Lista szkół

Szkoła Podstawowa w Węgleszynie

Kontakt

-
Węgleszyn 28-363

O naszej szkole

Nasza szkoła znajduje się w pięknej miejscowości Węgleszyn, w gminie Oksa. Dyrektorem szkoły jest mgr Barbara Wicher. Opiekunem SKO jest mgr Zdzisława Różańska. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej http://spwegleszyn.edupage.org/.

BlogowiSKO szkoły

"Bezpiecznie z Kubusiem Puchatkiem"

30.04.2014
"Klub Bezpiecznego Puchatka" to największy w Polsce program edukacyjny, który uczy Pierwszoklasistów, jak być bezpiecznym na drodze, w domu, w szkole oraz w czasie odpoczynku.
Więcej "Bezpiecznie z Kubusiem Puchatkiem"

Pasowanie na ucznia - witamy nowych członków SKO

30.04.2014
My uczniowie klasy I przyrzekamy uroczyście: Być dobrymi koleżankami i kolegami. Pilnie uczyć się. Sumiennie wypełniać plecenia nauczycieli. Godnie i kulturalnie zachowywać się w szkole. Szanować rodziców, nauczycieli i starszych kolegów. Wzorową nauką i zachowaniem przynosić zaszczyt szkole.
Więcej Pasowanie na ucznia - witamy nowych członków SKO

"Cuda z odpadów" - konkurs Eko - SKO

28.04.2014
Celem konkursu Eko-SKO było upowszechnianie wśród dzieci postaw ekonomicznych i ekologicznych poprzez uświadamianie konieczności zbierania surowców wtórnych i oszczędność wody.
Więcej "Cuda z odpadów" - konkurs Eko - SKO

Wiosna, wiosna ach to Ty!!!

25.04.2014
Wiosna to symbol nowego życia. Czekamy na nią z radością i nadzieją. Aby jednak móc się nią cieszyć, musimy pożegnać zimę.
Więcej Wiosna, wiosna ach to Ty!!!

Z przyrodą za pan brat

25.04.2014
,,Człowiek żyjący blisko przyrody jest człowiekiem ciekawszym, głębszym, jest człowiekiem, z którym łatwiej się porozumieć, bo jest w nim wiele atrakcji, dużo zdrowia, wrażliwości o większym zasięgu. Taki człowiek więcej widzi, więcej czuje, widzi dokładniej, odróżnia szczegóły, skupia się na tym, co konkretne i troszczy się o to. Myślę, że jest przez to bardziej ludzki." Ks. Jan Twardowski
Więcej Z przyrodą za pan brat

Bezpieczni w Sieci

25.04.2014
Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku i ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych ( www.dbi.pl ).
Więcej Bezpieczni w Sieci

Dzień Babci i Dziadka

25.04.2014
Niech nam żyją Nasze Babcie i Dziadkowie też ... Mimo, że styczeń jest miesiącem zimowym, pełnym chłodnych dni, są takie dwa dni, jedyne dwa dni w roku, kiedy każdemu robi się coraz cieplej na sercu, bo przecież jest to święto naszych kochanych Babć i Dziadków. W szkole Podstawowej w Węgleszynie zapraszanie Babć i Dziadków stało się już tradycją na stale wpisaną w repertuar imprez szkolnych.
Więcej Dzień Babci i Dziadka

Usypujemy Górę Grosza

25.04.2014
Nasza szkoła włączyła się w ogólnopolską akcję „Góra Grosza”. Akcja organizowana jest przez Towarzystwo "Nasz Dom" pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej.
Więcej Usypujemy Górę Grosza

Czekamy na niezwykłego gościa

25.04.2014
Dzień 6 grudnia jest dniem szczególnym dla najmłodszych członków społeczności szkolnej . W tym dniu, zgodnie z tradycją do naszej szkoły zawitał Święty Mikołaj.
Więcej Czekamy na niezwykłego gościa

Szlachetna Paczka 2013

25.04.2014
„Nie ma Polski biednej i bogatej. Jest jedna Polska.” Pod takim hasłem przebiegała tegoroczna akcja charytatywna „Szlachetna Paczka".
Więcej Szlachetna Paczka 2013

Pierwsza Pomoc Przedmedyczna

25.04.2014
Wiem jak zareagować…. „Najgorsze co możesz zrobić, to nie zrobić nic”- pod takim hasłem odbyło się szkolenie najmłodszych i starszych dzieci z zakresu udzielania Pierwszej Pomocy Przedmedycznej w szkole w Węgleszynie dnia 11 grudnia 2013 roku.
Więcej Pierwsza Pomoc Przedmedyczna

Żywa lekcja historii

25.04.2014
Listopadowa szaruga dni napawa nostalgią… lecz nie tylko. Choć już przygasły lampiony pamięci za zmarłych, warto jednak powrócić do tumanów kurzu jaki pozostawili ułani….Ci sami którzy przyczynili się do odzyskania Niepodległości naszego kraju.
Więcej Żywa lekcja historii

Przedstawienie teatralne - "W krainie bajek"

25.04.2014
Wszystko, wszystko dziś dla pierwszej klasy… Dodatkowym prezentem był występ klasy VI „W krainie bajek” połączony z pasowaniem na czytelnika Biblioteki Szkolnej. Z tej okazji uczniowie również otrzymali dyplomy i długopisy z logo: „Biblioteka szkolna” ufundowane przez panią bibliotekarkę. Na zakończenie rodzice uczniów klasy I złożyli serdeczne podziękowania za wspaniałą uroczystość i ciepłe przyjęcie ich pociech w poczet uczniów Szkoły Podstawowej w Węgleszynie. Oni też obdarowali swoje dzi
Więcej Przedstawienie teatralne - "W krainie bajek"