Lista wiadomości
Nietypowe zawody

Nietypowe zawody

Obecnie rynek pracy oferuje wiele możliwości zatrudnienia i rozwoju.

Poza klasycznymi, popularnymi zawadami takimi jak lekarz, prawnik, sprzedawca czy strażak, pojawiają się nowe, nietuzinkowe propozycje. Czasy się zmieniają, a wraz z nimi aspiracje obecnych i przyszłych kandydatów do pracy. Badania pokazują, że dzieci w USA i UK częściej marzą, żeby zostać YouTuberem niż astronautą. Upowszechnienie internetu dało początek nowym profesjom takim jak bloger, vloger czy influencer. W ten sposób hobby stało się dla wielu sposobem na życie. Problemem może być jednak duża konkurencja. Dlatego ważny jest pomysł, jak również tzw. lekkie pióro oraz umiejętności edytowania zdjęć czy nagrywania i montowania filmów.

Jeśli posiadasz dobry gust i zmysł estetyczny, możesz spróbować swoich sił jako osobisty stylista (personal shopper). To osoba, która towarzyszy swoim klientom podczas zakupów, pomagając w znalezieniu stylu, uzupełnieniu garderoby, a nawet całkowitej zmianie wizerunku. Coraz popularniejszy jest również zawód konsultanta ślubnego (wedding planner). Jego zadaniem jest organizacja i aranżacja tego jednego z najpiękniejszych, a zarazem najbardziej stresujących dni w życiu. Kolejną ciekawą propozycją zwłaszcza dla miłośników czworonogów jest zawód zoopsychologa, zwanego również behawiorystą zwierząt. To specjalista, który pomaga właścicielom psów i kotów rozwiązywać różnego rodzaju „problemy wychowawcze”.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Nauka i praca w domu

17.09.2020
Rozwój technologii i upowszechnienie dostępu do internetu znosi wiele ograniczeń między innymi dotyczących miejsca pracy czy nauki.
Więcej Nauka i praca w domu

Nietypowy alfabet

17.09.2020
Umiejętność liczenia przydaje się w wielu dziedzinach życia – podczas zakupów, gotowania, a nawet w komunikacji, w tym alfabecie Morse’a
Więcej Nietypowy alfabet

Gra w klasy

18.06.2020
Wakacje to czas zabawy. Po tygodniach spędzonych w domu warto odpocząć od komputera, telefonu i pobawić się na podwórku. Podpowiadamy sprawdzony sposób.
Więcej Gra w klasy

Najdłuższy dzień w roku

18.06.2020
Pierwszy dzień lata astronomicznego jest jednocześnie najdłuższym dniem roku. W 2020 roku przypada on na 20 czerwca, czyli na dwa dni wcześniej niż lato kalendarzowe. Ile godzin potrwa najdłuższy dzień roku?
Więcej Najdłuższy dzień w roku