Lista szkół
Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Zasadnem

Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Zasadnem

Kontakt

Zasadne 91
Kamienica 34-608

O naszej szkole

Zasadne to niewielka, malownicza wieś, położona na pograniczu Gorców i Beskidu Wyspowego. Rozciąga się wzdłuż doliny potoku o tej samej nazwie, wpływającego do rzeki Kamienicy. Administracyjnie Zasadne należy do gminy Kamienica i historycznie jest z nią związane. Budynek szkoły znajduje się w centralnym punkcie wsi. Jesteśmy też na instagramie: sko_spzasadne

BlogowiSKO szkoły

Co nam daje SKO?

21.11.2021
Uczniowie Szkoły Podstawowej już wiedzą co mogą zyskać oszczędzając i współpracując w SKO.
Więcej Co nam daje SKO?

Oszczędzanie się opłaca.

21.11.2021
Uczeń naszej szkoły już zdobył pierwszą nagrodę w konkursie "Warto oszczędzać w SKO w Banku Spółdzielczym w Limanowej".
Więcej Oszczędzanie się opłaca.

XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

07.10.2021
Tradycyjnie, jesień w naszej szkole rozpoczęliśmy, świętując już XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. 5 października 2021r. młodsi sprawdzali, czy starsi tabliczkę znają.
Więcej XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Mapa myśli... - Pieniądz

03.04.2019
Podczas wspomnianej wcześniej lekcji wychowawczej uczniowie dostali zadanie do wykonania. Mieli stworzyć mapę myśli i zawrzeć w niej jak najwięcej informacji, które zapamiętali z prezentacji o pieniądzach.
Więcej Mapa myśli... - Pieniądz

Ciekawa lekcja... o pieniądzu.

03.04.2019
W dniu 29 marca 2019 roku opiekunka Sko przeprowadziła lekcję wychowawczą w celu przypomnienia uczniom co to jest talentowisko, i dlaczego bierzemy udział w szkolnym oszczędzaniu.
Więcej Ciekawa lekcja... o pieniądzu.

Oszczędzanie i matematyka.....

27.03.2019
Opiekunowie SKO zorganizowali w dniu 25 marca 2019 szkolne Święto Matematyki. pod tytułem "Matematyka Dzika". Mali uczestnicy wiedzą jak cenną wiedzą jest wiedza matematyczna, dlatego chętnie wzięli udział w przedsięwzięciu.
Więcej Oszczędzanie i matematyka.....

Uczymy się przez zabawę.

27.03.2019
15 marca w naszej szkole odbyły się warsztaty edukacyjne przeprowadzone przez Centrum TZE- Technika. Zabawa. Edukacja. Sala gimnastyczna stała się na tę godzinę ,,małym Centrum Kopernika".
Więcej Uczymy się przez zabawę.

Akcja charytatywna - PODARUJ SWOJE SERCE...POMAGAMY OLI

14.03.2019
Ola jest mieszkanką Zasadnego. Dziewczynka wymaga stałej kontroli neurologicznej, pediatrycznej i rehabilitacji. Wesprzyjmy Olę w walce z chorobą. Nasz zaoszczędzony na ten cel pieniążek, może napełnić nie tylko nasz słoiczek - skarbonkę, ale również wypełnić po brzegi słoik szczęścia i radości dla Oli i jej rodziny.
Więcej Akcja charytatywna - PODARUJ SWOJE SERCE...POMAGAMY OLI

Konkurs „Karta płatnicza z logo Banku Spółdzielczego w Limanowej”

14.03.2019
Zadaniem konkursowym jest wykonanie przez ucznia projektu karty płatniczej z logo Banku: a) projekt karty płatniczej może zostać wykonany dowolną techniką (rysowanie, malowanie, wyklejanie, wydzieranie, wycinanie, grafika itp.) – format pracy od A4 do A3. b) każdy uczeń może przygotować jedną, własnoręcznie przygotowaną kartę płatniczą, c) dozwolone są wyłącznie prace indywidualne, f) do pracy należy dołączyć czytelnie wypełnione oświadczenie, które można odebrać u opiekunów SKO, pani Beaty Wojnarowskiej lub pani Barbary Drabik.
Więcej Konkurs „Karta płatnicza z logo Banku Spółdzielczego w Limanowej”

Apel SKO - Oszczędzanie się opłaca

14.03.2019
8 marca zorganizowano krótki apel SKO, podczas którego wręczono uczniom nagrody za udział w konkursach „Lapbook: Pieniądze, bankowość i Bank Spółdzielczy w Limanowej”, oraz "Warto oszczędzać w Banku Spółdzielczym w Limanowej".
Więcej Apel SKO - Oszczędzanie się opłaca

DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

14.03.2019
Tradycyjnie jak co roku uczniowie wraz z opiekunką SKO wzięli udział w ogólnopolskiej akcji Dnia Bezpiecznego Internetu przygotowując apel pod tytułem "Bezpieczni w sieci".
Więcej DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

SZKOLNY KONKURS NA LAPBOOK

14.03.2019
Zadaniem uczestników było opracowanie i wykonanie książki tematycznej w formie lapbooka na temat bankowości, pieniędzy i Banku Spółdzielczego w Limanowej.
Więcej SZKOLNY KONKURS NA LAPBOOK

Szkolny kiermasz Świąteczny

14.03.2019
Przed świętami Bożego Narodzenia, zorganizowany został kiermasz ozdób świątecznych. Przygotowania trwały od połowy listopada. Inicjatorkami i koordynatorkami przedsięwzięcia był samorząd szkolny oraz SKO pod opieką Pani Barbary Drabik.
Więcej Szkolny kiermasz Świąteczny

Wigilia Szkolna

12.03.2019
Podnieś rękę Boże Dziecię, błogosław ojczyznę miłą. O takie błogosławieństwo prosiliśmy wszyscy w dniu Wigilii szkolnej.
Więcej Wigilia Szkolna

Najlepiej oszczędzająca klasa.

02.12.2018
Co miesiąc w naszej szkole wybierana jest najlepiej oszczędzająca klasa. W październiku i listopadzie była to klasa IV. To oni w przeliczeniu na jednego ucznia zaoszczędzili największą kwotę.
Więcej Najlepiej oszczędzająca klasa.

Oszczędność bogaci!

02.12.2018
Ważną rolę w codziennym życiu człowieka odgrywa umiejętność właściwego gospodarowania pieniędzmi. Powinniśmy się jej uczyć od najmłodszych lat. Taką możliwość daje Szkolna Kasa Oszczędności. W związku z tym członkowie SKO 30 listopada 2018 r. przygotowali wspaniały apel pt. „Oszczędność bogaci”.
Więcej Oszczędność bogaci!

ZWIEDZANIE KRAJU TANIM KOSZTEM....

27.10.2018
Oszczędność popłaca, dzięki temu prawie wszyscy uczniowie naszej szkoły wybrali się na wycieczkę w Pieniny . Jedni dostali na tę wycieczkę pieniądze od rodziców inni zaoszczędzili w SKO.
Więcej ZWIEDZANIE KRAJU TANIM KOSZTEM....

Inwestycja na lata.... Tabliczka mnożenia i języki obce...

27.10.2018
Już kolejny raz w naszej szkole świętowaliśmy Europejski Dzień Języków oraz Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Zarówno znajomość języków obcych, ale i umiejętność wykonywania działań mnożenia w pamięci na pewno [przyda się w przyszłości każdemu... To inwestycja na lata...
Więcej Inwestycja na lata.... Tabliczka mnożenia i języki obce...

Pierwszy dzień wiosny

03.04.2018
16 marca w naszej szkole odbyło się powitanie wiosny. W tym dniu w szkole dominował zielony kolor odzieży. Uczniowie wzięli udział w konkursie recytatorskim przygotowali wiosenne kanapeczki i zobaczyli nie jedną panią wiosnę.
Więcej Pierwszy dzień wiosny

Dzień Bezpiecznego Internetu

22.02.2018
W dniu 9 lutego 2018 roku uczniowie Szkoły Podstawowej z Zasadnemprzygotowali apel poświęcony tematyce bezpieczeństwa w Internecie w ramach międzynarodowej akcji Dzień Bezpiecznego Internetu.
Więcej Dzień Bezpiecznego Internetu

Zabawa karnawałowa

22.02.2018
Wspaniały nastrój, panował w naszej szkole 8 lutego, w tłusty czwartek. Sala gimnastyczna, ustrojona w kolorowe baloniki i wstążki, zamieniła się w salę balową.
Więcej Zabawa karnawałowa

Na ludowo kolorowo.

22.02.2018
29 stycznia 2018 roku uczniowie z klas IV i V udali się na wycieczkę do Chełmca i do Nowego Sącza.
Więcej Na ludowo kolorowo.

Dzien Babci i Dziadka

22.02.2018
24 stycznia odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Było dla nas wielkim zaszczytem gościć w murach naszej szkoły tak wyjątkowych gości: Babcie i Dziadków.
Więcej Dzien Babci i Dziadka

Podsumowanie akcji Góra Grosza

22.02.2018
W ramach akcji Góra Grosza w tym roku pomagaliśmy dzieciom z domu dziecka, udało się nam zebrać 4596 monet co dało kwotę 224,90zł.
Więcej Podsumowanie akcji Góra Grosza

Jasełka i wigilia szkolna

22.02.2018
21 grudnia był dniem wyjątkowym i uroczystym dla naszej szkolnej rodziny. Świąteczny wystrój i zapachy potraw wigilijnych, jakie rozchodziły się po szkole sprawiły, że z niecierpliwością oczekiwaliśmy ważnego wydarzenia - Wigilii szkolnej.
Więcej Jasełka i wigilia szkolna

Z góralskimi życzeniami

22.02.2018
Z bożonarodzeniowymi życzeniami mali górale z naszej szkoły wybrali się do Domu Opieki Społecznej w Limanowej, aby w tym wyjątkowym czasie wyjść na spotkanie nowonarodzonego Dziecięcia.
Więcej Z góralskimi życzeniami

Mikołaj w naszej szkole

22.02.2018
Słowami właśnie tej piosenki, 6 grudnia, przywitaliśmy naszego niezwykłego gościa. Był to jeden z najbardziej wyczekiwanych przez dzieci dni w roku. Święty Mikołaj nie zawiódł i nie kazał na siebie długo czekać.
Więcej Mikołaj w naszej szkole

Akcja charytatywna „Zostań Świętym Mikołajem”

22.02.2018
Tradycyjnie już Szkoła Podstawowa w Zasadnem i Szkoła Podstawowa nr 1 w Kamienicy włączyły się w akcję „Zostań Świętym Mikołajem”. W tym roku odbyła się ona pod Honorowym Patronatem Małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser -Dudy.
Więcej Akcja charytatywna „Zostań Świętym Mikołajem”

Światowy dzień toalet - czy to żart???

26.11.2017
O nie, nasza szkoła wzięła w tym roku udział w akcji Wzorowa Łazienka organizowanej przez Firmę DOMESTOS. W tym celu musieliśmy przygotować projekty wzorowych łazienek, apel dotyczący Światowego Dnia Toalet oraz przez długi czas codziennie głosować na naszą szkołę.
Więcej Światowy dzień toalet - czy to żart???

Być bogatym - zaczyna się od być życzliwym.

26.11.2017
W związku z przydającym 21 listopada Światowym Dniem Życzliwości i Pozdrowień zorganizowano w naszej szkole TYDZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI, który trwał od 17- 24 listopada 2017 r. Szeroki plan naszych działań został wykonany w całości, a cały czas zachęcano wszystkich, aby w tych dniach pamiętali o uśmiechu.
Więcej Być bogatym - zaczyna się od być życzliwym.

Pomysł na biznes??? - załóż pszczeli ogrodek.

26.11.2017
W dniu 13 listopada gościliśmy w naszej szkole Pana Pawła Tokarczyka, który prowadzi w Kamienicy gospodarstwo agroturystyczne ,,W słonecznej dolinie" oraz posiada pasieki ekologiczne. Spotkaniu przyświecało hasło promujące przedsiębiorczość "Załóż pszczeli ogródek".
Więcej Pomysł na biznes??? - załóż pszczeli ogrodek.

Zaelektryzowani

12.11.2017
W dniu 8 listopada uczniowie naszej szkoły wzięli udział w nietypowej lekcji ,,Naukowa epidemia, czary mary i alchemia", przeprowadzonej przez grupę Zelektryzowani. Część uczniów w ten spektakl zainwestowała pieniądze zaoszczędzone na książeczce SKO.
Więcej Zaelektryzowani

Szkolny apel "Oszczędzaj w SKO"

02.11.2017
27 października odbył się apel okolicznościowy przygotowany przez członków SKO. Uczniowie zaprezentowali przedstawienie "Ziarnko do ziarnka", w którym zachęcali zebranych do oszczędzania nie tylko pieniędzy, ale również wody, energii elektrycznej i przyrody.
Więcej Szkolny apel "Oszczędzaj w SKO"

Wycieczka do Nowego Sącza

02.11.2017
18 października uczniowie klas starszych wybrali się na wycieczkę do Nowego Sącza, na którą cześć dzieci oszczędzała z SKO.
Więcej Wycieczka do Nowego Sącza

„Different languages, new friends”

02.11.2017
We wrześniu uczniowie klas starszych IV-VII wzięli udział w projekcie międzynarodowym „Different languages, new friends” realizowanym na platformie edukacyjnej eTwinning.
Więcej „Different languages, new friends”