Lista wiadomości
Co to jest konto osobiste?

Co to jest konto osobiste?

Wielu z Was zauważyło, że idąc z rodzicami do sklepu, nie posługują się oni pieniędzmi, tylko kartą płatniczą. Sama w sobie nie posiada ona żadnej wartości – jednak kiedy połączymy ją z kontem osobistym – staje się bardzo przydatna. Czym jest zatem owo konto osobiste?

Zastanawialiście się czasem, gdzie znajdują się pieniądze Waszych rodziców? Przecież nie trzymają ich w domu – wolą mieć do nich dostęp wszędzie tam, gdzie są. Rzadko kto chce jednak chodzić z portfelem pełnym pieniędzy. Po pierwsze to niepraktyczne, po drugie niebezpieczne. Wymyślono więc konto osobiste – taką sprytnie pomyślaną skrytkę dla pieniędzy. Tylko Wasi rodzice mają dostęp do pieniędzy tam gromadzonych. Jest ono także odpowiednio zabezpieczone po to, aby nikt, poza nimi, nie mógł z niego skorzystać.

A jak korzysta się z konta osobistego? Dla przykładu szef co miesiąc przelewa tam zarobki Waszych rodziców. Oni z kolei mogą na bieżąco śledzić, ile pieniędzy posiadają. Wystarczy, że uruchomią komputer z dostępem do Internetu i wyszukają odpowiednią stronę. Za pomocą takiego konta mogą także pożyczyć pieniądze członkowi rodziny, czy też zapłacić za zakupy w Internecie. Rodzice mogą także, nie wychodząc z domu, opłacić za jego pomocą rachunki za gaz, prąd, czy wodę. Prawda, że to fajne i ułatwia życia? :)

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Ziarnko do ziarnka… 1 procent podatku dla organizacji pożytku publicznego

14.03.2019
Dzielenie się może sprawiać wiele satysfakcji i radości. Choć może mieć różny wymiar, bo dzielić się można czasem, wiedzą i doświadczeniem czy bogactwem to zawsze jest oznaką wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka. Wystarczy rozejrzeć się wokół, aby znaleźć wiele organizacji, które niosą bezinteresowną pomoc.
Więcej Ziarnko do ziarnka… 1 procent podatku dla organizacji pożytku publicznego

Co można znaleźć na banknotach?

21.02.2019
Banknot to pieniądz papierowy, który obowiązuje w danym kraju lub na określonym obszarze. Choć używajmy ich na co dzień, często nie zwracamy uwagi na to, jak wyglądają.
Więcej Co można znaleźć na banknotach?

Krótka historia świnki - skarbonki

09.10.2018
Dorośli i dzieci na całym świecie od pokoleń swoje oszczędności wrzucają do różowej pękatej świnki. Czy wiesz, dlaczego akurat to zwierzę stało się strażniczką oszczędności?
Więcej Krótka historia świnki - skarbonki