Lista szkół
Szkoła Podstawowa w Brzozowym Kącie

Szkoła Podstawowa w Brzozowym Kącie

Kontakt

Brzozowy Kąt 1
Komarówka Podlaska 21-311

O naszej szkole

Jesteśmy małą wiejską szkołą, w której w roku szkolnym 2013/2014 uczy się 33 uczniów. Staramy się u Naszych dzieci zaszczepić chęć zdobywania wiedzy, pogłębiania swoich zainteresowań, bądź też ich odnajdywania. Każde dziecko jest odrębnym potencjałem, które trzeba motywować do działania poprzez różne akcje. Każde dziecko wzrasta w odczuciu poszanowania swojej godności i innych, ale także bezinteresownej pomocy, dbania o siebie, swoją rodzinę i środowisko naturalne, poprzez oszczędzanie.

BlogowiSKO szkoły

Loteria fantowa na rzecz Hospicjum "Małego Księcia w Lublinie"

29.04.2014
27 lutego 2014 roku odbyła się w naszej szkole I edycja loterii fantowej na rzecz Hospicjum "Małego Księcia" w Lublinie. Z wielką prośbą o wsparcie wartościowej inicjatywy, jaką propagujemy w naszej szkole zwracaliśmy się do wielu firm drogą mailową. Pragniemy dać iskierkę radości dzieciom, dla których życie okazało się mało łaskawe i wniosło w ich dzieciństwo ból i cierpienie. Każda forma wsparcia hospicjum przekłada się na małe – wielkie szczęście podopiecznych. Zakup zabawek, pomocy dydaktyc
Więcej Loteria fantowa na rzecz Hospicjum "Małego Księcia w Lublinie"

Zbiórka nakrętek na rzecz Hospicjum "Małego Księcia" w Lublinie.

10.03.2014
Już od trzech lat nasza szkoła współpracuje z Hospicjum "Małego Księcia" w Lublinie. Staramy się wspierać Hospicjum jak tylko możemy, organizując na ich rzecz liczne zbiórki, pod wieloma postaciami. Jedną z form pomocy jest zbiórka nakrętek. W grudniu 2013 roku do Hospicjum przekazaliśmy 60564 nakrętek. Dzięki tej akcji uczymy nasze dzieci bezinteresownej pomocy.
Więcej Zbiórka nakrętek na rzecz Hospicjum "Małego Księcia" w Lublinie.

Dzień Edukacji Narodowej - 14 października 2013 roku

10.03.2014
14 października 2013 roku jak co roku nasza szkoła obchodziła Dzień Edukacji Narodowej. Uczniowie pod opieką pani Elżbiety Polańskiej przygotowały Akademię z okazji tak ważnego dla nas święta. Każdy nauczyciel dostał od uczniów Laurkę z przepięknymi życzeniami. Po Akademii uczniowie odegrali skecz w którym parodiowali nauczycieli. Było bardzo przyjemnie i wesoło.
Więcej Dzień Edukacji Narodowej - 14 października 2013 roku

Nauka w życiu człowieka

10.03.2014
16 listopada 2013 roku gościliśmy dwóch studentów Politechniki Warszawskiej , którzy przybliżyli naszym uczniom tajniki powstania świata, podróży Krzysztofa Kolumba, odkrycia Ameryki oraz elektryczności. Uczniowie byli bardzo zadowoleni z wizyty studentów.
Więcej Nauka w życiu człowieka

Sprzątanie Świata

10.03.2014
Jak co roku, tak i w tym roku szkolnym 2013/2014 w pierwszym tygodniu września, cała społeczność szkolna zakasała rękawy i wzięła się do pracy - Sprzątania Świata. Uzbrojeni w worki do segregacji śmieci, gumowe rękawiczki i grabie, wyruszyliśmy do sprzątania. Bardzo ważne jest dla nas, aby nasi uczniowie wzrastali w czystym i pięknym środowisku. Poprzez oczyszczanie terenu szkoły i całej pobliskiej okolicy z papierów, puszek, butelek i innych śmieci, uczą się odpowiedzialności, porządku, dbania
Więcej Sprzątanie Świata

Zbiórka makulatury

10.03.2014
Raz w miesiącu organizujemy w naszej szkole zbiórkę makulatury i puszek. Zebrana makulatura zostaje wywożona do Parczewa do skupu makulatury. Za zabraną makulaturę i puszki, szkoła otrzymuje papier toaletowy i ręczniki papierowe lub pieniążki, jest to uzależnione od aktualnych potrzeb szkoły. Pieniądze uzyskane ze zbiórki przeznaczone są na dofinansowanie wycieczek szkolnych.
Więcej Zbiórka makulatury