Lista wiadomości
Jak działa bank?

Jak działa bank?

WiadomościSKO Warszawa 19.02.2014

Bank jest instytucją finansową. Pełni on rolę pośrednika między osobami, które chcą pożyczyć pieniądze, a osobami, które mają ich więcej.

Czasami potrzebujemy większej kwoty pieniędzy na pewien ważny cel, na przykład na kupno pianina, jeśli mamy talent muzyczny lub roweru, gdy jesteśmy dobrze zapowiadającym się kolarzem. W każdym z nas drzemią talenty, które są naszym kapitałem i w które warto inwestować, zarówno pracą nad ich rozwojem jak i zakupem odpowiedniego sprzętu. W sytuacji, gdy nie dysponujemy większą sumą pieniędzy, z pomocą przychodzą banki, w których możemy pożyczyć potrzebną kwotę. Jak to się robi?

Osoba chcąca zaciągnąć kredyt lub pożyczkę idzie do banku. Następnie pracownik banku podejmuje decyzję, czy zdecyduje się przyznać jej kredyt lub pożyczkę. Jeśli decyzja pracownika banku jest pozytywna, wtedy bank pożycza danej osobie pieniądze.
W banku możemy trzymać także nasze oszczędności. Możemy w tym celu założyć na przykład lokatę. Po pewnym czasie otrzymujemy wpłaconą wcześniej sumę powiększoną o określony procent. Czyli zarabiamy.

Oszczędności możemy również trzymać na tradycyjnym rachunku bankowym. Bank daje nam w takim przypadku kartę płatniczą, która jest wyłącznie naszą własnością i nie powinniśmy z nikim się nią dzielić. Za jej pomocą możemy wypłacać oszczędności z bankomatu, czy też płacić za zakupy w sklepie. Pamiętajmy, że Banki prowadzą również doradztwo finansowe, czyli doradzają, co najlepiej zrobić, żeby pomnożyć zaoszczędzone przez nas pieniądze.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Nauka i praca w domu

17.09.2020
Rozwój technologii i upowszechnienie dostępu do internetu znosi wiele ograniczeń między innymi dotyczących miejsca pracy czy nauki.
Więcej Nauka i praca w domu

Nietypowy alfabet

17.09.2020
Umiejętność liczenia przydaje się w wielu dziedzinach życia – podczas zakupów, gotowania, a nawet w komunikacji, w tym alfabecie Morse’a
Więcej Nietypowy alfabet

Gra w klasy

18.06.2020
Wakacje to czas zabawy. Po tygodniach spędzonych w domu warto odpocząć od komputera, telefonu i pobawić się na podwórku. Podpowiadamy sprawdzony sposób.
Więcej Gra w klasy

Najdłuższy dzień w roku

18.06.2020
Pierwszy dzień lata astronomicznego jest jednocześnie najdłuższym dniem roku. W 2020 roku przypada on na 20 czerwca, czyli na dwa dni wcześniej niż lato kalendarzowe. Ile godzin potrwa najdłuższy dzień roku?
Więcej Najdłuższy dzień w roku