Lista szkół

Zespół Szkół Publicznych w Bruśniku

Kontakt

Bruśnik 42
Bruśnik 33-192

O naszej szkole

Edukacja nielicznych dzieci rozpoczęła się we wsi ok.1828 r. ''religii ksiądz pleban nauczał, zaś organista w izbie własnej pisania i rachowania''. W kronikach parafialnych kronikarz odnalazł dokument, z którego wynika, iż ''w 1848 roku kosztem Wielmożnego Pana Konstantego de Miaczów Fichauzera, Dziedzica Dóbr Bruśnika z wielką pomocą gromady dom szkolny stawiać zaczęto''. Budowę skończono w roku 1854 i jesienią odbyło się uroczyste otwarcie szkoły oraz poświęcenie dziatwy szkolnej.

BlogowiSKO szkoły

Pasowanie na ucznia

22.11.2014
10 listopada 2014r. odbyło się w naszej szkole uroczyste ślubowanie i pasowanie na członków społeczności szkolnej najmłodszych uczniów.
Więcej Pasowanie na ucznia

Uroczyste nadanie szkole imienia Świętego Stanisława Kostki

22.11.2014
Dnia 29 października w Zespole Szkół Publicznych w Bruśniku odbyła się uroczystość nadania Szkole Podstawowej i Gimnazjum Publicznemu imienia św. Stanisława Kostki - patrona młodzieży i Polski. Uznano, że może być On – mimo tego, że żył w XVIw. – wzorem wytrwałości w dążeniu do osiągnięcia szlachetnych celów, tolerancji oraz wyboru właściwej hierarchii wartości dla młodego, współczesnego człowieka.
Więcej Uroczyste nadanie szkole imienia Świętego Stanisława Kostki