Lista wiadomości
Nauka i praca w domu

Nauka i praca w domu

Rozwój technologii i upowszechnienie dostępu do internetu znosi wiele ograniczeń między innymi dotyczących miejsca pracy czy nauki.

Coraz częstszym zjawiskiem jest tzw. home office, czyli system pracy zdalnej. Polega on na wykonywaniu swoich obowiązków zawodowych z domu. Oczywiście dotyczy to tylko stanowisk, którym do pracy wystarczy komputer z dostępem do sieci oraz telefon.

Nauka w świecie wirtualnym

Taka forma jest też coraz lepiej znana uczniom i studentom. Zwykle dotyczy to wyjątkowych sytuacji takich jak choroba czy nieobecność nauczyciela lub wykładowcy. To również coraz popularniejszy sposób prowadzenia korepetycji czy nauki języków obcych. Nauczanie zdalne może mieć formę tradycyjnej lekcji on-line, ale też wirtualnych wizyt w muzeach czy galeriach sztuki. Wszystko zależy od dostępnych narzędzi oraz pomysłowości prowadzącego.  

Efektywność w parze z dyscypliną

Mobilny system pracy czy nauki niesie za sobą wiele udogodnień np. zaoszczędzenie czasu na dojazdach do biura lub szkoły, ale też zagrożeń związanych z organizacją i obniżeniem efektywności. W tym przypadku ważna jest dyscyplina oraz umiejętność zarządzania czasem. Aby praca lub nauka z domu przynosiła pozytywne efekty, warto przestrzegać kilku prostych zasad:

1. Zorganizuj sobie przestrzeń – najlepiej przy biurku lub stole.
2. Przestrzegaj planu dnia – znajdź czas na naukę lub pracę oraz sprawy związane z życiem prywatnym.
3. Rób przerwy – wstań od biurka, przewietrz pomieszczenie.
4. Pamietaj o regularnym piciu i jedzeniu. Postaw na zdrowe przekąski takie jak owoce lub orzechy.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Nietypowy alfabet

17.09.2020
Umiejętność liczenia przydaje się w wielu dziedzinach życia – podczas zakupów, gotowania, a nawet w komunikacji, w tym alfabecie Morse’a
Więcej Nietypowy alfabet

Gra w klasy

18.06.2020
Wakacje to czas zabawy. Po tygodniach spędzonych w domu warto odpocząć od komputera, telefonu i pobawić się na podwórku. Podpowiadamy sprawdzony sposób.
Więcej Gra w klasy

Najdłuższy dzień w roku

18.06.2020
Pierwszy dzień lata astronomicznego jest jednocześnie najdłuższym dniem roku. W 2020 roku przypada on na 20 czerwca, czyli na dwa dni wcześniej niż lato kalendarzowe. Ile godzin potrwa najdłuższy dzień roku?
Więcej Najdłuższy dzień w roku