Lista wiadomości
Najmłodsi miliarderzy na świecie

Najmłodsi miliarderzy na świecie

WiadomościSKO Dla szkół Warszawa 13.11.2013

37,8 mld dolarów – tyle wg magazynu Forbes wynosi majątek 10 najmłodszych miliarderów na świecie

4 z nich związanych było, bądź jest z największym portalem społecznościowym, czyli Facebookiem. Poniżej przeczytacie o nich kilka słów.

Mark Zuckerberg – założyciel Facebooka ma obecnie 28 lat, a jego majątek wyceniany jest na 13,3 mld dolarów. Zuckerberg, jako student Harvardu, zanim założył Facebooka opracował również serwisy. Były to:

- Coursematch, serwis który pozwalał studentom widzieć listę pozostałych studentów zapisanych na ten sam rok

- Facemash.com - strona , która pozwalała na ocenę zamieszczonych na niej zdjęć użytkowników. Serwis istniał jednak tylko cztery godziny, ponieważ administracja uniwersytecka szybko go zablokowała.

Najmłodszy z miliarderów Dustin Moskovitz, ma 28 lat i posiada majątek szacowany na 3,8 mld dolarów. Jest jednym z założycieli Facebooka, choć obecnie w nim nie pracuje, to nadal posiada 5% jego akcji.

Do grona najmłodszych miliarderów zalicza się również 30-letni Eduardo Saverin – także początkowo związany z Facebookiem. Posiada obecnie 5% akcji spółki, a jego majątek wyceniany jest na 2,2 mld dolarów.

Wśród Facebookowych miliarderów znajduje się również Sean Parker, który w wieku 24 lat pełnił rolę pierwszego prezesa tego portalu społecznościowego. Jego majątek wynosi około 2 mld dolarów. Co ciekawe Parker już w wieku 19 lat szturmem wdarł się do przemysłu muzycznego dzięki serwisowi Napster, która pozwala na wyszukiwanie, zakup i pobieranie muzyki z Internetu.

 

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Ziarnko do ziarnka… 1 procent podatku dla organizacji pożytku publicznego

14.03.2019
Dzielenie się może sprawiać wiele satysfakcji i radości. Choć może mieć różny wymiar, bo dzielić się można czasem, wiedzą i doświadczeniem czy bogactwem to zawsze jest oznaką wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka. Wystarczy rozejrzeć się wokół, aby znaleźć wiele organizacji, które niosą bezinteresowną pomoc.
Więcej Ziarnko do ziarnka… 1 procent podatku dla organizacji pożytku publicznego

Co można znaleźć na banknotach?

21.02.2019
Banknot to pieniądz papierowy, który obowiązuje w danym kraju lub na określonym obszarze. Choć używajmy ich na co dzień, często nie zwracamy uwagi na to, jak wyglądają.
Więcej Co można znaleźć na banknotach?

Krótka historia świnki - skarbonki

09.10.2018
Dorośli i dzieci na całym świecie od pokoleń swoje oszczędności wrzucają do różowej pękatej świnki. Czy wiesz, dlaczego akurat to zwierzę stało się strażniczką oszczędności?
Więcej Krótka historia świnki - skarbonki