Lista wiadomości
Jak TalentowiSKO uczy o finansach?

Jak TalentowiSKO uczy o finansach?

WiadomościSKO Warszawa 29.04.2014

Talent do oszczędzania drzemie w każdym z nas. Musimy mieć jednak niezbędne informacje i możliwości, żeby umiejętność tą szkolić. Jak je zdobyć? Dzięki Szkolnym Kasom Oszczędności oraz programowi TalentowiSKO.

Ideą stworzenia Szkolnych Kas Oszczędności było wyrobienie umiejętności oszczędzania i zarządzania posiadanymi środkami finansowymi. Co ciekawe, pomysł ten powstał już w 1773 roku, aby szkoły uczyły dzieci, nawet te dopiero zaczynające naukę, jak należy obchodzić się z pieniądzem. W Polsce niemal co drugi uczeń oszczędzał w latach 50’ i 60’ w ramach SKO. Idea przetrwała do dnia dzisiejszego, czego dowodem jest program, w którym uczestniczycie – TalentowiSKO.

Na czym polega? W jaki sposób staramy się pokazywać wam, że rozwijanie drzemiących w was talentów, nie tylko tych matematycznych, czy też finansowych jest tak istotne?

Większość z Was uczestniczy zapewne w lekcjach o finansach, które przygotowaliśmy specjalnie dla Was. Uczycie się podczas nich kreatywnego myślenia i dowiadujecie się, jak można identyfikować oraz rozwijać własne mocne strony. Zdobywacie także ogólną wiedzę o finansach. Po organizowanych w ramach programu lekcjach wiecie, skąd się biorą pieniądze oraz jak w niezwykle prosty sposób można nauczyć się oszczędzać. Na podobne zajęcia zapraszają Was do siebie banki spółdzielcze. Poznajecie je od środka, macie możliwość spotkania się z ludźmi, którzy bezpośrednio odpowiadają za funkcjonowanie tych dużych instytucji.

Wiele ważnych rad znajdujecie także na naszej stronie internetowej. Kiedy nie wystarcza wam tematyka podejmowana w przeznaczonej dla Was zakładce, możecie oczywiście zapoznawać się z treściami, które proponujemy uczniom gimnazjum, czy też liceum.

W ramach programu TalentowiSKO macie ponadto możliwość uczestniczenia w ogólnopolskich konkursach z zakresu oszczędzania. Zadania konkursowe uczą Was szacunku dla pracy, pozytywnego myślenia o pieniądzach a także wspierają Waszą aktywność związaną z oszczędzaniem.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Ziarnko do ziarnka… 1 procent podatku dla organizacji pożytku publicznego

14.03.2019
Dzielenie się może sprawiać wiele satysfakcji i radości. Choć może mieć różny wymiar, bo dzielić się można czasem, wiedzą i doświadczeniem czy bogactwem to zawsze jest oznaką wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka. Wystarczy rozejrzeć się wokół, aby znaleźć wiele organizacji, które niosą bezinteresowną pomoc.
Więcej Ziarnko do ziarnka… 1 procent podatku dla organizacji pożytku publicznego

Co można znaleźć na banknotach?

21.02.2019
Banknot to pieniądz papierowy, który obowiązuje w danym kraju lub na określonym obszarze. Choć używajmy ich na co dzień, często nie zwracamy uwagi na to, jak wyglądają.
Więcej Co można znaleźć na banknotach?

Krótka historia świnki - skarbonki

09.10.2018
Dorośli i dzieci na całym świecie od pokoleń swoje oszczędności wrzucają do różowej pękatej świnki. Czy wiesz, dlaczego akurat to zwierzę stało się strażniczką oszczędności?
Więcej Krótka historia świnki - skarbonki