Lista wiadomości
Prezentujemy wasze najlepsze prace konkursowe!

Prezentujemy wasze najlepsze prace konkursowe!

WiadomościSKO TalentowiSKO Warszawa 27.06.2014

Rywalizacja, odbywająca się w ramach konkursu „Dziś oszczędzam w SKO, jutro w Banku Spółdzielczym” była naprawdę zacięta. Cieszymy się, że tak aktywnie uczestniczyliście w naszym wspólnym projekcie, przy okazji dowiadując się wiele na temat oszczędzania oraz rozwijania własnych talentów, nie tylko tych finansowych. Przedstawiamy wam przebieg konkursu oraz szczegóły, dotyczące jego wyników na etapie krajowym.

Jak wyłoniliśmy zwycięzców?

Komisje, wybierające najlepsze prace regionalne spotykały się pod koniec maja. O tym, która szkoła przeszła do etapu krajowego decydowali: przedstawiciel Kuratorium Oświaty, Fundacji Rozwoju Spółdzielczości Uczniowskiej oraz Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. Laureatów pomagali także wybrać przedstawiciele banków spółdzielczych z Grupy BPS oraz oddziałów regionalnych Banku BPS.

Skład komisji oceniającej wasze zmagania na etapie krajowym był bardzo zbliżony do tego z etapu regionalnego. Komisję wspierał dodatkowo przedstawiciel Ministerstwa Edukacji Narodowej. Rozpoczęła ona obrady na początku czerwca. Wybór najlepszych był bardzo trudny.

Która szkoła wygrała i dlaczego?

I miejsce zdobyło SKO działająca przy Szkole Podstawowej w Jaryszowie Szkole Filialnej w Sieroniowicach z liczbą punktów 99. SKO patronował Bank Spółdzielczy w Leśnicy.

Ujęliście komisję niezwykle skrupulatnie i starannie prowadzoną kroniką SKO. Dwie wielkie księgi, które od was otrzymaliśmy pełne były relacji z działań podjętych w ramach Szkolnej Kasy Oszczędności. Wszystkie materiały zostały ponadto wykonane przez was ręcznie. Poszczególne strony ozdobiono wycinankami oraz innymi atrakcyjnymi elementami, co wyglądało naprawdę imponująco i z pewnością wymagało bardzo dużo pracy. Poświęciliście również wiele czasu na przygotowanie bloga. Znalazło się na nim bardzo dużo interesujących wpisów, które przyciągały uwagę ciekawymi tytułami oraz atrakcyjnymi zdjęciami.

II miejsce komisja przyznała SKO działającej przy Szkole Podstawowej w Lisiowólce, która zdobyła 98 punktów. SKO patronował Bank Spółdzielczy w Radzyniu Podlaskim.

Przygotowaliście imponującą kronikę działań - wielką księgę z drewnianą okładką zamykaną na skórzaną klamrę. W środku w bardzo ciekawy i estetyczny sposób przedstawiliście działania, które podejmowaliście w ramach Szkolnej Kasy Oszczędności. Komisja przyznała wam również maksymalną ilość punktów za prowadzenie bloga.. Wpisy zamieszczaliście systematycznie, wzbogacając je ciekawymi zdjęciami.

Mieliście super pomysł na przedstawienie. Opowiedzieliście historię chciwego króla, do którego przyszła biedna kobieta z prośbą o pomoc. Władca odmówił, wyrzucając ją z pałacu. Nieładne zachowanie króla dostrzegł czarodziej, który za sprawą magicznego czaru zamienił go w skrzata. Jak to jednak w baśniach bywa urok można było odwrócić. Potrzebna była do tego jednak pomoc sprytnej Zosi, która spotkała króla-skrzata w lesie. Aby mu pomóc wasza bohaterka wyruszyła w długą podróż. Przeżywała podczas niej kolejne przygody, przy okazji ucząc się i odkrywając swoje talenty. Ostatecznie zdjęła z króla urok.

W przedstawienie zaangażowali się wszyscy uczniowie – nawet Ci najmłodsi, którzy wystąpili w nim jako zwierzęta leśne.

III miejsce zdobyła Szkoła Podstawowa im. Mjr H. Dobrzyńskiego "Hubala" w Jankowej z liczbą punktów 96. SKO działa pod patronatem Banku Spółdzielczego w Grybowie.

Przedstawiliście bardzo fajny oraz rozbudowany pomysł na konkurs dotyczący oszczędzania. Najpierw uczestniczyliście w zajęciach, podczas których dowiedzieliście się wielu ciekawych zagadnień z zakresu ekonomii. Wasi nauczyciele mówili wam między innymi, dlaczego jedni z nas są biedni, a inni bogaci i dlaczego nie można mieć wszystkiego. Pokazywali wam także, jak można rozsądnie zarządzać swoim kieszonkowym. Wiedzę na temat bankowości mieliście także przedstawianą co pewien czas w szkolnej gazetce. Sam konkurs, został podzielony na trzy grupy tematyczne:

1) Robimy zakupy,
2) Planujemy wydatki,
3) Liczymy pieniądze i kupujemy.

Wszyscy laureaci otrzymali maksymalną ilość punktów za „Wyniki działalności Szkolnej Kasy Oszczędności”, co oznacza, że członkami SKO jest 100% uczniów waszej szkoły i wszyscy systematycznie oszczędzacie, mając przy tym rewelacyjne wyniki.

Zwycięzcom jeszcze raz gratulujemy!

Pozostałe wpisy z tej kategorii