Lista wiadomości
Ciekawostki o ekonomii. Tak ona także może być interesująca!

Ciekawostki o ekonomii. Tak ona także może być interesująca!

Czy wiecie, że ekonomia w starożytności, czyli bardzo dawno temu oznaczała prowadzenie gospodarstwa domowego, takiego jakie tworzycie wspólnie z rodzicami? Czy wiecie, że w Polsce produkuje się najwięcej jabłek w całej Europie, a sprzedaje innym krajom najwięcej na świecie?

Ekonomia jest bardzo interesująca. Jej nauka pozwoli Wam dowiedzieć się bardzo dużo o otaczającym świecie. Pełna jest także ciekawostek. Oto niektóre z nich:
Definicja słowa ekonomia zmieniała się. Bardzo dawno temu ludzie myśleli o niej, tylko jako o sposobie w jaki dobrze prowadzi się gospodarstwo domowe. Porównując to do Waszego życia traktowali ją jako sposób, w jaki Wasi rodzice zarabiają i wydają pieniądze. Aktualnie, jeśli ktoś jest ekonomistą to nie myśli tylko o swoim domu. Opuszcza go i zastanawia się, jak wygląda sytuacja w innych krajach.
A czy wiecie, że w Polsce produkuje się najwięcej jabłek na świecie? Tak tym też zajmuje się

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Ekonomia towarzyszy nam na co dzień

09.09.2019
Ekonomia to nauka zajmująca się badaniem oraz opisem zjawisk i procesów gospodarczych związanych z produkcją, przekazywaniem i korzystaniem z różnych dóbr przez społeczeństwo oraz jednostki.
Więcej Ekonomia towarzyszy nam na co dzień