Lista szkół

Szkoła Podstawowa w Łukowem

Kontakt

-
Łukowe 38-516

O naszej szkole

Witamy w bramie Bieszczad! Wędrówkę rozpoczniemy od spotkania przed budynkiem szkoły, do której uczęszcza 63 uczniów. Wiele dzieci dojeżdża z sąsiednich miejscowości, by tu zdobywać wiedzę i rozwijać talenty z dala od ośrodków kultury, aglomeracji miejskich, w zgodzie z przyrodą, z poszanowaniem lokalnych tradycji. Szkoła ma świetnych nauczycieli, którzy z oddaniem rozwijają talenty uczniów: matematyczne, muzyczne, sportowe, plastyczne. Zabieramy Państwa na wspólną wyprawę przez rok szkolny z

BlogowiSKO szkoły

OSZCZĘDZANIE W RAMACH KONKURSU TALENTOWISKO DOBIEGA KOŃCA

28.03.2017
Nadszedł czas podsumowania wyników finansowych SKO w Szkole Podstawowej w Łukowem. Wnioski nasuwają się same: 1. Pierwszy raz od 18 lat funkcjonowania szkolnej kasy mamy taki wynik finansowy!!! 2. Niemalże wszyscy uczniowie oszczędzają finanse i mają wyznaczone cele. 3. Pomiędzy klasami trwa finansowa rywalizacja: Kto jest bardziej przedsiębiorczy w zarabianiu? 4. Rozmaite talenty uczniów zaowocowały znaczącym wzrostem jakości pracy szkoły.
Więcej OSZCZĘDZANIE W RAMACH KONKURSU TALENTOWISKO DOBIEGA KOŃCA

WYSTAWA "NOWA TRADYCJA, SPOTKANIE U ŹRÓDŁA"

27.03.2017
W naszej SKO mamy uczniów wyjątkowo zaangażowanych w życie kulturalne szkoły. Z inicjatywy Dominiki, Julki, Ani, Oli, Karoliny, powstała wystawa prezentująca rękodzieło Pani Magdaleny Święch oraz Pani Haliny Stach. Uczniowie w szkole mogą podziwiać obrazy haftowane na płótnie oraz formy użytkowe wykonane z papieru. To wyjątkowo precyzyjne prace. Ponadto wystawa zgromadziła sprzęt rolniczy w miniaturze, który wypożyczył nam Zespół Szkół Ekonomiczno - Administracyjnych i Artystycznych w Lesku.
Więcej WYSTAWA "NOWA TRADYCJA, SPOTKANIE U ŹRÓDŁA"

WIOSNA WOKÓŁ, POSPRZĄTAMY NASZ MAŁY ŚWIAT

27.03.2017
21 marca zawitała do nas kalendarzowa wiosna, by rozbudzić" Ciszę" świergotem ptaków, jaskrawymi promieniami słońca i radością ducha. Młodsi uczniowie naszej społeczności szkolnej przygotowali na tę okazję montaż słowno- muzyczny oraz tańce dla Wiosny, zaś starsi uczniowie zaprezentowali walory spożywcze warzyw i owoców i ich wpływ na zdrowie i urodę ludzi.
Więcej WIOSNA WOKÓŁ, POSPRZĄTAMY NASZ MAŁY ŚWIAT

JUŻ UMIEM CZYTAĆ KAŻDĄ KSIĄŻECZKĘ: SKO I BAJECZKĘ

06.02.2017
W MINIONYM TYGODNIU UCZNIOWIE KLASY PIERWSZEJ ZOSTALI PRZYJĘCI DO SPOŁECZNOŚCI SZKOLNEJ BIBLIOTEKI. WŚRÓD BAJKOWYCH POSTACI: CZERWONEGO KAPTURKA, KOZIOŁKA -MATOŁKA, KSIĘŻNICZKI, ZOSTALI MIANOWANI NA SZKOLNYCH CZYTELNIKÓW. TEGO DNIA UCZYLIŚMY SIĘ RÓWNIEŻ CZYTANIA NASZYCH KSIĄŻECZEK OSZCZĘDNOŚCIOWYCH.
Więcej JUŻ UMIEM CZYTAĆ KAŻDĄ KSIĄŻECZKĘ: SKO I BAJECZKĘ

IX WIECZÓR KOLĘD I PASTORAŁEK, ŁUKOWE 2017 JUŻ ZA NAMI

16.01.2017
BYŁAM, WIDZIAŁAM, SŁYSZAŁAM, PODZIWIAŁAM DLA TAKICH CHWIL WARTO ŻYĆ, JAK MAWIAŁ POETA. TO WSPANIAŁE, ŻE MOŻEMY KULTYWOWAĆ TRADYCJE PRZODKÓW I TWORZYĆ DLA SIEBIE I INNYCH WŁAŚNIE TU- NA STYKU KULTUR: SŁOWIAŃSKIEJ, ŁEMKOWSKIEJ, BOJKOWSKIEJ. W KOŁYSANKACH MIESZA SIĘ GWARA MIEJSCOWA I GÓRALI, DONIOSŁYCH GŁOSÓW MOŻNA SŁUCHAĆ WCIĄŻ, BEZ POCZUCIA UPŁYWU CZASU.
Więcej IX WIECZÓR KOLĘD I PASTORAŁEK, ŁUKOWE 2017 JUŻ ZA NAMI

DRUGI SZKOLNY KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK ogłoszony we współpracy dyrektora szkoły, księdza proboszcza i opiekuna SKO

16.01.2017
... I NADSZEDŁ KOLEJNY ROK KOLĘDOWANIA BOŻEJ DZIECINIE. 22 GRUDNIA 2016 r. GŁOSY NASZYCH UCZNIÓW ROZBRZMIEWAŁY NICZYM ANIELSKIE ŚPIEWANIE W MURACH SZKOŁY. PRZY JASEŁKOWEJ SCENOGRAFII, W OCZEKIWANIU NA CUD BOŻEGO NARODZENIA MOGLIŚMY PODZIWIAĆ TALENTY WOKALNE DZIECI KLAS 0- VI. WYJĄTKOWY NASTRÓJ PORUSZAŁ NAJCZULSZE STRUNY NASZYCH UCZUĆ, ZACHWYCALIŚMY SIĘ CORAZ PIĘKNIEJSZYMI ARANŻACJAMI TRADYCYJNYCH KOLĘD I PASTORAŁEK.
Więcej DRUGI SZKOLNY KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK ogłoszony we współpracy dyrektora szkoły, księdza proboszcza i opiekuna SKO

CUD BETLEJEMSKIEJ NOCY

08.01.2017
Maleńka miłość w żłobie śpi, Maleńka Miłość przy Matce Świętej. Dziś cała ziemia i niebo lśni dla tej Miłości maleńkiej. Boże Narodzenie - to czas szczególny, wyjątkowy okres w roku, który przywraca radość i nadzieję, ale jednocześnie zmusza do zadumy, refleksji, przywołuje w pamięci wspomnienia z dzieciństwa...
Więcej CUD BETLEJEMSKIEJ NOCY

MIKOŁAJKOWE CZYTANIE

08.01.2017
PRZEZ CZYTANIE DO MISTRZA MOWY I MISTRZA PIÓRA... JAKIE TALENTY UJAWNIĄ SIĘ JESZCZE W TYM ROKU ? A JAKIE W NASTĘPNYM ? 6 grudnia 2016r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Łukowem wzięli udział w akcji „Mikołajkowe Czytanie”. Dzieci z oddziału przedszkolnego oraz klas I – II czytali książkę "Łatek Gagatek”, natomiast uczniowie starsi z klas III – VI książkę z serii „Dziennik Cwaniaczka”.
Więcej MIKOŁAJKOWE CZYTANIE

KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY ZAKOŃCZONY DUŻYM SUKCESEM!!!

15.12.2016
OD 1 DO 5 GRUDNIA 2016 R. W NASZEJ SZKOLE TRWAŁ KIERMASZ POŁĄCZONY Z LOTERIĄ FANTOWĄ. UCZNIOWIE I NAUCZYCIELE Z ENTUZJAZMEM WŁĄCZYLI SIĘ W TO PRZEDSIĘWZIĘCIE. SZYBKO ZEBRALIŚMY "GÓRĘ" PLUSZAKÓW, FIGUREK, GADŻETÓW, PRZYBORÓW SZKOLNYCH, BY JE ROZLOSOWAĆ WŚRÓD DZIECI I DOROSŁYCH. PONADTO KAŻDY MÓGŁ NABYĆ ŚWIĄTECZNE PIERNICZKI, OZDOBY. TAK ZGROMADZONE ŚRODKI FINANSOWE ZASILIŁY KONTO RADY RODZICÓW, Z PRZEZNACZENIEM NA ZAKUP STROJÓW LUDOWYCH DLA NASZEGO ZESPOŁU.
Więcej KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY ZAKOŃCZONY DUŻYM SUKCESEM!!!

EKO- DZIECIAKI- JESTEŚMY NAJLEPSI W VIII MIĘDZYSZKOLNYM TURNIEJU EKOLOGICZNYM

29.11.2016
22 XI 2016 r. w Szkole Podstawowej nr 2 im. Św. Kingi w Sanoku odbył się VIII Międzyszkolny Turniej Ekologiczny „Eko-Dzieciaki”. Wśród 5 drużyn znaleźli się oczywiście uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Łukowem. Przed czteroosobowymi zespołami uczniów postawiono wiele zadań, w których musieli wykazać się znajomością ekologii, wiedzą na temat segregacji śmieci, recyklingu, a także zręcznością, sprawnością manualną i spostrzegawczością.
Więcej EKO- DZIECIAKI- JESTEŚMY NAJLEPSI W VIII MIĘDZYSZKOLNYM TURNIEJU EKOLOGICZNYM

EKO- DZIECIAKI- JESTEŚMY NAJLEPSI W VIII MIĘDZYSZKOLNYM TURNIEJU EKOLOGICZNYM

29.11.2016
22 XI 2016r. w SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 2 im. ŚW. KINGI W SANOKU odbył się VIII Międzyszkolny Turniej Ekologiczny „Eko-Dzieciaki”.Wśród 5 drużyn znaleźli się oczywiście uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Łukowem. Przed czteroosobowymi zespołami uczniów postawiono wiele zadań, w których musieli wykazać się znajomością ekologii, wiedzą na temat segregacji śmieci, recyklingu, a także zręcznością, sprawnością manualną i spostrzegawczością.
Więcej EKO- DZIECIAKI- JESTEŚMY NAJLEPSI W VIII MIĘDZYSZKOLNYM TURNIEJU EKOLOGICZNYM

"TALENTY KULINARNE POMNAŻAMY" PRZEPIS BABCI, PRZEPIS MAMY- NA PIERNICZKI ZAPRASZAMY!!!

29.11.2016
Z INICJATYWY DYREKCJI SZKOŁY, RODZICÓW I OPIEKUNA SKO W SZKOLE MOŻNA NABYĆ PIĘKNE, WYJĄTKOWO SMAKUJĄCE PIERNICZKI Z GOŹDZIKAMI, CYNAMONEM I MIODEM PSZCZELIM. KOCHANA PANI EWA, KTÓRA JEST KOPALNIĄ POMYSŁÓW ARTYSTYCZNYCH I OSOBĄ WIELU TALENTÓW, ZAPOCZĄTKOWAŁA SPRZEDAŻ CIASTECZEK, CHCĄC WNIEŚĆ WŁASNY WKŁAD W ZAKUP STROJÓW LUDOWYCH DO SZKOŁY. POMYSŁÓW NA NOWE INICJATYWY MAMY WIELE. BĘDZIEMY SIĘ DZIELIĆ NOWINKAMI NA BIEŻĄCO.
Więcej "TALENTY KULINARNE POMNAŻAMY" PRZEPIS BABCI, PRZEPIS MAMY- NA PIERNICZKI ZAPRASZAMY!!!

PIERWSZA LEKCJA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI: CELE MAMY I OSZCZĘDZAMY

19.11.2016
17 LISTOPADA SPOTKALI SIĘ UCZNIOWIE KLAS I-III NA PIERWSZEJ LEKCJI PRZEDSIĘBIORCZOŚCI. OPIEKUN SKO, PANI BOGUMIŁA GOCEK PRZYGOTOWAŁA ZAJĘCIA, KTÓRE OPRÓCZ DUŻEJ WIEDZY O SPOSOBACH ZAROBKOWANIA W KAŻDYM WIEKU, UŚWIADOMIŁY DZIECIOM JAK WAŻNE SĄ CELE, BY DĄŻYĆ DO SUKCESU, NA PRZYKŁADZIE FUNKCJONOWANIA SKO I BANKÓW.
Więcej PIERWSZA LEKCJA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI: CELE MAMY I OSZCZĘDZAMY

CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM- WIECZÓR PATRIOTYCZNY W SZKOLE PODSTAWOWEJ W ŁUKOWEM

15.11.2016
11 LISTOPADA TO SYMBOL MIŁOŚCI OJCZYZNY, WALKI O WOLNOŚĆ, SYMBOL WIARY I SYMBOL ZWYCIĘSTWA. DUMNIE I Z NADZIEJĄ NA LEPSZĄ PRZYSZŁOŚĆ NASZEJ OJCZYZNY UCZNIOWIE OD NAJMŁODSZYCH DO NAJSTARSZYCH, ZAPREZENTOWALI ZGROMADZONYM MIESZKAŃCOM I GOŚCIOM PIEŚNI WOJSKOWE, PIEŚNI POCHWALNE ORAZ TAŃCE NARODOWE W SCENERII SYMBOLI NARODOWYCH I PÓL BITEWNYCH. PATRIOTYZM KSZTAŁTUJE NASZE SERCA, UMYSŁY I DUSZE.
Więcej CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM- WIECZÓR PATRIOTYCZNY W SZKOLE PODSTAWOWEJ W ŁUKOWEM

PIERWSZY KONKURS PLASTYCZNY SKO ROZSTRZYGNIĘTY- ALE TALENTY!!!

09.11.2016
PAŹDZIERNIK, TO MIESIĄC OSZCZĘDZANIA, STĄD KONKURS PLASTYCZNY OGŁOSZONY PRZEZ OPIEKUNA SKO, KTÓRY MIAŁ NA CELU UKAZANIE SPOSOBÓW OSZCZĘDZANIA PIENIĘDZY NA PÓŹNIEJ: " Z KUBUSIEM PUCHATKIEM OTWORZĘ SWÓJ BANK" POD TAKIM HASŁEM RODZIŁY SIĘ ROZMAITE POMYSŁY DZIECI NA ARTYSTYCZNE UKAZANIE SWOJEGO "BIZNESU". CZY PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ Z DZIECIŃSTWA ZAPROCENTUJE W DOROSŁOŚCI?
Więcej PIERWSZY KONKURS PLASTYCZNY SKO ROZSTRZYGNIĘTY- ALE TALENTY!!!

...NIE UMIERA TEN, KTO TRWA W PAMIĘCI ŻYWYCH

09.11.2016
CISZĄ CMENTARNĄ UKOŁYSANI, Z DALA OD ŻYCIA I ZNOJU, DOBIWSZY WRESZCIE CICHEJ PRZYSTANI, ODPOCZYWAJĄ W POKOJU /Elżbieta Daniszewska "Zaduszki"/ TEN WIERSZ TOWARZYSZYŁ NAM NAD MOGIŁAMI: PODCZAS SKŁADANIA KWIATÓW, ZAPALANIA ZNICZY... W NIEZWYKŁEJ CISZY.
Więcej ...NIE UMIERA TEN, KTO TRWA W PAMIĘCI ŻYWYCH

NAJWAŻNIEJSZY DZIEŃ DLA PIERWSZOKLASISTY

09.11.2016
ŚLUBUJĘ BYĆ WZOROWYM UCZNIEM I DOBRYM POLAKIEM, GODNIE REPREZENTOWAĆ SWOJĄ SZKOŁĘ, SWYM ZACHOWANIEM I NAUKĄ SPRAWIAĆ RADOŚĆ RODZICOM I NAUCZYCIELOM... TO FRAGMENT TEKSTU UROCZYSTEGO ŚLUBOWANIA , KTÓRE ZŁOŻYLI UCZNIOWIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ W ŁUKOWEM 28 PAŹDZIERNIKA 2016 r.
Więcej NAJWAŻNIEJSZY DZIEŃ DLA PIERWSZOKLASISTY

ŚWIĘTO DRZEWA

09.11.2016
DRZEWO DAJE CIEŃ, SCHRONIENIE, TLEN, A DREWNO OGRZEWA, CIESZY OCZY, BUDUJE. CZY WIESZ, ŻE LAS DLA NAS NIEUSTANNIE PRACUJE? OD WIELU LAT UROCZYŚCIE OBCHODZIMY ŚWIĘTO DRZEWA, MAMY SWOJA PLANTACJĘ JODŁOWA, KTÓRĄ ZASADZILIŚMY I PIELĘGNUJEMY W NADLEŚNICTWIE LESKO. DOCENIAMY WALORY FLORY I FAUNY BESKIDU NISKIEGO. JESTEŚMY MAŁYMI EKOLOGAMI NA CO DZIEŃ.
Więcej ŚWIĘTO DRZEWA

- COŚ O NAS…

06.11.2016
Szkolna Kasa Oszczędności pomnaża finanse, uczy, jednoczy uczniów, ponadto odkrywa talenty zamknięte prawie w każdym z nas...
Więcej - COŚ O NAS…