Lista wiadomości
Matematyka – królowa nauk

Matematyka – królowa nauk

WiadomościSKO TalentowiSKO Warszawa 28.08.2014

„Matematyka to królowa nauk” - pewnie nie raz słyszeliście takie stwierdzenie. Zastanawialiście się dlaczego tak jest? Co sprawia, że to właśnie ona jest taka ważna?

W każdej sytuacji towarzyszą nam liczby: w sklepie, domu, szkole, na wakacjach. Za ich pomocą możemy opisać wszystko co nas otacza, także drugiego człowieka. Gdy wiecie ile ktoś ma lat, ile wzrostu, ile waży, to możecie wyobrazić sobie tę osobę - macie na jej temat podstawową wiedzę.

Gdy wybieracie się na wakacje, mówicie będę 500 kilometrów od domu - to też matematyka. Dzięki takiemu określeniu wasz rozmówca wie, jaka odległość was dzieli, może mniej więcej określić gdzie jesteście. Podobnie jest w sklepie, gdy kupujecie towary, za które płacicie określoną sumę. Często sprzedawca wydaje wam resztę. Tak, to także jest matematyka.

Jak widzicie matematyka to bardzo ważny przedmiot. Warto się jej uczyć, bo z pewnością zaowocuje to w przyszłości. Posłuchajcie swoich rodziców, bo jak mówił Mały Książę, światem dorosłych rządzą liczby. W niemal każdej rozmowie przewija się matematyka, nie da się od tego uciec. Na pewno i wy będziecie kiedyś zarabiać określone kwoty, wydawać je, brać kredyty, kupować na raty. W takich sytuacjach wiedza matematyczna to prawdziwy skarb, pozwalający zaoszczędzić i dobrze dysponować pieniędzmi! A czy wy macie może już teraz do niej talent?

Pozostałe wpisy z tej kategorii