Lista wiadomości
Gra w klasy

Gra w klasy

Wakacje to czas zabawy. Po tygodniach spędzonych w domu warto odpocząć od komputera, telefonu i pobawić się na podwórku. Podpowiadamy sprawdzony sposób.

Do zabawy na świeżym powietrzu nie potrzeba dużo. Wystarczy boisko lub chodnik, by stworzyć przestrzeń np. do gry w klasy. W zależności od podłoża, patykiem albo kredą rysujemy diagram. Jego kształt może przypominać pizzę, szafę lub ludzika.

Drugim krokiem jest ponumerowanie poszczególnych pól, które odpowiadają kolejnym klasom od 1 do 8. Zasady gry są bardzo proste. Głównym zadaniem jest pokonanie narysowanej planszy, skacząc, zaczynając od pola, na którym wyląduje rzucony kamyk lub moneta. Trudność polega na tym, że przedmiot, którym rzucimy, musi trafić na konkretne pole i nie może dotknąć linii klasy ani wyjść poza nią. Jeśli tak się stanie, do zabawy przystępuje następna osoba, a my przechodzimy na koniec kolejki. By podnieść poprzeczkę, skakać można na jednej nodze, z nogami na krzyż czy też tyłem. Można także wprowadzać dodatkowe wyzwania i zadania dla skaczącego. Wszystko zależy od waszej wyobraźni. Do zabawy możecie zaprosić także rodziców, którzy na pewno pamiętają tą grę z czasów, kiedy sami byli dziećmi.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Nauka i praca w domu

17.09.2020
Rozwój technologii i upowszechnienie dostępu do internetu znosi wiele ograniczeń między innymi dotyczących miejsca pracy czy nauki.
Więcej Nauka i praca w domu

Nietypowy alfabet

17.09.2020
Umiejętność liczenia przydaje się w wielu dziedzinach życia – podczas zakupów, gotowania, a nawet w komunikacji, w tym alfabecie Morse’a
Więcej Nietypowy alfabet