Lista wiadomości
Co ma kura do pieniędzy?

Co ma kura do pieniędzy?

WiadomościSKO Warszawa 04.04.2018

Pierwszy denar został wybity na polskich ziemiach ok. roku 1000 i w tym okresie za tę srebrną monetę można było kupić w Pradze ok. 10 kur.

Pierwszy denar został wybity na polskich ziemiach ok. roku 1000 i w tym okresie za tę srebrną monetę można było kupić w Pradze ok. 10 kur. Spróbuj i Ty prowadzić notatki, ile kosztują produkty, które kupujesz najczęściej. Sprawdź po jakimś czasie, jak zmienia się ich cena i ile potrzebnych Ci rzeczy możesz kupić np. za 50 zł dzisiaj, a ile za trzy miesiące i w dłuższym odstępie czasu. Twój eksperyment będzie dotyczył siły nabywczej pieniądza, a po latach może być ciekawym eksperymentem.

Za: nbportal.pl

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Ziarnko do ziarnka… 1 procent podatku dla organizacji pożytku publicznego

14.03.2019
Dzielenie się może sprawiać wiele satysfakcji i radości. Choć może mieć różny wymiar, bo dzielić się można czasem, wiedzą i doświadczeniem czy bogactwem to zawsze jest oznaką wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka. Wystarczy rozejrzeć się wokół, aby znaleźć wiele organizacji, które niosą bezinteresowną pomoc.
Więcej Ziarnko do ziarnka… 1 procent podatku dla organizacji pożytku publicznego

Co można znaleźć na banknotach?

21.02.2019
Banknot to pieniądz papierowy, który obowiązuje w danym kraju lub na określonym obszarze. Choć używajmy ich na co dzień, często nie zwracamy uwagi na to, jak wyglądają.
Więcej Co można znaleźć na banknotach?

Krótka historia świnki - skarbonki

09.10.2018
Dorośli i dzieci na całym świecie od pokoleń swoje oszczędności wrzucają do różowej pękatej świnki. Czy wiesz, dlaczego akurat to zwierzę stało się strażniczką oszczędności?
Więcej Krótka historia świnki - skarbonki