Lista wiadomości
Pożyczać czy nie pożyczać?

Pożyczać czy nie pożyczać?

WiadomościSKO Warszawa 06.04.2016

Pożyczamy od innych różne rzeczy: zwykle książki, czasem ubrania albo zabawki. Zdarza się, że pożyczamy też od kogoś pieniądze.

Kiedy mówimy: „Pożycz mi … to lub to”, a nie: „Daj mi … to lub to”, zobowiązujemy się do oddania tego, co pożyczyliśmy. Pożyczony przedmiot lub sprzęt powinien być w takim samym stanie, w jakim pozostawał w momencie pożyczki. Pamiętajmy – kiedy pożyczamy, musimy to samo oddać.

Kiedy prosimy bank o pożyczkę, oddajemy nie tylko pożyczoną sumę, ale zostaje ona powiększona o jakiś dodatek, który stanowi zarobek banku (ten dodatek pieniężny to odsetki).

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Ziarnko do ziarnka… 1 procent podatku dla organizacji pożytku publicznego

14.03.2019
Dzielenie się może sprawiać wiele satysfakcji i radości. Choć może mieć różny wymiar, bo dzielić się można czasem, wiedzą i doświadczeniem czy bogactwem to zawsze jest oznaką wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka. Wystarczy rozejrzeć się wokół, aby znaleźć wiele organizacji, które niosą bezinteresowną pomoc.
Więcej Ziarnko do ziarnka… 1 procent podatku dla organizacji pożytku publicznego

Co można znaleźć na banknotach?

21.02.2019
Banknot to pieniądz papierowy, który obowiązuje w danym kraju lub na określonym obszarze. Choć używajmy ich na co dzień, często nie zwracamy uwagi na to, jak wyglądają.
Więcej Co można znaleźć na banknotach?

Krótka historia świnki - skarbonki

09.10.2018
Dorośli i dzieci na całym świecie od pokoleń swoje oszczędności wrzucają do różowej pękatej świnki. Czy wiesz, dlaczego akurat to zwierzę stało się strażniczką oszczędności?
Więcej Krótka historia świnki - skarbonki