Lista wiadomości
Ciekawostki o ekonomii. Tak ona także może być interesująca!

Ciekawostki o ekonomii. Tak ona także może być interesująca!

Czy wiecie, że ekonomia w starożytności, czyli bardzo dawno temu oznaczała prowadzenie gospodarstwa domowego, takiego jakie tworzycie wspólnie z rodzicami? Czy wiecie, że w Polsce produkuje się najwięcej jabłek w całej Europie, a sprzedaje innym krajom najwięcej na świecie?

Ekonomia jest bardzo interesująca. Jej nauka pozwoli Wam dowiedzieć się bardzo dużo o otaczającym świecie. Pełna jest także ciekawostek. Oto niektóre z nich:
Definicja słowa ekonomia zmieniała się. Bardzo dawno temu ludzie myśleli o niej, tylko jako o sposobie w jaki dobrze prowadzi się gospodarstwo domowe. Porównując to do Waszego życia traktowali ją jako sposób, w jaki Wasi rodzice zarabiają i wydają pieniądze. Aktualnie, jeśli ktoś jest ekonomistą to nie myśli tylko o swoim domu. Opuszcza go i zastanawia się, jak wygląda sytuacja w innych krajach.
A czy wiecie, że w Polsce produkuje się najwięcej jabłek na świecie? Tak tym też zajmuje się

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Ziarnko do ziarnka… 1 procent podatku dla organizacji pożytku publicznego

14.03.2019
Dzielenie się może sprawiać wiele satysfakcji i radości. Choć może mieć różny wymiar, bo dzielić się można czasem, wiedzą i doświadczeniem czy bogactwem to zawsze jest oznaką wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka. Wystarczy rozejrzeć się wokół, aby znaleźć wiele organizacji, które niosą bezinteresowną pomoc.
Więcej Ziarnko do ziarnka… 1 procent podatku dla organizacji pożytku publicznego

Co można znaleźć na banknotach?

21.02.2019
Banknot to pieniądz papierowy, który obowiązuje w danym kraju lub na określonym obszarze. Choć używajmy ich na co dzień, często nie zwracamy uwagi na to, jak wyglądają.
Więcej Co można znaleźć na banknotach?

Krótka historia świnki - skarbonki

09.10.2018
Dorośli i dzieci na całym świecie od pokoleń swoje oszczędności wrzucają do różowej pękatej świnki. Czy wiesz, dlaczego akurat to zwierzę stało się strażniczką oszczędności?
Więcej Krótka historia świnki - skarbonki