Lista wiadomości
Co to jest konto osobiste?

Co to jest konto osobiste?

Wielu z Was zauważyło, że idąc z rodzicami do sklepu, nie posługują się oni pieniędzmi, tylko kartą płatniczą. Sama w sobie nie posiada ona żadnej wartości – jednak kiedy połączymy ją z kontem osobistym – staje się bardzo przydatna. Czym jest zatem owo konto osobiste?

Zastanawialiście się czasem, gdzie znajdują się pieniądze Waszych rodziców? Przecież nie trzymają ich w domu – wolą mieć do nich dostęp wszędzie tam, gdzie są. Rzadko kto chce jednak chodzić z portfelem pełnym pieniędzy. Po pierwsze to niepraktyczne, po drugie niebezpieczne. Wymyślono więc konto osobiste – taką sprytnie pomyślaną skrytkę dla pieniędzy. Tylko Wasi rodzice mają dostęp do pieniędzy tam gromadzonych. Jest ono także odpowiednio zabezpieczone po to, aby nikt, poza nimi, nie mógł z niego skorzystać.

A jak korzysta się z konta osobistego? Dla przykładu szef co miesiąc przelewa tam zarobki Waszych rodziców. Oni z kolei mogą na bieżąco śledzić, ile pieniędzy posiadają. Wystarczy, że uruchomią komputer z dostępem do Internetu i wyszukają odpowiednią stronę. Za pomocą takiego konta mogą także pożyczyć pieniądze członkowi rodziny, czy też zapłacić za zakupy w Internecie. Rodzice mogą także, nie wychodząc z domu, opłacić za jego pomocą rachunki za gaz, prąd, czy wodę. Prawda, że to fajne i ułatwia życia? :)

Pozostałe wpisy z tej kategorii