Lista szkół
Szkoła Podstawowa w Zielkowicach

Szkoła Podstawowa w Zielkowicach

Kontakt

Zielkowice 145
Zielkowice 99-400

O naszej szkole

Szkoła Podstawowa w Zielkowicach ma patrona - Marię Konopnicką. Nasza szkoła znajduje się w Gminie Łowicz. Uczęszczają do niej uczniowie z miejscowości: Parma, Placencja, Zielkowice.

BlogowiSKO szkoły

Zbiórka pieniędzy na aparat słuchowy dla chorej uczennicy klasy V pochodzącej z biednej rodziny.

18.04.2017
Zbiórkę zainicjował opiekun SKO w Szkole Podstawowej w Zielkowicach p. Dariusz Skulimowski. Następnie przyłączyło się kilku rodziców. Akcje dotyczące zbiórki podzieliłem na kilka etapów: jednego tygodnia prowadzono sklepik ze zdrową żywnością, następnego tygodnia sprzedawano wykonane przez uczniów palemki i ozdoby wielkanocne, kolejnego tygodnia zorganizowałem zbiórkę makulatury, kolejnego tygodnia zorganizowałem zbiórkę zużytych elektrośmieci.
Więcej Zbiórka pieniędzy na aparat słuchowy dla chorej uczennicy klasy V pochodzącej z biednej rodziny.

Oszczędzanie wpływa na zużycie zasobów świata.

18.04.2017
Uczniowie klasy VI pod kierunkiem opiekuna SKO zorganizowali krótkie przedstawienie pt.: „Na czym można zaoszczędzić?” Uczniowie zagrali scenki z przykładami z życia codziennego dotyczące oszczędzania: poprze mniejsze zużycie wody, prądu, papieru.
Więcej Oszczędzanie wpływa na zużycie zasobów świata.

Konkurs plastyczny "Polski Banknot".

18.04.2017
W roku szkolnym 2016/2017 zorganizowany był również konkurs plastyczny dla uczniów kl. 0 – VI pt. „Polski banknot”. Wzięło w nim udział 15 uczniów – tj. 21 % populacji szkolnej. Prace przedstawiały królów polskich, zwierzęta z bajek, polskiego bociana, flagę itp. z określoną kwotą pieniężną.
Więcej Konkurs plastyczny "Polski Banknot".

Konkurs "Skarbonka SKO"

18.04.2017
Konkurs „Skarbonka SKO” dotyczył wykonania przestrzennej pracy, w której można zbierać pieniądze. Konkurs odbył się w listopadzie 2016 r. Udział w nim wzięli uczniowie z klas 0 – VI w liczbie 14 osób. Prace wykonane przez uczniów były bardzo pomysłowe: wiatraki, świnki, żabki, samochody, latarnie, sejfy itp. Organizatorem konkursu było szkolne SKO pod kierunkiem opiekuna SKO – p. Dariusz Skulimowskiego. Udział wzięło 14 osób. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe i dyplomy.
Więcej Konkurs "Skarbonka SKO"

Prowadzimy gazetkę szkolną

06.04.2016
W gazetce szkolnej „Iskierka” na bieżąco zamieszczano informacje dotyczące konkursu oszczędnościowego, wiedzy nt. oszczędzania oraz wiedzy ekonomicznej.
Więcej Prowadzimy gazetkę szkolną

Konkursy szkolne dotyczące oszczędzania

06.04.2016
Wykonano gazetkę szkolną „Dziś oszczędzam w SKO” zachęcającą uczniów do oszczędzania. Przy jej urządzeniu wykorzystano prace uczniów ze szkolnego konkursu plastycznego „Dlaczego oszczędzam wodę, prąd, gaz i papier ?”. Przeprowadzono również konkurs techniczny „Skarbonka marzeń”.
Więcej Konkursy szkolne dotyczące oszczędzania

Zbiórka surowców wtórnych

06.04.2016
Ze sprzedaży makulatury, plastikowych korków i plastików dofinansowano turnus rehabilitacyjny dziewczynki z porażeniem mózgowy – Dominiki Osadowskiej.
Więcej Zbiórka surowców wtórnych

Choinka 2016

06.04.2016
W dniu 30 stycznia 2016 r. w naszej szkole odbyła się długo oczekiwana choinka. Zabawa taneczna prowadzona przez zespół p. Marcina Chojeckiego przeplatana była ciekawymi konkursami. Z rozmów z uczestnikami choinki stwierdzam, że choinkę zaliczamy do imprez udanych.
Więcej Choinka 2016

#zapalsiedodzialania – Akcja charytatywna

06.04.2016
#ZAPALSIEDODZIALANIA Pod takim hasłem odbył się dnia 6 grudnia 2015r. w Domu Ludowym w Zielkowicach Charytatywny Kiermasz Świąteczny „Pomagamy Kasi C”. Inicjatorami akcji byli nauczyciele i rodzice uczniów naszej szkoły. Dochód z imprezy zasilił konto Fundacji Rak’and Roll, której podopieczną jest żona naszego kolegi i nauczyciela zmagająca się z ciężką chorobą nowotworową. Do przygotowania kiermaszu zaangażowała się niemalże cała społeczność naszej miejscowości: rodzice, nauczyciel
Więcej #zapalsiedodzialania – Akcja charytatywna

Pomagamy potrzebującym

07.05.2014
Dla dzieci z porażeniem mózgowym zbieraliśmy plastikowe opakowania, korki aby przekazać te surowce wtórne do recyklingu. Za oddane surowce otrzymaliśmy pieniądze, które przekazaliśmy na rehabilitację Dominiki z Polesia i Kuby z Łowicza.
Więcej Pomagamy potrzebującym