Lista szkół

Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Wilkowisku

Kontakt

BlogowiSKO szkoły

Dzień Mamy w naszej szkole

31.05.2023
Dzień Matki to najpiękniejsze, wyjątkowe i najbardziej osobiste święto w roku. Słowo: matka, mama, mamusia, mateńka - to synonim miłości i dobra, ciepła rodzinnego i szczęścia, to ostoja i poczucie bezpieczeństwa, przywiązania, przyjaźni i wiary w to wszystko, co piękne i szlachetne.
Więcej Dzień Mamy w naszej szkole

Powstała Izba Pamięci - stare zamieniło się w NOWE!

31.05.2023
W naszej szkole powstała Izba Pamięci. Wejście do Izby znajduję się w głównym wejściu do szkoły od strony południowej przy pomniku Patrona Szkoły. Zgromadzone eksponaty pozwalają przywrócić pamięć o tym co było kiedyś oraz przedstawiają cząstkę historii naszej „Małej Ojczyzny”.
Więcej Powstała Izba Pamięci - stare zamieniło się w NOWE!

Dzień Ziemi 2023

28.04.2023
Dzień Ziemi obchodzony 22 kwietnia to czas, kiedy ludzie na całym świecie łączą siły, aby uświadomić wszystkim, że wspaniałe dary przyrody trzeba wykorzystywać mądrze - tak, aby starczyło ich dla przyszłych pokoleń. Musimy być przyjaciółmi przyrody - ekologami i dbać o środowisko.
Więcej Dzień Ziemi 2023

31 marca zakończył się konkurs Programu TalentowiSKO.

18.04.2023
W ramach Programu TalentowiSKO odbywa się konkurs „Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym”. Tegoroczne zadania realizowane przez uczestników dotyczyły stworzenia elektronicznego albumu ze zdjęciami produktów, które zyskały nowe życie i przeprowadzenia wywiadów z dorosłymi pt. „A Ty jak oszczędzasz?” Nasza szkoła podeszła do tematu bardzo twórczo. Zapraszamy do galerii zdjęć.
Więcej 31 marca zakończył się konkurs Programu TalentowiSKO.

Podsumowanie akcji SKO – pt. GROSZ DO GROSZA, a będzie dla Kościuszki piękna gablota!

13.04.2023
Przypomnijmy, że we wrześniu została ogłoszona pierwsza akcja SKO pod patronatem Banku Spółdzielczego w Limanowej oddz. w Jodłowniku, skierowana do całej społeczności szkolnej, która polegała na zbieraniu GROSZY do przygotowanego na korytarzu słoja. Celem akcji było zorganizowanie naszemu wspaniałemu patronowi Tadeuszowi Kościuszce izby pamięci. Wszystko udało się wspaniale – zapraszamy do galerii, by zobaczyć efekt naszej akcji…
Więcej Podsumowanie akcji SKO – pt. GROSZ DO GROSZA, a będzie dla Kościuszki piękna gablota!

Nagrody za systematyczne oszczędzanie w SKO.

13.04.2023
Pod koniec tygodnia kolejna grupa uczniów naszej szkoły otrzymała nagrody za systematyczne oszczędzanie i skompletowanie książeczek ze świnkami. Opiekun SKO wraz z Panią Dyrektor szkoły na apelu szkolnym, wręczyły uczniom nagrody ufundowane przez Bank Spółdzielczy w Limanowej. Gratulujemy i życzymy kolejnych nagród.
Więcej Nagrody za systematyczne oszczędzanie w SKO.

Podaruj światło i ciepło !!!

13.04.2023
Szkolne Koło Caritas organizuje zbiórkę rzeczy potrzebnych do produkcji świec okopowych dla żołnierzy na froncie ukraińskim! Co zbieramy? - PUSZKI po konserwach, puszki po karmie dla zwierzą; każdego rozmiaru, czyste! Nie mogą być puszki po napojach!!!! - WOSK, PARAFINĘ (świece, resztki świec oraz wkładów do zniczy) - TEKTURĘ FALISTĄ , KARTONY (każdego rozmiaru, bez taśmy klejącej) Rzeczy składamy w szkole w wyznaczonym miejscu.
Więcej Podaruj światło i ciepło !!!

Kończymy rok nagradzając uczniów w ramach akcji SKO

13.04.2023
W naszej szkole bardzo prężnie działa SKO, dlatego podczas ostatniej akademii w obecności wszystkich uczniów oraz nauczycieli zostały wręczone nagrody gwarantowane uczniom, którzy najlepiej oszczędzali swoje pieniądze w pierwszym kwartale nauki szkolnej.
Więcej Kończymy rok nagradzając uczniów w ramach akcji SKO

Dzień Patrona Szkoły

03.11.2022
28 października - w dniu imienin Tadeusza Kościuszki obchodziliśmy Dzień Patrona. Uroczystość ta zgromadziła w naszej szkole wielu znakomitych gości. Z Warszawy na spotkanie autorskie przyjechał Pan Cezary Harasimowicz, który napisał biografię Tadeusza Kościuszki pt. „Testament, czyli opowieść o Tadeuszu Kościuszce słowami jego ordynansa, syna afrykańskiego księcia Agrippy Hulla”. Z Krakowa przybyły panie konserwatorki z Muzeum Narodowego – pani Anna Olkuśnik –Tabisz oraz pani Joanna Zawierucha – Gomułka i opowiedziały o pamiątkach związanych z naszym Patronem będących w posiadaniu muzeum, a także o procesie konserwacji kamizelki i sukmany Naczelnika. Zaszczyciły nas również delegacje ze szkół w Zawadce, Siekierczynie i Limanowej, które noszą imię Tadeusza Kościuszki.
Więcej Dzień Patrona Szkoły

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

03.11.2022
W 2022 roku obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia przypadły na 7 października. Nauka poprzez zabawę zawsze przynosi najlepsze efekty. Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia idealnie wpasowuje się w tę koncepcję.
Więcej Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Sprzątamy świat!

21.10.2022
Akcja Sprzątanie świata – Polska jest częścią międzynarodowego ruchu „Clean Up The World”, wywodzącego się z Australii. Uczestniczy w nim blisko 40 milionów wolontariuszy na całym świecie.
Więcej Sprzątamy świat!

Zwiedzanie banku w Limanowej

12.10.2022
Zwiedzanie Banku Spółdzielczego w Limanowej w ramach wczesnego doradztwa zawodowego. Uczniowie mieli możliwość wejść tam, gdzie na co dzień pracują tylko pracownicy banku.
Więcej Zwiedzanie banku w Limanowej

Uczta bogów greckich!

30.03.2022
Na spotkanie przybyli Hermes, Ares, Afrodyta, Persefona, Posejdon, Artemida, Demeter i wielu innych gości prosto z Olimpu.
Więcej Uczta bogów greckich!

Pomagamy Ukrainie!

30.03.2022
W związku z sytuacją na Ukrainie Szkoła Podstawowa w Wilkowisku we współpracy z miejscową OSP organizuje zbiórkę dla potrzebujących.
Więcej Pomagamy Ukrainie!

Akcja #sadziMY

30.03.2022
”Sadzenie drzew jest szlachetnym zajęciem, sprawia zadowolenie jeszcze wiele lat później”. Lasy, drzewa zapewniają nam tlen, oczyszczają powietrze, wpływają korzystnie na klimat i na nasze samopoczucie. Są domem dla wielu gatunków roślin, grzybów i zwierząt. Dostarczają najbardziej ekologiczny surowiec, drewno, tworzący domy również dla nas – podkreśla Józef Kubica, p.o. Dyrektor Generalny Lasów Państwowych. – Lasów w Polsce stale przybywa, zajmują już jedną trzecią powierzchni kraju. Akcję #sadziMY organizujemy po to, żeby jednoczyć nas wszystkich wokół przyrody, bo to nasze dobro narodowe, które musimy razem chronić i pielęgnować.
Więcej Akcja #sadziMY

#Szkoła Pamięta

30.03.2022
Nasz szkoła po raz kolejny wzięła udział w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „#SzkołaPamięta” „Lecz oni ciągle przecież żywi, nadal wytrwale są wśród nas. Ich dusze przy nas pozostały, tylko ich ciała zabrał czas”.
Więcej #Szkoła Pamięta

Akcja charytatywna KREMÓWKA

30.03.2022
W piątek 22 października w naszej szkole była zorganizowana akcja charytatywna pt KREMÓWKA. W tym dniu były sprzedawane kremówki w symbolicznej cenie 5 zł. Zebrane w tej akcji pieniądze zostały przekazane choremu Robercikowi.
Więcej Akcja charytatywna KREMÓWKA

Światowy Dzień Uśmiechu :)

30.03.2022
Światowy Dzień Uśmiechu obchodzony jest w pierwszy piątek października. Pomysłodawcą tego święta był Harvey Ball, twórca słynnego znaczka uśmiechniętej buźki na żółtym tle. Pierwsze obchody odbyły się 1 października 1999 r. w Stanach Zjednoczonych, w mieście Worcester.
Więcej Światowy Dzień Uśmiechu :)

Dzień Piżamy - pomagamy

30.03.2022
23 września po raz pierwszy w naszej szkole obchodziliśmy "Dzień Piżamy". Piżamowe stroje zamieniły szkolną rzeczywistość i wprowadziły nas w radosny nastrój.
Więcej Dzień Piżamy - pomagamy