Lista szkół

Szkoła Podstawowa w Święcku Wielkim

Kontakt

Święck Wielki 29A
Wysokie Mazowieckie 18-200

O naszej szkole

Jesteśmy małą szkołą położoną w województwie podlaskim, powiacie wysokomazowieckim. Od 1 września 2015 roku zostaliśmy przyjęci pod skrzydła Stowarzyszenia „Edukator” w Łomży. Pomimo niewielkiej liczby uczniów w naszej placówce bardzo dużo się dzieje - o czym będziemy Was na bieżąco informować. Mamy nadzieję, że uda nam się w 100% zrealizować zaplanowane przez nas wydarzenia. Serdecznie zapraszamy do czytania naszego bloga!

BlogowiSKO szkoły

PODSUMOWANIE DZIAŁALNOŚCI SKO

11.04.2018
Na zakończenie konkursu naszą szkolę odwiedzili przedstawiciele Banku Spółdzielczego w Wysokiem Mazowieckiem. Celem wizyty było podsumowanie działalności SKO. Spotkanie to było również okazją dla społeczności szkolnej, aby podziękować za całoroczne wsparcie działalności naszej szkoły, różnych inicjatyw podejmowanych w trakcie całego roku.
Więcej PODSUMOWANIE DZIAŁALNOŚCI SKO

PODSUMOWANIE DZIAŁALNOŚCI SKO

11.04.2018
Na zakończenie konkursu naszą szkolę odwiedzili przedstawiciele Banku Spółdzielczego w Wysokiem Mazowieckiem. Celem wizyty było podsumowanie działalności SKO. Spotkanie to było również okazją dla społeczności szkolnej, aby podziękować za całoroczne wsparcie działalności naszej szkoły, różnych inicjatyw podejmowanych w trakcie całego roku.
Więcej PODSUMOWANIE DZIAŁALNOŚCI SKO

Mistrzowie oszczędzania

11.04.2018
Uczniowie, którzy zaoszczędzili najwięcej pieniędzy w listopadzie. Co miesiąc nagradzamy uczniów, którzy w danym miesiącu zaoszczędzili najwięcej pieniędzy.
Więcej Mistrzowie oszczędzania

AKCJA ZAKRĘTKI

11.04.2018
Pamiętamy o naszych rówieśnikach, którzy zmagają się z różnymi chorobami.
Więcej AKCJA ZAKRĘTKI

Nasz talent - umiemy się dobrze bawić !!!

11.04.2018
26 października uczniowie klas I i III wybrali się na wycieczkę do Fabryki Misia - niesamowitego miejsca, w którym uśmiech nie schodzi z twarz żadnego dziecka. Były zabawy, przebieranki, skoki i zjazdy. Pod czujnym okiem wychowawczyń oraz mam, dzieci aktywnie spędziły czas.
Więcej Nasz talent -  umiemy się dobrze bawić !!!

ŚWIATOWY DZIEŃ OSZCZĘDZANIA

11.04.2018
Na apelu promowaliśmy oszczędzanie. Opiekun SKO wręczył nowym członkom książeczki i drobne upominki. Były też zagadki i konkurs „Co wiemy o oszczędzaniu”
Więcej ŚWIATOWY DZIEŃ OSZCZĘDZANIA

WYCIECZKA DO NBP

11.04.2018
Dziękujemy Bankowi Spółdzielczemu w Wysokiem Mazowieckiem za dofinansowanie wyjazdu.
Więcej WYCIECZKA DO NBP

WYCIECZKA DO NBP

11.04.2018
Uczniowie uczestniczyli w wycieczce do siedziby Narodowego Banku Polskiego w Białymstoku. Pracownicy Oddziału wprowadzili dzieci w zagadnienia dotyczące NBP.
Więcej WYCIECZKA DO NBP

POZYSKIWANIE PIENIĘDZY PRZEZ WYGRYWANIE

25.04.2017
Chcieliśmy pojechać na wycieczkę nie obciążając przy tym budżetu naszych rodziców wiec postanowiliśmy wykonać palmę wielkanocną i zgłosić ją na XX Regionalny Konkurs na Wykonanie Palmy Wielkanocnej zorganizowany przez: Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu. Nasza palma zajęła II miejsce. W nagrodę otrzymaliśmy pamiątkowy puchar, cukierki oraz bilety wstępu do muzeum.
Więcej POZYSKIWANIE PIENIĘDZY  PRZEZ WYGRYWANIE

Lekcja bankowości z Bankiem Spółdzielczym

05.03.2017
W czwartek, 23 lutego br., z edukacyjną wizytą w oddziale przedszkolnym gościła pani Agata Rydzewska, pracownik Banku Spółdzielczego w Wysokiem Mazowieckiem. Pani Agata opowiedziała uczestnikom zajęć skąd się wzięły pieniądze, po co jest bank i czym różni się od innych instytucji działających na rynku.
Więcej Lekcja bankowości z Bankiem Spółdzielczym

KONKURS SKO

05.03.2017
Uczniowie klas IV - VI rozwiązywali krzyżówki, których hasła związane były z oszczędzaniem.
Więcej KONKURS SKO

Zabawa Choinkowa

05.03.2017
Jak co roku w naszej szkole odbywa się zabawa choinkowa. Jest to czas dla miłośników tańca i dobrej zabawy. W tym roku rozpoczęła się 18 stycznia o godzinie 16. Ważną oprawą każdej takiej uroczystości jest muzyka, za którą odpowiedzialny był uczeń IV klasy CKZ. Z tej roli wywiązał się znakomicie. Dodatkową atrakcją były różne konkursy oraz słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Przy tego typu zabawie nie mogło zabraknąć Mikołaja, który wręczył dzieciom prezenty. Tym akcentem zakończyła
Więcej Zabawa Choinkowa

Dzień Babci i Dziadka

01.03.2017
18 stycznia 2017r. do naszej szkoły przybyli babcie i dziadkowie by obejrzeć i wysłuchać części artystycznej w wykonaniu naszych uczniów. Dziadkowie pełnią ważną rolę w każdej rodzinie więc powinniśmy o nich pamiętać a szczególnie wtedy, gdy obchodzą swoje święto. Dzieci zaprezentowały wiersze, piosenki i taniec „Krakowiak”. Oprócz życzeń i laurek babcie i dziadkowie otrzymali kotyliony z napisem „SUPER BABCIA „/”SUPER DZIADEK” oraz drobne upominki. Po części artystycznej babcie i dziadkowie de
Więcej Dzień Babci i Dziadka

WIGILIA

01.03.2017
Czas oczekiwania na Boże Narodzenie należy do najpiękniejszych w roku. Dlatego też tradycją naszej szkoły są coroczne jasełka przygotowywane przez uczniów pod opieką nauczycieli. Nie inaczej było i w tym roku. Uczniowie mieli możliwość zaprezentowania swoich zdolności artystycznych. W pięknej scenografii i w specjalnie przygotowanych kostiumach wprowadzili zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój. W ten szczególny dzień do naszej szkoły przybyli zaproszeni goście: Ks. Proboszcz Andrzej Styp
Więcej WIGILIA

Konkurs,, Najpiękniejsza Kartka Bożonarodzeniowa"

28.02.2017
Ze Świętami Bożego Narodzenia związanych jest wiele tradycji. Jedną z nich jest wysyłanie kartek świątecznych. Kartka świąteczna może przybrać różne formy. Dzisiaj, wiele osób przesyła życzenia za pomocą telefonu czy komputera. Na szczęście, w dobie rozwoju informatyki, nie zapominamy o wysyłaniu kartek świątecznych tradycyjną drogą – czyli przez listonoszy. Adresaci kartek świątecznych, niejednokrotnie zachwyceni ich wykonaniem oraz treścią życzeń, zatrzymują je na długo układając na szafkach
Więcej Konkurs,, Najpiękniejsza Kartka Bożonarodzeniowa"

SZLACHETNA PACZKA

28.02.2017
Na początku grudnia z inicjatywy Pani Aurelii Nowickiej Szkoła Podstawowa w Święcku Wielkim, wzięła udział w ogólnopolskiej akcji Szlachetna Paczka. Wszyscy uczniowie wraz z rodzinami, pracownicy szkoły oraz nauczyciele bardzo chętnie dołączyli do niej. Zebrano najpotrzebniejsze artykuły żywnościowe, środki czystości oraz pościel,ręczniki i koce. Zostały one spakowane w kolorowe kartony i przekazane opiekunowi rodziny. W weekend finału Szlachetnej Paczki wolontariusz dostarczył prezenty potrzebu
Więcej SZLACHETNA PACZKA

Andrzejki

28.02.2017
24 listopada Samorząd Uczniowski zorganizował dla wszystkich uczniów dyskotekę andrzejkową. Aby tradycji stało się zadość tego wieczoru nie mogło zabraknąć wróżb. Najbardziej atrakcyjną przepowiednią okazała się ta, w której można było poznać imię swojego przyszłego partnera. Oprócz tego pojawiło się tradycyjne lanie wosku i wybieranie przyszłego zawodu. Mamy nadzieję, że dobre wróżby w przyszłości się spełnią.
Więcej Andrzejki

WYCIECZKA DO WARSZAWY

28.02.2017
23 listopada 2016 roku uczniowie klas II – VI uczestniczyli w wycieczce do Warszawy organizowanej przez panią Aurelię Nowicką. W ramach akcji „Darmowy listopad” zainicjowanej przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego uczniowie mieli szansę zwiedzić Zamek Królewski oraz Muzeum Łazienek Królewskich. Zwiedzanie zabytkowych pomieszczeń było niezwykłym przeżyciem. Podopieczni z zachwytem chłonęli wszystkie szczegóły oraz ciekawostki przekazywane przez przewodników grup.
Więcej WYCIECZKA DO WARSZAWY

ZASADY ZDROWEGO ODŻYWIANIA

28.02.2017
Dnia 16 listopada w naszej szkole odbył się apel, którego tematem było zdrowe odżywanie. Uczniowie klas V i VI w humorystyczny sposób zaprezentowali scenkę z cyklu "Przychodzi pacjent do lekarza". Dzieci klas młodszych przypomniały sobie o zasadach racjonalnego odżywiania, o korzyściach z jedzenia owoców i warzyw. W II części apelu Weronika, Mateusz i Kuba zaśpiewali piosenkę o niezdrowym jedzeniu. Na koniec odbył się konkurs dotyczący zasad zdrowego odżywiania się.
Więcej ZASADY ZDROWEGO ODŻYWIANIA

Uroczystość z okazji 98 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości odbyła się w naszej szkole 14 listopada br.

28.02.2017
Dla upamiętniania odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku po 123 latach uczniowie z najstarszych klas przygotowali akademię. W nastrój święta narodowego wprowadziła scenografia w polskich biało-czerwonych barwach. Figurka Józefa Piłsudskiego przypomniała uczniom o zasługach przywódcy dla wojsk polskich. Święto odzyskania przez Polskę Niepodległości jest bardzo ważną uroczystością, o której każdy patriota powinien pamiętać.
Więcej Uroczystość z okazji 98 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości odbyła się w naszej szkole 14 listopada br.

ŚNIADANIE DAJE MOC

28.02.2017
Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień. Dlatego dzieci z oddziału przedszkolnego wraz z wychowawczyniami i rodzicami przystąpili do ogólnopolskiej akcji „Śniadanie Daje Moc”.
Więcej ŚNIADANIE DAJE MOC

Lekcja historii

28.02.2017
26 października naszą szkołę odwiedziła Grupa Artystyczna „Rekonstrukto”. Poprzez możliwość osobistego zapoznania się wszystkich uczniów ze starymi elementami ubioru szlachcica i uzbrojenia rycerza sprawiła, że lekcja stała się bardzo atrakcyjna. Artyści w ciekawy sposób przybliżyli historię i obyczaje minionych wieków.
Więcej Lekcja historii

Wyniki konkursu " Najpiękniejsza zakładka do książki"

08.01.2017
Z przyjemnością informujemy, iż konkurs „Najpiękniejsza zakładka do książki" został rozstrzygnięty. Komisja wyłoniła zwycięzców. Autorzy wykazali się dużą pomysłowością i oryginalnością w wykonaniu prac. Oto lista osób nagrodzonych w konkursie: Klasy IV – VI: Mateusz Krajewski Klasy II – III: Michał Mentecki Julia Krajewska Oddział przedszkolny: Maja Czarkowska Małgorzata Kalinowska Łukasz Olędzki Julia Ogińska Kinga Wierzbowska Justyn Czarkowski Wszystkim uczestnikom konkursu dzi
Więcej Wyniki konkursu " Najpiękniejsza zakładka do książki"

DZIEŃ CHŁOPAKA

04.10.2016
Dzień chłopaka zgodnie z tradycją celebrowano w naszej szkole 30 września. Z tej okazji dziewczyny z Samorządu Uczniowskiego przygotowały dla chłopców kilka konkursów, w których wyłoniono „Chłopaka nr 1”, został nim Mateusz Krajewski. Miłym akcentem było wręczenie wszystkim małym mężczyznom drobiazgu w postaci słodkiego batonika.
Więcej DZIEŃ CHŁOPAKA

DYSKOTEKA SZKOLNA

02.10.2016
14 września odbyła się pierwsza dyskoteka szkolna zorganizowana przez nowy Samorząd Uczniowski. Wszyscy świetnie się bawili przy rytmach ulubionej muzyki. Obecni uczniowie poznali również kroki „belgijki”, tańca, który stał się bardzo popularny.
Więcej DYSKOTEKA SZKOLNA

Inauguraja roku szkolnego 2016/2017

19.09.2016
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego potwierdził dzwonek punktualnie o godzinie 9.00. Społeczność szkolna odśpiewała hymn państwowy, a następnie Pani Dyrektor Ewa Zofia Załuska - Stpiczyńska przywitała wszystkich zebranych. Wspominała między innymi o nowych kierunkach zmian w polskim systemie oświaty od roku szkolnego 2017/2018. Na koniec życzyła wszystkim uczniom satysfakcji i zadowolenia z nauki oraz samych bardzo dobrych ocen.
Więcej Inauguraja roku szkolnego 2016/2017

Zakończenie roku szkolnego 2015/2016

19.09.2016
24 czerwca 2016r uroczystym apelem zakończyliśmy rok szkolny. Zebranych rodziców, nauczycieli i uczniów powitała Pani Dyrektor Ewa Załuska – Stpiczyńska. Podziękowała wszystkim za włożony trud i wysiłek. Serdecznie powitała też przybyłych gości: przedstawiciela BS w Wysokiem Mazowieckiem Panią Grażynę Ćwikło i Radnego Pana Leszka Brzozowskiego. Wyróżnieni uczniowie zostali uhonorowani nagrodami. Szczególne podziękowania skierowała Pani Dyrektor do rodziców za pomoc włożoną w funkcjonowanie szk
Więcej Zakończenie roku szkolnego 2015/2016

OSZCZĘDZANIE PRZEZ WYGRYWANIE :)

30.03.2016
XIX Regionalny Konkurs na Wykonanie Palmy Wielkanocnej zorganizowany przez: Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu, Starostwo Powiatowe w Wysokiem Mazowieckiem, Parafię Rzymskokatolicką p.w. Trójcy Przenajświętszej w Ciechanowcu, pod Patronatem Ordynariusza Diecezji Drohiczyńskiej Jego Ekscelencji Księdza Biskupa prof. dr hab. Tadeusza Pikusa został rozstrzygnięty.
Więcej OSZCZĘDZANIE PRZEZ WYGRYWANIE :)

8 marca w naszej szkole!

30.03.2016
W tym dniu chłopcy ze wszystkich klas zrobili miłą niespodziankę swoim koleżankom i paniom. Z okazji "Dnia Kobiet" przygotowali życzenia i kwiatki, które zadowoliły wszystkie dziewczynki. O tym, że było miło świadczą uśmiechy wszystkich dziewczynek .
Więcej 8 marca w naszej szkole!

KONKURS PLASTYCZNY ROZSTRZYGNIĘTY!

30.03.2016
7 marca podczas uroczystego apelu został rozstrzygnięty konkurs plastyczny "Logo Banku Spółdzielczego z byle czego". Pracownice Banku Spółdzielczego wręczyły zwycięzcom nagrody .
Więcej KONKURS PLASTYCZNY ROZSTRZYGNIĘTY!

„KLUB KSIĄŻKOWYCH MOTYLI”

30.03.2016
4 marca do klubu dołączyła mama Łukasza, która przeczytała następujące bajki: - "Trzy małe świnki" - "Chłopiec z piernika" - "Dzielny ołowiany żołnierzyk"
Więcej „KLUB KSIĄŻKOWYCH MOTYLI”

PALMA WIELKANOCNA

02.03.2016
Uczniowie z rodzicami pod opieką pani Ani Uszyńskiej przygotowali palmę na XIX KONKURS NA WYKONANIE PALMY KURPIOWSKIEJ
Więcej PALMA WIELKANOCNA

WALENTYNKI 2016

16.02.2016
12lutego 2016 r. w naszej szkole świętowaliśmy DZIEŃ ŚWIĘTEGO WALENTEGO. Jest to dzień w którym przekazujemy życzenia osobom, które darzymy sympatią. Organizatorem imprezy był Samorząd Uczniowski.
Więcej WALENTYNKI 2016

„KLUB KSIĄŻKOWYCH MOTYLI”

16.02.2016
Wiek SZKOLNY to najodpowiedniejszy czas, w którym powinniśmy rozwijać zainteresowania czytelnicze najmłodszych. Nie do przecenienia jest rola, jaką w wychowaniu i rozwoju człowieka, już od najmłodszych lat, odgrywa kontakt z książką. Częste czytanie bajek wpływa znacząco na rozwój wyobraźni i aktywności intelektualnej dzieci, wzbogaca ich wiedzę o świecie jednocześnie kształtując wrażliwość moralną. Zdaniem psychologów czytanie dziecku dla przyjemności 20 minut dziennie, codziennie - jest mąd
Więcej „KLUB KSIĄŻKOWYCH MOTYLI”

CHOINKA SZKOLNA

15.02.2016
Tradycyjnie początek nowego roku to czas na „WIELKI SZALONY BAL”. Tak też się stało 20 stycznia 2016 r. w naszej szkole. Zabawa choinkowa jest okazją do wyśmienitej zabawy oraz spotkania się całej społeczności szkolnej. Uczniowie świetnie się bawili. Punktem kulminacyjnym było przybycie Świętego Mikołaja z workami pełnymi prezentów.
Więcej CHOINKA SZKOLNA

„Klub Bezpiecznego Puchatka”

28.12.2015
Nasza szkoła przystąpiła do „Klubu Bezpiecznego Puchatka”. Jest to największy w Polsce program edukacyjny, który uczy Pierwszoklasistów, jak być bezpiecznym na drodze, w domu, w szkole oraz w czasie odpoczynku. Program przygotowany jest przez firmę Maspex razem z Biurem Prewencji i Biurem Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji i Nauczycielami. Patronat honorowy sprawuje Komendant Główny Policji oraz wszystkie Kuratoria Oświaty.
Więcej „Klub Bezpiecznego Puchatka”

Wigilia 2015

28.12.2015
Dnia 21 grudnia 2015 roku w Szkole Podstawowej w Święcku Wielkim odbyło się długo wyczekiwane przez wszystkich spotkanie wigilijne.
Więcej Wigilia 2015

Pierwszy wieczór z książką za nami!

17.12.2015
14 grudnia 2015 roku w naszej szkole zorganizowane zostało spotkanie, które przeprowadziła Ewelina Dąbrowska oraz Mariola Grabowska. Mimo popołudniowej godziny zbiórki obecność dopisała. Dla dzieci został przygotowany kącik, który przepięknie dekorowała bożonarodzeniowa choinka i zapachowe świeczki, tworząc przy tym wspaniały świąteczny nastrój.
Więcej Pierwszy wieczór z książką za nami!

"Mądra szkoła czyta dzieciom"

17.12.2015
Nowa odsłona kampanii społecznej "Mądra szkoła czyta dzieciom" zachęciła nas - nauczycieli ze Szkoły Podstawowej w Święcku Wielkim do jej realizowania.
Więcej "Mądra szkoła czyta dzieciom"

Andrzejki

14.12.2015
Dnia 25 listopada 2015 roku odbyła się w naszej szkole impreza andrzejkowa zorganizowana przez Samorząd Uczniowski.
Więcej Andrzejki

DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI

18.11.2015
Uroczystość z okazji 97 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości odbyła się w naszej szkole 9 listopada br.
Więcej DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI

W TAJEMNICZEJ KRAINIE KRASNALI

12.11.2015
20 października 2015 roku całą szkołą wybraliśmy się do pobliskiego Miejskiego Ośrodka Kultury w Wysokiem Mazowieckiem na baśń muzyczną "W tajemniczej krainie krasnali", w wykonaniu teatru „Duduś”.
Więcej W TAJEMNICZEJ KRAINIE KRASNALI