Lista szkół

Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Adamowie

Kontakt

ul. Szkolna 4a
Adamów 21-412

O naszej szkole

Misja naszej szkoły: „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest, nie przez to, co ma, lecz przez to czym dzieli się z innymi” Jan Paweł II Wizja i cel naszej szkoły: „Wychowanie człowieka: kulturalnego, tolerancyjnego, szlachetnego, troskliwego, wrażliwego, odpowiedzialnego za siebie i innych”

BlogowiSKO szkoły

Najciekawsze Przebranie Karnawałowe

30.04.2014
Punktem kulminacyjnym balu był konkurs na „Najciekawsze Przebranie Karnawałowe”. Komisja składająca się z rodziców i przedstawicieli nauczycieli miała trudny orzech do zgryzienia. Po długich i trudnych obradach nagrodzono 11 najciekawszych strojów.
Więcej Najciekawsze Przebranie Karnawałowe

W karnawale-wielkie bale

30.04.2014
15 lutego odbył się w naszej szkole Bal Karnawałowy. Wszystkich uczestników podziwialiśmy za pomysłowe stroje.
Więcej W karnawale-wielkie bale

Mistrz oszczędzania

30.04.2014
W gazetce "Szkolne odgłosy" został opublikowany wywiad z klasą IV B- najlepiej oszczędzającą klasą w szkole.
Więcej Mistrz oszczędzania

Zdobywamy sprawność RYCERZA

30.04.2014
Podczas dwudniowych zajęć w czasie ferii, członkowie 9 Gromady Zuchowej „Wesołe Promyki” pod czujnym okiem drużynowej ,pani Renaty Niedziółka, zdobywali sprawność rycerza, znakomicie przy tym bawiąc się.
Więcej Zdobywamy sprawność RYCERZA

Wycieczki do banku

30.04.2014
UCZNIOWIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM.H. SIENKIEWICZA W ADAMOWIE Z WIZYTĄ W BANKU SPÓŁDZIELCZYM W ADAMOWIE
Więcej Wycieczki do banku

JESZCZE RAZ BEZPIECZEŃSTWO

30.04.2014
W dniu 24 kwietnia 2014 roku odbyło się spotkanie uczniów klas I- IV z sierżantem sztabowym Łukaszem Łazugą z Komendy Powiatowej w Łukowie z wydziału drogowego.
Więcej JESZCZE RAZ BEZPIECZEŃSTWO

"ZWYCZAJNY CUD"

30.04.2014
Wielkanoc to najważniejsze święto w naszej chrześcijańskiej tradycji. W czasach, gdy człowiek skłonny jest skupić się raczej na zewnętrznej oprawie tych świąt, warto zwrócić myśl ku temu, co w nich jest najistotniejsze i zachęcić wszystkich do refleksji nad męką i śmiercią Chrystusa oraz nad triumfem Zmartwychwstania, dlatego też uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem p. Ewy Przybysz przygotowali i przedstawili inscenizację pt. "Zwyczajny cud".
Więcej "ZWYCZAJNY CUD"

Wiedza się opłaca

07.04.2014
Trudno było w konkursie" Wiadomości SKO"wyłonić jednego zwycięzcę. Przedstawiciele klasy IV B oraz V prezentowali wysoki, ale wyrównany poziom wiedzy . Konieczna była dogrywka. Komisja postanowiła przyznać tym uczestnikom dwie równorzędne nagrody. Każda z klas, 19 marca podczas szkolnej imprezy pod hasłem "TalentowiSKO", odebrała z rąk przedstawicieli banku czek wartości 150 zł ,pamiątkowe dyplomy oraz słodycze. Na pozostałe klasy czekały nagrody pocieszenia: cukierki i dyplomy.
Więcej Wiedza się opłaca

Konkurs "Wiadomości SKO"

07.04.2014
18 marca uczniowie klas IV -VI przystąpili do konkursu z zakresu wiedzy "Wiadomości SKO ". Konkurs przebiegał pod hasłem "Dziś oszczędzam w SKO, jutro w Banku Spółdzielczym".
Więcej Konkurs "Wiadomości SKO"

KARNAWAŁOWE WARSZTATY KULINARNE

03.03.2014
25 lutego 2014r uczniowie klas drugich pod opieką wychowawczyń udały się do Domu Kultury w Woli Gułowskiej na warsztaty kulinarne. Tematem były karnawałowe faworki.
Więcej KARNAWAŁOWE WARSZTATY KULINARNE

Loteria " Dla Wiki"

02.03.2014
Człowiek jest wielki, nie przez to co posiada, lecz przez to kim jest, nie przez to co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi Jan Paweł II
Więcej Loteria " Dla Wiki"

Mistrzostwa Szkoły w Tenisie Stołowym Chłopców

18.02.2014
Już po raz dziesiąty odbyły się Mistrzostwa Szkoły w Tenisie Stołowym Chłopców. Do turnieju przystąpiło 24 zawodników. Jak co roku chłopcy rywalizowali w dwóch kategoriach. Klasy IV oraz V-VI. I m-ce Antoni Beczek II m-ce Kamil Morlo III m-ce Jakub Kępa Klasy V-VI I m-ce Jakub Bancerz
Więcej Mistrzostwa Szkoły w Tenisie Stołowym Chłopców

"Brat naszego Boga"

16.02.2014
W październiku uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami: p. E. Przybysz, ks. P. Bieleckim i p. J. M-Ponczek udali się na wycieczkę autokarową do Wyższego Seminarium Duchownego im. Jana Pawła II Diecezji Siedleckiej .
Więcej "Brat naszego Boga"

ŚLADAMI WIELKICH ODKRYĆ

10.02.2014
Naszą szkołę odwiedzili młodzi pasjonaci fizyki, chemii działający w " Grupie Zaelektryzowanych". Podczas lekcji przyrody zarażali swoją pasją naszych uczniów.
Więcej ŚLADAMI WIELKICH ODKRYĆ

I ty możesz zostać świętym Mikołajem

02.02.2014
W naszej szkole tradycją stała się akcja "I ty możesz zostać św.Mikołajem". Jest ona organizowana na przełomie listopada i grudnia . Uczniowie w miarę możliwości gromadzą w klasie przyniesione przez siebie zabawki, przybory szkolne, słodycze aby 6 grudnia trafiły, sprawiając ogromna radość, do najbardziej potrzebujących dzieci. W tym roku organizatorem akcji było Szkolne Koło Caritas.
Więcej I ty możesz zostać świętym Mikołajem

Dla Wiki

22.01.2014
Grudzień jest szczególnym miesiącem, kiedy otwieramy się na potrzeby innych ludzi. Wydarzenia które mają miejsce wokół nas, mobilizują nas do podejmowania działań mających na celu niesienie drugim wsparcia, pomocy .
Więcej Dla Wiki

Jasełka

16.01.2014
Jasełka zostały zaprezentowane w Kościele Parafialnym w Adamowie.
Więcej Jasełka

Talenty aktorskie

15.01.2014
Mali "aktorzy" wykazują się swoimi zdolnościami w interpretacji utworu "Sześć kucharek".
Więcej Talenty aktorskie