Lista wiadomości
Ciekawostki o ekonomii. Tak ona także może być interesująca!

Ciekawostki o ekonomii. Tak ona także może być interesująca!

Czy wiecie, że ekonomia w starożytności, czyli bardzo dawno temu oznaczała prowadzenie gospodarstwa domowego, takiego jakie tworzycie wspólnie z rodzicami? Czy wiecie, że w Polsce produkuje się najwięcej jabłek w całej Europie, a sprzedaje innym krajom najwięcej na świecie?

Ekonomia jest bardzo interesująca. Jej nauka pozwoli Wam dowiedzieć się bardzo dużo o otaczającym świecie. Pełna jest także ciekawostek. Oto niektóre z nich:
Definicja słowa ekonomia zmieniała się. Bardzo dawno temu ludzie myśleli o niej, tylko jako o sposobie w jaki dobrze prowadzi się gospodarstwo domowe. Porównując to do Waszego życia traktowali ją jako sposób, w jaki Wasi rodzice zarabiają i wydają pieniądze. Aktualnie, jeśli ktoś jest ekonomistą to nie myśli tylko o swoim domu. Opuszcza go i zastanawia się, jak wygląda sytuacja w innych krajach.
A czy wiecie, że w Polsce produkuje się najwięcej jabłek na świecie? Tak tym też zajmuje się

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Nauka i praca w domu

17.09.2020
Rozwój technologii i upowszechnienie dostępu do internetu znosi wiele ograniczeń między innymi dotyczących miejsca pracy czy nauki.
Więcej Nauka i praca w domu

Nietypowy alfabet

17.09.2020
Umiejętność liczenia przydaje się w wielu dziedzinach życia – podczas zakupów, gotowania, a nawet w komunikacji, w tym alfabecie Morse’a
Więcej Nietypowy alfabet

Gra w klasy

18.06.2020
Wakacje to czas zabawy. Po tygodniach spędzonych w domu warto odpocząć od komputera, telefonu i pobawić się na podwórku. Podpowiadamy sprawdzony sposób.
Więcej Gra w klasy

Najdłuższy dzień w roku

18.06.2020
Pierwszy dzień lata astronomicznego jest jednocześnie najdłuższym dniem roku. W 2020 roku przypada on na 20 czerwca, czyli na dwa dni wcześniej niż lato kalendarzowe. Ile godzin potrwa najdłuższy dzień roku?
Więcej Najdłuższy dzień w roku