Lista szkół
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Świątkach

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Świątkach

Kontakt

Świątki 95
Świątki 11-008

O naszej szkole

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Świątkach jest szkołą wiejską, w której uczy się 240 uczniów. W tym z klas I - III 104 uczniów. Uczęszczają tu dzieci z całego terenu naszej gminy. Uczniowie są dowożeni do szkoły gdyż miejscowości, w których mieszkają, znajdują się dość daleko od naszej szkoły. Szkolna Kasa Oszczędności (SKO) przy Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Świątkach działająca pod patronatem Warmińskiego Banku Spółdzielczego w Jonkowie zgłosiła swój udział w II edycji konkursu „Dziś osz

BlogowiSKO szkoły

Program „Myślę pozytywnie”.

08.03.2020
Nasza szkoła bierze udział w Programie „Myślę pozytywnie”. Jest to program kompleksowego wsparcia dzieci, młodzieży, rodziców i nauczycieli w profilaktyce zdrowia psychicznego oraz upowszechniania wiedzy na jego temat. Przez dziesięć kolejnych miesięcy będziemy realizować zadania certyfikacyjne przygotowane w ramach Programu.
Więcej Program „Myślę pozytywnie”.

Dzień Bezpiecznego Internetu

08.03.2020
W dniu 11.02.2020 r. obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu. W tym roku pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”. W ramach zajęć zorganizowane zostały w szkole warsztaty tematyczne podkreślające, jak negatywnymi zjawiskami jest hejt, cyberprzemoc, uzależnienie, czy szkodliwe treści udostępniane i czytane w sieci.
Więcej Dzień Bezpiecznego Internetu

Zajęcia plastyczne w Bibliotece Publicznej.

26.02.2020
Ci, którzy myślą, że wizyta w bibliotece to tylko książki, czytanie i cisza, są w dużym błędzie. Gminna Biblioteka Publiczna w Świątkach w sposób twórczy i pełne kreatywności łamie te stereotypy.
Więcej Zajęcia plastyczne w Bibliotece Publicznej.

SZKOŁA DO HYMNU

26.02.2020
W dniu 8 listopada o godz. 11.11 przyłączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu”, zainicjowanej przez Ministra Edukacji Narodowej oraz Radę Dzieci i Młodzieży,
Więcej SZKOŁA DO HYMNU

TYDZIEŃ ZDROWEGO JEDZENIA I GOTOWANIA.

26.02.2020
TYDZIEŃ ZDROWEGO JEDZENIA I GOTOWANIA. W dniach 18-22 listopada 2019 roku, w ramach realizacji programu „Trzymaj Formę”, podejmiemy w naszej szkole działania związane z kształtowaniem prozdrowotnych nawyków wśród dzieci i młodzieży szkolnej poprzez promocję zasad aktywnego stylu życia i zbilansowanej diety.
Więcej TYDZIEŃ ZDROWEGO JEDZENIA I GOTOWANIA.

ZAJĘCIA W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

26.02.2020
21 października 2019 roku uczniowie z klasy III mieli zajęcia czytelnicze w naszej szkolnej bibliotece. Uczniowie rozwijali swój talent czytelniczy.
Więcej ZAJĘCIA W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

ŚWIĘTO POSTACI Z BAJEK

26.02.2020
Dnia 5 listopada 2019 r. swoje święto obchodziły wszystkie postaci z bajek. Z tej okazji, do wspólnej zabawy z ulubieńcami wszystkich dzieci z klas I – III włączyła się biblioteka szkolna oraz uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej.
Więcej ŚWIĘTO POSTACI Z BAJEK

Tydzień Języka Ojczystego w klasach I - III.

25.02.2020
W dniach 21–28 lutego w naszej szkole odbył się Tydzień Języka Ojczystego. Uczniowie klas I-III brali aktywny udział w wydarzeniu, poprzez realizację różnego typu zadań. Każdego dnia mieli oni do wykonania rozmaite zadania. Dzieci przygotowały opis i portret ulubionego bohatera z wybranej lektury, zapoznały się z biografią Jerzego Bralczyka i Agnieszki Frączek oraz odpowiadały na pytania dotyczące ich zasług dla języka polskiego. Ilustrowały wyrazy z trudnościami ortograficznymi, korzystali ze słowników.
Więcej Tydzień Języka Ojczystego w klasach I - III.

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

25.02.2020
Biblioteka Szkolna w Świątkach zorganizowały w dniu 27 września już po raz kolejny uczniom klas I - III "Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania". W tym dniu dzieci z klas I - III zebrały się w sali biblioteki, gdzie spotkały się z nauczycielami oraz z pracownikiem biblioteki, którzy czytali dzieciom fragmenty bajek różnych autorów. Opowiadali też o swoich ulubionych książkach. Zachęcali do czytania książek w domu wspólnie z rodzicami lub rodzeństwem. Dzieciom bardzo podobało się takie wspólne czytanie i słuchanie bajek. Na koniec uczniowie mogli wypożyczyć sobie dowolną bajkę do czytania w domu.
Więcej Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

DZIEŃ KROPKI W NASZEJ SZKOLE.

25.02.2020
Kolejny już raz 16 września 2019 roku nasza szkoła przystąpiła do organizacji Międzynarodowego Dnia Kropki. Święta odwagi, twórczości i kreatywności.
Więcej DZIEŃ KROPKI W NASZEJ SZKOLE.

Konkurs z okazji Dnia Pluszowego Misia na sportowo-mikołajkowo.

25.02.2020
Rada Samorządu Uczniowskiego w dniu 6 grudnia 2019 r. roku zaplanowała szkolne mikołajki, które miały następujący przebieg: Mikołajkowy poczęstunek – w trakcie mikołajek można było poczęstować się ciastkami i galaretkami itp. w stylu mikołajkowym. Stoliki z poczęstunkiem musiały być udekorowane: lampkami choinkowymi, figurką św. Mikołaja i obrusem. Szkolny opiekun SKO klas I - III przygotowała też w tym dniu konkurs sportowy z okazji Dnia Pluszowego Misia na sportowo-mikołajkowo.
Więcej Konkurs z okazji Dnia Pluszowego Misia na sportowo-mikołajkowo.

Pasowanie klas pierwszych na uczniów naszej szkoły.

25.02.2020
Dnia 11.10.2019 r. w przeddzień Święta Edukacji Narodowej odbyło się w naszej szkole Pasowanie klasy I A i I B na uczniów naszej szkoły. W uroczystym apelu wzięli udział uczniowie z klas 0-VIII, nauczyciele, rodzice i zaproszeni goście. Ważnym gościem na pasowaniu był udział Wójta Gminy Świątki, który przygotował prezenty dla pierwszaków. W tym roku szkolnym 2019/2020 do pasowania na ucznia przystąpiło 35 uczniów z klasy I A oraz I B. Dnia 11 października 2019 roku – na uroczystym apelu – uczniowie klas pierwszych złożyli ślubowanie na sztandar Szkoły i zostali pasowani na uczniów przez p. Dyrektor Agnieszkę Miąsko. Tym samym uczynili zadość tradycji szkolnej i stali się pełnoprawnymi członkami wspólnoty uczniowskiej Szkoły Podstawowej w Świątkach.
Więcej Pasowanie klas pierwszych na uczniów naszej szkoły.

Konkurs plastyczny "Historia pieniądza".

13.05.2019
Dnia 29.03.2019 r. został rozstrzygnięty konkurs plastyczny "Historia pieniądza". Uczniowie mieli za zadanie wykonać rysunek dawnych lub obecnych monet i dostarczenie prac do opiekuna SKO klas I - III.
Więcej Konkurs plastyczny "Historia pieniądza".

Mistrz oszczędzania

09.05.2019
W roku szkolnym 2018/2019 „MISTRZEM OSZCZĘDNOŚCI” została uczennica klasy III A: Klaudia Kowalska, która w miesiącach od października do kwietnia dokonał wielu wpłat na książeczkę SKO.
Więcej Mistrz oszczędzania

Święto wiosny.

09.05.2019
SCENARIUSZ CAŁODNIOWEJ UROCZYSTOŚCI SZKOLNEJ KLAS I-III „ŚWIĘTO WIOSNY – ŚWIĘTO OSZCZĘDNOŚCI”.
Więcej Święto wiosny.

DZIEŃ KROPKI W NASZEJ SZKOLE.

07.05.2019
17 września klasa I b i inne klasy I - IIII świętowała nietypowo – obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki, który przypadał 15 wrześni
Więcej DZIEŃ KROPKI W NASZEJ SZKOLE.

Tydzień Kultury Języka Ojczystego w klasach I - III.

06.05.2019
W dniach 18–22 lutego w naszej szkole odbył się Tydzień Kultury Języka Ojczystego. Uczniowie klas I-III brali aktywny udział w wydarzeniu, poprzez realizację różnego typu zadań. Każdego dnia mieli oni do wykonania rozmaite zadania. Dzieci przygotowały opis i portret ulubionego bohatera z wybranej lektury, zapoznały się z biografią Jerzego Bralczyka i Agnieszki Frączek oraz odpowiadały na pytania dotyczące ich zasług dla języka polskiego. Ilustrowały wyrazy z trudnościami ortograficznymi, korzystali ze słowników.
Więcej Tydzień Kultury Języka Ojczystego w klasach I - III.

Walentynki w klasach I - III.

06.05.2019
14 lutego 2019 roku był dla uczniów klasy I – III dniem pełnym uśmiechu, ciepłych słów i gestów. Walentynkowe zajęcia rozpoczęto od zapoznania uczniów z tradycją obchodzenia Dnia Świętego Walentego – patrona zakochanych.
Więcej Walentynki w klasach    I - III.

KONKURS JESTEŚMY BEZPIECZNI W DRODZE.

06.05.2019
W dniu 16 października 2018 roku odbył się w naszej szkolny konkurs dla uczniów klas I-III pod nazwą „Jesteśmy bezpieczni na drodze". Każda z klas wyłoniła w eliminacjach klasowych 4-osobową drużynę, która w czasie turnieju szkolnego dzielnie reprezentowała całą klasę.
Więcej KONKURS JESTEŚMY BEZPIECZNI W DRODZE.

Konkurs plastyczny „Kartka Świąteczna w Języku Angielskim”.

06.05.2019
Dnia 27 listopada 2018 roku ogłoszono konkurs, przeznaczony dla uczniów klasy I-III, pt. „Kartka Świąteczna w Języku Angielskim.” Celem konkursu było nie tylko stworzenie atmosfery świątecznej, ale również zachęcenie do wyszukania informacji, jak wygląda Święto Bożego Narodzenia w krajach anglojęzycznych. Zadaniem uczniów było przedstawienie nastroju oraz tradycji Świąt Bożego Narodzenia w postaci kartki świątecznej oraz umieszczenie na niej życzeń w języku angielskim.
Więcej Konkurs  plastyczny „Kartka Świąteczna w Języku Angielskim”.

Wizyta w siedzibie Radia Olsztyn i TVP3 Olsztyn

06.05.2019
W dniu 18 grudnia 2018 roku uczniowie naszej szkoły – klasy II a, III a i III b – mieli możliwość zwiedzenia siedziby Radia Olsztyn i TVP3 Olsztyn. Wyjazd odbył się w ramach podstawy programowej i rozwoju zainteresowań uczniów. Uczniowie dowiedzieli się, na czym polega praca dziennikarza radiowego, reportera telewizyjnego. Poznali etapy powstawania programów radiowych i telewizyjnych. Najbardziej podobało się uczniom studio TVP3.
Więcej Wizyta w siedzibie Radia Olsztyn i TVP3 Olsztyn

„List do Świętego Mikołaja”

06.05.2019
W grudniu 2018 roku dzieci z klasy I b wzięły udział w VIII edycji ogólnopolskiego konkursu plastycznego „List do Świętego Mikołaja” zorganizowanego przez firmę edukacyjną NOVUM ze Szczytna.
Więcej „List do Świętego Mikołaja”

Ogólnopolska akcja Marzycielska Poczta.

06.05.2019
Zaprosiliśmy wszystkich uczniów do udziału w akcji Marzycielska Poczta. To ogólnopolska akcja, która polega na wysyłaniu tradycyjnych listów i kartek do ciężko chorych dzieci. Akcja trwa do końca roku szkolnego 2018/2019.
Więcej Ogólnopolska akcja Marzycielska Poczta.

"Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania".

06.05.2019
Biblioteka Szkolna i Biblioteka Publiczna w Świątkach zorganizowały w dniu 28 września już po raz kolejny uczniom klas I - III oraz dzieciom z przedszkola "Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania".
Więcej "Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania".

Festiwal nauki.

06.05.2019
W dniu 19 października 2018 roku (piątek), po raz drugi, odbył się w Szkole Podstawowej w Świątkach Festiwal Nauki związany z projektem Nowoczesna Edukacja. Tym razem Festiwal podsumowywał trwanie projektu w szkole. Dlatego też na początku głos zabrała p. Dyrektor i podziękowała Wójtowi Gminy Świątki za wsparcie udzielone przez Gminę przy przygotowaniu projektu (partner projektu) oraz Dyrektorce TPD z Olsztyna za realizację projektu przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Warmińsko-Mazurski Oddział Regionalny. Impreza rozpoczęła się widowiskową Chemią ognia. Podczas pokazu zaprezentowano, czym właściwie jest ogień i przeprowadzono z nim najróżniejsze eksperymenty. Uczniowie zobaczyli: • chemiczną lawę; • chemiczne eksplozje; • zwariowaną chemiczną pianę; • szalony dym; • kolorowy ogień. Show łączyło elementy naukowe z humorystycznymi i przedstawiało w nietypowy sposób zagadnienia związane z tematem temperatury, ognia i chemii.
Więcej Festiwal nauki.

Przedstawienie z okazji Narodowego Świeta Niepodległości.

06.05.2019
Uczniowie klas trzecich przygotowali apel z okazji 100 rocznicy Narodowego Święta Niepodległości obchodzonego w Polsce corocznie 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918r, po 123 latach zaborów (1795–1918). Słuchacze mieli możliwość wspólnego zaśpiewania Hymnu oraz Roty, a także radosnej piosenki „Jesteśmy Polką i Polakiem”. Wysłuchali też wspaniałej recytacji wierszy o Polsce. Występujący otrzymali gromkie brawa, co nagrodziło trud ich przygotowań.
Więcej Przedstawienie z okazji Narodowego Świeta Niepodległości.

Konkurs z okazji Dnia Pluszowego Misia na sportowo-mikołajkowo.

06.05.2019
Rada Samorządu Uczniowskiego w dniu 6 grudnia 2018 r. roku zaplanowała szkolne mikołajki, które miały następujący przebieg: Mikołajkowy poczęstunek – w trakcie mikołajek można było poczęstować się ciastami i galaretkami itp. w stylu mikołajkowym. Stoliki z poczęstunkiem musiały być udekorowane: lampkami choinkowymi, figurką św. Mikołaja i obrusem. Zdjęcie ze św. Mikołajem - można było sobie zamówić wykonanie takiego zdjęcia. Szkolny opiekun SKO klas I - III przygotowała też w tym dniu konkurs sportowy z okazji Dnia Pluszowego Misia na sportowo-mikołajkowo.
Więcej Konkurs z okazji Dnia Pluszowego Misia na sportowo-mikołajkowo.

Pasowanie klas pierwszych na uczniów naszej szkoły.

06.05.2019
Dnia 12.10.2018 r. w przeddzień Święta Edukacji Narodowej odbyło się w naszej szkole Pasowanie klasy I na uczniów naszej szkoły. W uroczystym apelu wzięli udział uczniowie z klas 0-VIII, nauczyciele, rodzice i zaproszeni goście. Ważnym gościem na pasowaniu był udział Wójta Gminy Świątki, który przygotował prezenty dla pierwszaków. W tym roku szkolnym 2018/2019 do pasowania na ucznia przystąpiło tylko 28 uczniów z klasy I A oraz I B.
Więcej Pasowanie klas pierwszych na uczniów naszej szkoły.

Konkurs plastyczny "Historia pieniądza".

25.03.2018
Dnia 28.03.2018 r. został rozstrzygnięty konkurs plastyczny "Historia pieniądza". Uczniowie mieli za zadanie wykonać rysunek dawnych lub obecnych monet i dostarczenie prac do opiekuna SKO klas I - III.
Więcej Konkurs plastyczny "Historia pieniądza".

Konkurs plastyczny "Moja najpiękniejsza skarbonka".

25.03.2018
Dnia 01.03.2018 r. został ogłoszony konkurs plastyczny dla uczniów klas I- III p.t. "Moja najpiękniejsza skarbonka". Uczniowie mieli za zadanie wykonać rysunek skarbonki lub skarbonkę i dostarczenie prac do opiekuna SKO klas I - III.
Więcej Konkurs plastyczny "Moja najpiękniejsza skarbonka".

Tydzień Kultury Języka Ojczystego.

20.03.2018
W dniach 19–26 lutego w naszej szkole odbył się Tydzień Kultury Języka Ojczystego. Uczniowie klas I-III brali aktywny udział w wydarzeniu, poprzez realizację różnego typu zadań. Każdego dnia mieli oni do wykonania rozmaite zadania.
Więcej Tydzień Kultury Języka Ojczystego.

Wycieczka do Konsulatu Świętego Mikołaja.

01.02.2018
Dnia 20.12.2017 r. klasy I A, II A i II B wybrały się na wycieczkę do Konsulatu Świętego Mikołaja w Kętrzynie. Głównym celem wycieczki była nauka robienia bombek pod bacznym okiem pomocników Świętego Mikołaja.
Więcej Wycieczka do Konsulatu Świętego Mikołaja.

Wycieczka do Stacji Badawczej PAN.

31.01.2018
Dnia 14.09.2017 r. uczniowie klas I - III zwiedzali muzeum przyrodniczego mieszczące się w zabytkowym XVIII wiecznym spichlerzu gdzie zgromadzono materiały i eksponaty prezentujące dorobek Stacji: - wystawa wypchanych eksponatów i szkieletów zwierząt żyjących w Polsce, - wystawa jedynej w Polsce kolekcji zrzutów poroży jeleni, - wystawa zabytkowych pojazdów konnych, sań i wozów z różnych czasów, - wykład pracownika PAN na temat eksponatów zgromadzonych w muzeum, na temat wolnej hodo
Więcej Wycieczka do Stacji Badawczej PAN.

Zajęcia w CNK w Warszawie.

31.01.2018
Dnia 18.10.2017 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zajęciach w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Program wycieczki obejmował: -Oglądanie filmu w Planetarium Niebo Kopernika p.t. „Słoneczna podróż”. -Zwiedzanie wystaw: Wystawa czasowa Kopernika „Płyń lub giń”. -Majsternia.
Więcej Zajęcia w CNK w Warszawie.

Noc Naukowców.

31.01.2018
Dnia 29.09.2017 r. uczniowie klas I - III naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach Olsztyńskiej Nocy Naukowców. Uczniowie brali udział w następujących zajęciach: -Dziwowisko; -Ciecz nienewtonowska; -Glutologia; -Co szkiełko widziało; -MikroZOO; -Od ryb i raków do pierwotniaków; -Tajemnica Moli Książkowych.
Więcej Noc Naukowców.

Festiwal Nauki

31.01.2018
W dniu 22 września 2017 roku (piątek) odbył się w naszej szkole Festiwal Nauki związany z projektem Nowoczesna Edukacja. Podczas Festiwalu uczniowie naszej szkoły mieli możliwość pogłębiania swojej wiedzy i rozwijania zainteresowań poprzez udział w tematycznych zajęciach prowadzonych na pięciu stanowiskach przez firmę EduFun Centrum Interaktywnej Edukacji i Zabawy: Ciekły azot, Oto moja ekofarma, Fabryka prądu, Kryminologia, Eliksiry alchemika.
Więcej Festiwal Nauki

Tydzień głośnego czytania.

31.01.2018
W związku z Tygodniem Głośnego Czytania w naszej szkole klasa II a i III a w ramach zajęć dodatkowych „Czytadełko” została zaproszona przez Panią Basię Błażewicz na zajęcia do szkolnej biblioteki.
Więcej Tydzień głośnego czytania.

Serc dobrych pełna paczka.

31.01.2018
Adwent to czas oczekiwania i przygotowań do Bożego Narodzenia. Znane są różne praktyki adwentowe. Jedną z nich są postanowienia oraz wyrzeczenia. Klasa IVc, we współpracy z katechetką Kamilą Strzelec–Sulżycką, podjęła się próby rezygnacji z jedzenia słodyczy. Uczniowie zadecydowali, że zebrane łakocie przekażą ubogiej rodzinie z Gminy Światki. Akcja potoczyła się błyskawicznie! W ostatnim tygodniu Adwentu klasa IVc zebrała 20kg słodyczy oraz 10 kg innych produktów spożywczych.
Więcej Serc dobrych pełna paczka.

Konkurs plastyczny "Cuda z dyni".

31.01.2018
Do dnia 25 października 2017 roku uczniowie klas I-III składali swoje prace konkursowe, biorąc udział w konkursie plastycznym „Cuda z dyni”.
Więcej Konkurs plastyczny "Cuda z dyni".

Turniej klas I - III „Bezpieczna droga do szkoły”.

31.01.2018
5 października 2017 roku w naszej szkole odbył się turniej klas I-III pod hasłem „Bezpieczna droga do szkoły”. Każda z klas wyłoniła w eliminacjach klasowych 4-osobową drużynę, która w czasie turnieju szkolnego dzielnie reprezentowała całą klasę.
Więcej Turniej klas I - III „Bezpieczna droga do szkoły”.

Konkurs plastyczny na "Najpiękniejszy Różaniec”

31.01.2018
Pani Kamila Strzelec-Sulżycka – nauczycielka religii – zorganizowała jesienią w naszej szkole „Konkurs na Najpiękniejszy Różaniec”. Celem konkursu było zainteresowanie uczniów i ich rodziców tematyką maryjną, rozwijanie kreatywności uczniów oraz zachęcenie rodziców do wspólnej pracy z dzieckiem. Konkurs cieszył się bardzo dużą popularnością w klasach I-III.
Więcej Konkurs plastyczny  na "Najpiękniejszy Różaniec”

Jasełka 2017.

31.01.2018
Dnia 22 grudnia 2017 roku uczniowie klas III a, IV a, IV b, V b i VI b przygotowali widowisko, którego celem było przybliżenie tradycji i symboliki Świąt Bożego Narodzenia oraz zapoznanie z mniej znanymi kolędami/pastorałkami uczniów naszej szkoły.
Więcej Jasełka 2017.

Bal karnawałowy klas I- III.

31.01.2018
Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe. Bal karnawałowy w naszej szkole, dla uczniów klas pierwszej, drugich i trzecich, odbył się 9 stycznia 2018 roku.
Więcej Bal karnawałowy klas I- III.

Konkurs plastyczny "Moja biało-czerwona Ojczyzna".

31.01.2018
Z okazji Narodowego Święta Niepodległości Polskie Radio Olsztyn, już po raz kolejny, ogłosiło konkurs „Moja biało-czerwona” Ojczyzna. W szkole koordynacją konkursu zajęły się nauczycielki klas I - III i biblioteki szkolnej. Uczniowie naszej szkoły bardzo chętnie wzięli udział w konkursie. Dostarczyli do biblioteki szkolnej swoje prace, które potem zostały dostarczone do Radia w Olsztynie.
Więcej Konkurs plastyczny "Moja biało-czerwona Ojczyzna".

Konkurs z okazji Święta Pluszowego Misia "Na sportowo - mikołajkowo".

31.01.2018
Rada Samorządu Uczniowskiego w dniu 6 grudnia 2017 r. roku zaplanowała szkolne mikołajki, które miały następujący przebieg: Mikołajkowy poczęstunek – w trakcie mikołajek można było poczęstować się ciastami i galaretkami itp. w stylu mikołajkowym. Stoliki z poczęstunkiem musiały być udekorowane: lampkami choinkowymi, figurką św. Mikołaja i obrusem. Zdjęcie ze św. Mikołajem - można było sobie zamówić wykonanie takiego zdjęcia. Szkolny opiekun SKO klas I - III przygotowała też w tym dniu ko
Więcej Konkurs z okazji Święta Pluszowego Misia "Na sportowo - mikołajkowo".

Przedstawienie klasy II A - "Marzenia do spełnienia".

31.01.2018
Dnia 18.01.2018 r. promując systematyczne oszczędzanie w naszej szkole, uczniowie klasy II a, zaprezentowali kolegom i koleżankom spektakl pod tytułem "Marzenia do spełnienia". Po przedstawieniu zostały wręczone nagrody uczniom za udział w konkursie SKO klas I - III "Zima 2017 - Kalendarz Adwentowy". Uczniowie zostali też zaproszeni do wzięcia udziału w konkursie "Moja najpiękniejsza skarbonka".
Więcej Przedstawienie klasy II A - "Marzenia do spełnienia".

Konkurs plastyczny "Zima 2017 - Kalendarz Adwentowy".

31.01.2018
Dnia 21 grudnia 2017 r. w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Świątkach został rozstrzygnięty konkurs plastyczny: „ZIMA 2017” pod tytułem „Kalendarz Adwentowy”. Organizator konkursu: Warmiński Bank Spółdzielczy w Jonkowie i szkolny opiekun SKO klas I – III Urszula Morgiewicz. Uczestnicy konkursu: uczniowie klas I – III- członkowie SKO. W konkursie wzięło udział 40 uczniów z klas I - III naszej szkoły.
Więcej Konkurs plastyczny "Zima 2017 - Kalendarz Adwentowy".

Pasowanie klas I na uczniów październik 2017 r.

02.11.2017
Dnia 13.10.2017 r. odbyło się w naszej szkole Pasowanie klasy I na uczniów naszej szkoły. W uroczystym apelu wzięli udział uczniowie z klas 0-VII, nauczyciele, rodzice i zaproszeni goście. Ważnym gościem na pasowaniu był udział Wójta Gminy Świątki Sławomir Kowalczyk, który przygotował prezenty dla pierwszaków. W tym roku szkolnym 2017/2018 do pasowania na ucznia przystąpiło 14 uczniów z klasy I .
Więcej Pasowanie klas I na uczniów październik 2017 r.

Pasowanie klasy I na uczniów naszej szkoły.

02.11.2017
Dnia 13.10.2017 r. odbyło się w naszej szkole Pasowanie klasy I na uczniów naszej szkoły. W uroczystym apelu wzięli udział uczniowie z klas 0-VII, nauczyciele, rodzice i zaproszeni goście. Ważnym gościem na pasowaniu był udział Wójta Gminy Świątki, który przygotował prezenty dla pierwszaków. W tym roku szkolnym 2017/2018 do pasowania na ucznia przystąpiło 14 uczniów z klasy I .
Więcej Pasowanie klasy I na uczniów naszej szkoły.

Lekcje ze scenariuszami zajęć TalentowiSKO.

31.03.2017
Dnia 31.03.2017 r. opiekun SKO klas I - III w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Świątkach przeprowadził w klasie I A zajęcia na podstawie scenariusza TalentowiSKO na temat: Cele mamy i oszczędzamy.
Więcej Lekcje ze scenariuszami zajęć  TalentowiSKO.

Święto Pluszowego Misia.

30.03.2017
Już po raz drugi w naszej szkole odbyło się Święto Pluszowego Misia organizowane przez nauczycielki z biblioteki szkolnej i szkolnego opiekuna SKO klas I - III. Impreza trwa kilka dni i jest podzielona na następujące etapy: - głośne czytanie uczniów w Bibliotece Szkolnej; - pieczenie pierniczków w kształcie misia; - udział uczniów w konkursach wiedzy; - udział uczniów w rozgrywkach sportowych o Puchar "Pluszowego Misia".
Więcej Święto Pluszowego Misia.

Impreza edukacyjna Hubertus.

30.03.2017
Dnia 07.10.2016 r. uczniowie klasy I A, I B i II A wybrali się na imprezę edukacyjną do Ostródy, gdzie w hali EXPO MAZURY odbywały się Targi Hubertus.
Więcej Impreza edukacyjna Hubertus.

"Chrońmy Dziecięce Uśmiechy".

30.03.2017
Dnia 05.10.2016 r. uczniowie z klas I - III naszej szkoły pojechali do Olsztyna na imprezę edukacyjną zorganizowaną przez Polski Czerwony Krzyż.
Więcej "Chrońmy Dziecięce Uśmiechy".

Cała Polska czyta dzieciom.

30.03.2017
Biblioteka Szkolna i Biblioteka Publiczna w Świątkach zorganizowały uczniom klas I - III oraz dzieciom z przedszkola "Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania".
Więcej Cała Polska czyta dzieciom.

Pasowanie klas I na czytelnika Biblioteki Szkolnej.

30.03.2017
Dnia 23.03.2017 r. odbyło się w bibliotece Pasowanie klas I na czytelników naszej szkolnej biblioteki. W pasowaniu wzięli udział uczniowie z klas I A i I B i ich wychowawcy. W tym roku szkolnym 2016/2017 do pasowania na czytelnika przystąpiło 33 uczniów z klasy I a oraz z klasy I b.
Więcej Pasowanie klas I na czytelnika Biblioteki Szkolnej.

Lekcje ze scenariuszami zajęć TalentowiSKO.

29.03.2017
Dnia 30.03.2017 r. opiekun SKO klas I - III w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Świątkach przeprowadził w klasie I A zajęcia na podstawie scenariusza TalentowiSKO na temat: Pieniądze mamy, bo oszczędzamy.
Więcej Lekcje ze scenariuszami zajęć  TalentowiSKO.

Konkurs literacki "List do Pani Jesieni".

29.03.2017
Jesień niekoniecznie musi kojarzyć się ze smutkiem. Lekiem na słotę i chandrę może być obcowanie z literaturą piękną, czy choćby pisanie listów tradycyjnym sposobem. W związku z tym biblioteka szkolna zaprosiła uczniów Szkoły Podstawowej w Świątkach do wzięcia udziału w konkursie literackim.
Więcej Konkurs literacki "List do Pani Jesieni".

Certyfikat Szkolnego Ogrodu Dydaktycznego.

29.03.2017
25 stycznia 2017 r. w W-M ODN w Olsztynie odbyła się konferencja podsumowująca I edycję wojewódzkiego konkursu Certyfikat Szkolnego Ogrodu Dydaktycznego, organizowanego przez W-M ODN w Olsztynie i OCEE. Konkurs, nagrody i konferencja zostały sfinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie.
Więcej Certyfikat Szkolnego Ogrodu Dydaktycznego.

Konkurs wokalny "Śpiewamy polskie kolędy i pastorałki".

29.03.2017
Celem konkursu było wspieranie najzdolniejszych wokalnie uczniów i umożliwienie im prezentacji ich umiejętności wokalnych oraz propagowanie śpiewania polskich kolęd i pastorałek, jako tradycji bożonarodzeniowej wśród dzieci. Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I – III klasy IV – VI
Więcej Konkurs wokalny "Śpiewamy polskie kolędy i pastorałki".

Konkurs czytelniczy "Misiożercy" z okazji Dnia Pluszowego Misia.

29.03.2017
Biblioteka szkolna zaprosiła w dniach 21-25 listopada 2016 roku wszystkich uczniów do udziału w II edycji konkursu „Misiożercy”. Inspiracją był Światowy Dzień Pluszowego Misia obchodzony w naszej szkole już po raz czwarty. Warunkami udziału było odwiedzenie biblioteki, wypożyczenie co najmniej 1 książki oraz wypełnienie karty zgłoszenia. Konkurs miał na celu: Zwiększenie poziomu czytelnictwa w szkole; Motywowanie uczniów do poznawania utworów literackich; Kształcenie umiejętności czytani
Więcej Konkurs  czytelniczy "Misiożercy" z okazji Dnia Pluszowego Misia.

Konkurs plastyczny "Moja biało-czerwona Ojczyzna".

29.03.2017
Z okazji Narodowego Święta Niepodległości Polskie Radio Olsztyn ogłosiło konkurs „Moja biało-czerwona” Ojczyzna. W szkole koordynacją konkursu zajęły się nauczycielki biblioteki szkolnej. Uczniowie naszej szkoły bardzo chętnie wzięli udział w konkursie. Dostarczyli do biblioteki szkolnej 19 prac z klas IV a, VI a, oraz 14 prac z klas II i III.
Więcej Konkurs plastyczny "Moja biało-czerwona Ojczyzna".

Szkolne Mikołajki.

29.03.2017
Rada Samorządu Uczniowskiego w dniu 6 grudnia 2016 roku zaplanowała szkolne mikołajki, które miały następujący przebieg: Konkurs na najładniejszy obrazek (rysunek) św. Mikołaja Mikołajkowy poczęstunek – w trakcie mikołajek można było poczęstować się ciastami i galaretkami itp. w stylu mikołajkowym, było można również zrobić sobie zdjęcie ze św. Mikołajem. Stoliki z poczęstunkiem musiały być udekorowane: lampkami choinkowymi, figurką św. Mikołaja i obrusem.
Więcej Szkolne Mikołajki.

Konkurs na najładniejszy wiersz o wiośnie.

29.03.2017
Być może każdy z Was chociaż raz w życiu napisał jakiś wierszyk lub rymowankę. W tym konkursie można było popisać się swoimi umiejętnościami „pisarskimi”. Należało tylko napisać wiersz – rymowankę o wiośnie i pięknie ja ozdobić.
Więcej Konkurs na najładniejszy wiersz o wiośnie.

Święto Wiosny i Radości.

27.03.2017
Dnia 21.03.2017 r. odbyło się w naszej szkole Święto Wiosny i radości przygotowane przez wychowawców klas I - VI naszej szkoły. Klasy I - III przygotowały stroiki, przebrania wiosenne, konkurs na najładniejszy wiersz o wiośnie, konkurs na przebranie "Pani Wiosny" oraz konkurs wiedzy przyrodniczej i wiedzy o bankach dla klas I - III. Barwny pochód dzieci ze stroikami, Marzannami, przemaszerował ulicami Świątek. Tradycji stało się za dość – wiosna zagościła na dobre. Potem odbyły się konkursy.
Więcej Święto Wiosny i Radości.

Konkurs plastyczny "Moja najpiękniejsza skarbonka".

27.03.2017
Dnia 01.03.2017 r. został ogłoszony konkurs plastyczny dla uczniów klas I- III p.t. "Moja ulubiona skarbonka". Uczniowie mieli za zadanie wykonać rysunek skarbonki lub skarbonkę i dostarczenie prac do opiekuna SKO klas I - III.
Więcej Konkurs plastyczny "Moja najpiękniejsza skarbonka".

Konkurs plastyczny "Zima 2016" - "Mój ulubiony bohater książkowy".

26.03.2017
Dnia 20 grudnia 2016 r. w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Świątkach został rozstrzygnięty konkurs plastyczny: „ZIMA 2016” pod tytułem „Mój ulubiony bohater książkowy”. Organizator konkursu: Warmiński Bank Spółdzielczy w Jonkowie i szkolny opiekun SKO klas I – III Urszula Morgiewicz. Uczestnicy konkursu: uczniowie klas I – III- członkowie SKO. W konkursie wzięło udział 50 uczniów z klas I - III naszej szkoły.
Więcej Konkurs plastyczny "Zima 2016" - "Mój ulubiony bohater książkowy".

Pasowanie klas I na uczniów październik 2016 r.

26.03.2017
Dnia 14.10.2016 r. w dniu Święta Edukacji Narodowej odbyło się w naszej szkole Pasowanie klas I na uczniów naszej szkoły. W uroczystym apelu wzięli udział uczniowie z klas 0-VI, nauczyciele, rodzice i zaproszeni goście. Ważnym gościem na pasowaniu był udział Wójta Gminy Świątki, który przygotował prezenty dla pierwszaków. W tym roku szkolnym 2016/2017 do pasowania na ucznia przystąpiło 30 uczniów z klasy I a oraz z klasy I b.
Więcej Pasowanie klas I na uczniów październik 2016 r.

Święto Drzewa w Kudypskim Lesie.

16.03.2016
Dnia 09.10.2015 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie przyrodniczym dla klas I - III i IV - VI p.t. "Święto Drzewa w Kudypskim Lesie". Konkurs przebiegał w kilku etapach. Dzieci brały udział w konkursie plastycznym, sportowym, wiedzy przyrodniczej oraz przygotowały przedstawienie o lesie. Na koniec było wspólne sadzenie drzew i poczęstunek.
Więcej Święto Drzewa w Kudypskim Lesie.

Bicie Rekordu Guinnessa

16.03.2016
W dniu 30.09.2015 r. cała nasza szkoła, przedszkole i gimnazjum oraz mieszkańcy naszej gminy wzięli udział w ustanawianiu rekordu Guinnessa w kategorii największa liczba osób z książkami na głowie jednocześnie. Organizatorem imprezy była Biblioteka Publiczna w Świątkach.
Więcej Bicie Rekordu Guinnessa

Pasowanie klas I na uczniów październik 2015 r.

16.03.2016
Dnia 14.10.2015 r. w dniu Święta Edukacji Narodowej odbyło się w naszej szkole Pasowanie klas I na uczniów. W uroczystym apelu wzięli udział uczniowie z klas 0-VI, nauczyciele, rodzice i zaproszeni goście. W tym roku szkolnym 2015/2016 do pasowania na ucznia przystąpiło 60 uczniów z klasy I a, I b i I c.
Więcej Pasowanie klas I na uczniów październik 2015 r.

Konkurs plastyczny "Wiosna 2015"

30.04.2015
Dnia 30 marca 2015 r. w Zespole szkolno - Przedszkolnym w Świątkach został rozstrzygnięty konkurs plastyczny klas I - III na "Najładniejszą pisankę". W konkursie wzięło udział 85 uczniów.
Więcej Konkurs plastyczny "Wiosna 2015"

Zielony zakątek

28.04.2015
„Zielony zakątek” to projekt, który ma na celu poprawienie estetyki otoczenia szkoły, zazielenienie jej poprzez zasadzenie krzewów
Więcej Zielony zakątek

Powitanie wiosny

28.04.2015
18 marca 2015 roku w naszej szkole miało miejsce szczególne wydarzenie. Z okazji Dnia Ziemi i powitania wiosny odbył się „Dzień Naukowca”. Barwny pochód młodzieży szkolnej z Marzannami, hasłami, balonami i plakatami przemaszerował ulicami Świątek. Tradycji stało się za dość – wiosna zagościła na dobre.
Więcej Powitanie wiosny

Zdobycie Geocertyfikatu

28.04.2015
15 kwietnia 2015 roku nasza szkoła otrzymała Geocertyfikat – tytuł nadawany szkołom i przedszkolom, które w swoich działaniach wyróżniają się podejmowaniem zagadnień z zakresu georóżnorodności otoczenia.
Więcej Zdobycie Geocertyfikatu

Przyroda bez zużytych baterii

28.04.2015
Od wielu lat nasza szkoła uczestniczy w wielu akcjach ekologicznych. Jedną z nich jest zbieranie zużytych baterii. Do akcji włączyli się wszyscy uczniowie naszej szkoły.
Więcej Przyroda bez zużytych baterii

Tydzień dla Ziemi

28.04.2015
Akcja„Tydzień dla Ziemi” – to największa akcja ekologiczna na Warmii i Mazurach.
Więcej Tydzień dla Ziemi

Podsumowanie konkursu SKO "Zima 2014".

12.04.2015
Dnia 17 grudnia 2014 r. w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Świątkach został rozstrzygnięty konkurs plastyczny: „ZIMA 2014” na „List do Mikołaja”. Organizator konkursu: Warmiński Bank Spółdzielczy w Jonkowie i szkolny opiekun SKO klas I – III Urszula Morgiewicz. Uczestnicy konkursu: uczniowie klas I – III- członkowie SKO.
Więcej Podsumowanie konkursu SKO "Zima 2014".

Pasowanie klas I na uczniów

12.04.2015
Dnia 14.10.2014 r. w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Świątkach odbyło się pasowanie klas pierwszych na uczniów. Do pasowania przystąpiło 71 uczniów z klasy I a, I b i I c. Uczniowie klas pierwszych, wspólnie z wychowawcami, przygotowali krótki montaż słowno – muzyczny, który zaprezentowali wszystkim uczniom, nauczycielom, rodzicom, przedszkolakom i zaproszonym gościom na uroczystym apelu. Po przedstawieniu odbyło się pasowanie, którego dokonała pani Dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolne
Więcej Pasowanie klas I na uczniów

Najpiękniejsza skarbonka.

12.04.2015
Dnia 16 grudnia 2014 r. został rozstrzygnięty konkurs plastyczny dla klas I - III naszej szkoły - członków SKO. Zadaniem dzieci było wykonać lub narysować skarbonkę.
Więcej Najpiękniejsza skarbonka.

Zajęcia ze scenariuszem TalentowiSKO.

29.04.2014
Dnia 28.04.2014 r. opiekun SKO klas I - III w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Świątkach przeprowadził w klasie I A zajęcia na podstawie scenariusza TalentowiSKO na temat: Pieniądze mamy, bo oszczędzamy.
Więcej Zajęcia ze scenariuszem TalentowiSKO.

Pasowanie klas I na uczniów

28.04.2014
Dnia 14.10.2014 r. w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Świątkach odbyło się pasowanie klas pierwszych na uczniów. Do pasowania przystąpiło 71 uczniów z klasy I a, I b i I c. Uczniowie klas pierwszych, wspólnie z wychowawcami, przygotowali krótki montaż słowno – muzyczny, który zaprezentowali wszystkim uczniom, nauczycielom, rodzicom, przedszkolakom i zaproszonym gościom na uroczystym apelu. Po przedstawieniu odbyło się pasowanie, którego dokonała pani Dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolne
Więcej Pasowanie klas I na uczniów

Konkurs SKO "Wiosna 2014"

28.04.2014
Dnia 17 kwietnia 2014 r. w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Świątkach został rozstrzygnięty konkurs plastyczny: „WIOSNA 2014” na „Najładniejszą Ozdobę Świąteczną”. Organizator konkursu: Warmiński Bank Spółdzielczy w Jonkowie i szkolny opiekun SKO klas I – III Urszula Morgiewicz. Uczestnicy konkursu: uczniowie klas I – III- członkowie SKO.
Więcej Konkurs SKO "Wiosna 2014"

Podsumowanie konkursu SKO "Zima 2014".

28.04.2014
Dnia 17 grudnia 2014 r. w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Świątkach został rozstrzygnięty konkurs plastyczny: „ZIMA 2014” na „List do Mikołaja”. Organizator konkursu: Warmiński Bank Spółdzielczy w Jonkowie i szkolny opiekun SKO klas I – III Urszula Morgiewicz. Uczestnicy konkursu: uczniowie klas I – III- członkowie SKO.
Więcej Podsumowanie konkursu SKO "Zima 2014".