pomnażania pieniędzy i mądrego gospodarowania nimi. Czy wiecie, że niektórzy zaczynali dorabiać, jeszcze jako dzieci, niewiele starsze od was. A co, gdyby pójść ich przykładem i zacząć być przedsiębiorczym już dziś?

Tak, nie tylko wy o tym myślicie! Już w młodym wieku przedsiębiorczy był na przykład Marek Tymiński, założyciela firmy będącej jednym z największych producentów gier komputerowych w naszym kraju. Prześledźmy jego historię i uczmy się :)

Tymiński jako mały chłopiec dostał on od rodziców komputer Atari. Był to jak na tamte czasy naprawdę czadowy sprzęt. Wraz z nim w jego kolekcji pojawiały się coraz to nowe gry komputerowe. Lubicie zabawę, prawda? A czy może być ona okazją, aby wykazać się przedsiębiorczością i samemu pracować na swoje kieszonkowe? Oczywiście! Tymiński przechodząc kolejne gry wymieniał je z kolegami na podwórku. Czasami zarabiał na tym niewielkie pieniądze, ale z czasem jego podwórkowa firma, zaczęła przynosić profity i kiedy miał 12 lat rodzice zgodzili się, żeby zajął się rozprowadzaniem gier na giełdzie.

W wieku 16 lat przypadkiem udało mu się poznać ludzi pracujących w sklepie komputerowym, a Ci zaproponowali mu zrobienie reklamy telewizyjnej. Jego animacja spodobała się tak bardzo, że zadebiutowała na antenie telewizji ogólnopolskiej. Co było potem? Nasz bohater, będąc już na studiach wyjechał wraz z kolegą do Niemiec, gdzie chciał kupować telefony komórkowe, które mógłby potem sprzedać w Polsce. Jednak zamiast telefonów, wrócił z grami na PlayStation. Duży zysk, pozwolił mu otworzyć sklep z grami komputerowymi. Taka praca go jednak nudziła, zainwestował więc w firmę, która robiła gry komputerowe. Funkcjonuje ona do dziś i nazywa się CI Games. Warto wiedzieć, że firma ta to jeden z największych producentów gier komputerowych w naszym kraju!

Historia Marka Tymińskiego mówi, że jeśli tylko chcecie, możecie osiągnąć bardzo wiele, a to ile macie lat wcale nie musi znaczyć, że nie wolno wam być przedsiębiorczymi. Najważniejsze, byście byli wytrwali i dążyli do realizacji wyznaczonych sobie celów. Róbcie także z pasją to, co lubicie, a marzenia prawdopodobnie same któregoś dnia się ziszczą.

Pozostałe wpisy z tej kategorii