Lista wiadomości
Jak działa bank?

Jak działa bank?

WiadomościSKO Warszawa 19.02.2014

Bank jest instytucją finansową. Pełni on rolę pośrednika między osobami, które chcą pożyczyć pieniądze, a osobami, które mają ich więcej.

Czasami potrzebujemy większej kwoty pieniędzy na pewien ważny cel, na przykład na kupno pianina, jeśli mamy talent muzyczny lub roweru, gdy jesteśmy dobrze zapowiadającym się kolarzem. W każdym z nas drzemią talenty, które są naszym kapitałem i w które warto inwestować, zarówno pracą nad ich rozwojem jak i zakupem odpowiedniego sprzętu. W sytuacji, gdy nie dysponujemy większą sumą pieniędzy, z pomocą przychodzą banki, w których możemy pożyczyć potrzebną kwotę. Jak to się robi?

Osoba chcąca zaciągnąć kredyt lub pożyczkę idzie do banku. Następnie pracownik banku podejmuje decyzję, czy zdecyduje się przyznać jej kredyt lub pożyczkę. Jeśli decyzja pracownika banku jest pozytywna, wtedy bank pożycza danej osobie pieniądze.
W banku możemy trzymać także nasze oszczędności. Możemy w tym celu założyć na przykład lokatę. Po pewnym czasie otrzymujemy wpłaconą wcześniej sumę powiększoną o określony procent. Czyli zarabiamy.

Oszczędności możemy również trzymać na tradycyjnym rachunku bankowym. Bank daje nam w takim przypadku kartę płatniczą, która jest wyłącznie naszą własnością i nie powinniśmy z nikim się nią dzielić. Za jej pomocą możemy wypłacać oszczędności z bankomatu, czy też płacić za zakupy w sklepie. Pamiętajmy, że Banki prowadzą również doradztwo finansowe, czyli doradzają, co najlepiej zrobić, żeby pomnożyć zaoszczędzone przez nas pieniądze.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Ziarnko do ziarnka… 1 procent podatku dla organizacji pożytku publicznego

14.03.2019
Dzielenie się może sprawiać wiele satysfakcji i radości. Choć może mieć różny wymiar, bo dzielić się można czasem, wiedzą i doświadczeniem czy bogactwem to zawsze jest oznaką wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka. Wystarczy rozejrzeć się wokół, aby znaleźć wiele organizacji, które niosą bezinteresowną pomoc.
Więcej Ziarnko do ziarnka… 1 procent podatku dla organizacji pożytku publicznego

Co można znaleźć na banknotach?

21.02.2019
Banknot to pieniądz papierowy, który obowiązuje w danym kraju lub na określonym obszarze. Choć używajmy ich na co dzień, często nie zwracamy uwagi na to, jak wyglądają.
Więcej Co można znaleźć na banknotach?

Krótka historia świnki - skarbonki

09.10.2018
Dorośli i dzieci na całym świecie od pokoleń swoje oszczędności wrzucają do różowej pękatej świnki. Czy wiesz, dlaczego akurat to zwierzę stało się strażniczką oszczędności?
Więcej Krótka historia świnki - skarbonki