Lista wiadomości
Pożyczać czy nie pożyczać?

Pożyczać czy nie pożyczać?

WiadomościSKO Warszawa 06.04.2016

Pożyczamy od innych różne rzeczy: zwykle książki, czasem ubrania albo zabawki. Zdarza się, że pożyczamy też od kogoś pieniądze.

Kiedy mówimy: „Pożycz mi … to lub to”, a nie: „Daj mi … to lub to”, zobowiązujemy się do oddania tego, co pożyczyliśmy. Pożyczony przedmiot lub sprzęt powinien być w takim samym stanie, w jakim pozostawał w momencie pożyczki. Pamiętajmy – kiedy pożyczamy, musimy to samo oddać.

Kiedy prosimy bank o pożyczkę, oddajemy nie tylko pożyczoną sumę, ale zostaje ona powiększona o jakiś dodatek, który stanowi zarobek banku (ten dodatek pieniężny to odsetki).

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Nauka i praca w domu

17.09.2020
Rozwój technologii i upowszechnienie dostępu do internetu znosi wiele ograniczeń między innymi dotyczących miejsca pracy czy nauki.
Więcej Nauka i praca w domu

Nietypowy alfabet

17.09.2020
Umiejętność liczenia przydaje się w wielu dziedzinach życia – podczas zakupów, gotowania, a nawet w komunikacji, w tym alfabecie Morse’a
Więcej Nietypowy alfabet

Gra w klasy

18.06.2020
Wakacje to czas zabawy. Po tygodniach spędzonych w domu warto odpocząć od komputera, telefonu i pobawić się na podwórku. Podpowiadamy sprawdzony sposób.
Więcej Gra w klasy

Najdłuższy dzień w roku

18.06.2020
Pierwszy dzień lata astronomicznego jest jednocześnie najdłuższym dniem roku. W 2020 roku przypada on na 20 czerwca, czyli na dwa dni wcześniej niż lato kalendarzowe. Ile godzin potrwa najdłuższy dzień roku?
Więcej Najdłuższy dzień w roku