Lista szkół

Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Wilkowisku

Kontakt

BlogowiSKO szkoły

Dzień Patrona Szkoły

03.11.2022
28 października - w dniu imienin Tadeusza Kościuszki obchodziliśmy Dzień Patrona. Uroczystość ta zgromadziła w naszej szkole wielu znakomitych gości. Z Warszawy na spotkanie autorskie przyjechał Pan Cezary Harasimowicz, który napisał biografię Tadeusza Kościuszki pt. „Testament, czyli opowieść o Tadeuszu Kościuszce słowami jego ordynansa, syna afrykańskiego księcia Agrippy Hulla”. Z Krakowa przybyły panie konserwatorki z Muzeum Narodowego – pani Anna Olkuśnik –Tabisz oraz pani Joanna Zawierucha – Gomułka i opowiedziały o pamiątkach związanych z naszym Patronem będących w posiadaniu muzeum, a także o procesie konserwacji kamizelki i sukmany Naczelnika. Zaszczyciły nas również delegacje ze szkół w Zawadce, Siekierczynie i Limanowej, które noszą imię Tadeusza Kościuszki.
Więcej Dzień Patrona Szkoły

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

03.11.2022
W 2022 roku obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia przypadły na 7 października. Nauka poprzez zabawę zawsze przynosi najlepsze efekty. Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia idealnie wpasowuje się w tę koncepcję.
Więcej Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Sprzątamy świat!

21.10.2022
Akcja Sprzątanie świata – Polska jest częścią międzynarodowego ruchu „Clean Up The World”, wywodzącego się z Australii. Uczestniczy w nim blisko 40 milionów wolontariuszy na całym świecie.
Więcej Sprzątamy świat!

Zwiedzanie banku w Limanowej

12.10.2022
Zwiedzanie Banku Spółdzielczego w Limanowej w ramach wczesnego doradztwa zawodowego. Uczniowie mieli możliwość wejść tam, gdzie na co dzień pracują tylko pracownicy banku.
Więcej Zwiedzanie banku w Limanowej

Uczta bogów greckich!

30.03.2022
Na spotkanie przybyli Hermes, Ares, Afrodyta, Persefona, Posejdon, Artemida, Demeter i wielu innych gości prosto z Olimpu.
Więcej Uczta bogów greckich!

Pomagamy Ukrainie!

30.03.2022
W związku z sytuacją na Ukrainie Szkoła Podstawowa w Wilkowisku we współpracy z miejscową OSP organizuje zbiórkę dla potrzebujących.
Więcej Pomagamy Ukrainie!

Akcja #sadziMY

30.03.2022
”Sadzenie drzew jest szlachetnym zajęciem, sprawia zadowolenie jeszcze wiele lat później”. Lasy, drzewa zapewniają nam tlen, oczyszczają powietrze, wpływają korzystnie na klimat i na nasze samopoczucie. Są domem dla wielu gatunków roślin, grzybów i zwierząt. Dostarczają najbardziej ekologiczny surowiec, drewno, tworzący domy również dla nas – podkreśla Józef Kubica, p.o. Dyrektor Generalny Lasów Państwowych. – Lasów w Polsce stale przybywa, zajmują już jedną trzecią powierzchni kraju. Akcję #sadziMY organizujemy po to, żeby jednoczyć nas wszystkich wokół przyrody, bo to nasze dobro narodowe, które musimy razem chronić i pielęgnować.
Więcej Akcja #sadziMY

#Szkoła Pamięta

30.03.2022
Nasz szkoła po raz kolejny wzięła udział w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „#SzkołaPamięta” „Lecz oni ciągle przecież żywi, nadal wytrwale są wśród nas. Ich dusze przy nas pozostały, tylko ich ciała zabrał czas”.
Więcej #Szkoła Pamięta

Akcja charytatywna KREMÓWKA

30.03.2022
W piątek 22 października w naszej szkole była zorganizowana akcja charytatywna pt KREMÓWKA. W tym dniu były sprzedawane kremówki w symbolicznej cenie 5 zł. Zebrane w tej akcji pieniądze zostały przekazane choremu Robercikowi.
Więcej Akcja charytatywna KREMÓWKA

Światowy Dzień Uśmiechu :)

30.03.2022
Światowy Dzień Uśmiechu obchodzony jest w pierwszy piątek października. Pomysłodawcą tego święta był Harvey Ball, twórca słynnego znaczka uśmiechniętej buźki na żółtym tle. Pierwsze obchody odbyły się 1 października 1999 r. w Stanach Zjednoczonych, w mieście Worcester.
Więcej Światowy Dzień Uśmiechu :)

Dzień Piżamy - pomagamy

30.03.2022
23 września po raz pierwszy w naszej szkole obchodziliśmy "Dzień Piżamy". Piżamowe stroje zamieniły szkolną rzeczywistość i wprowadziły nas w radosny nastrój.
Więcej Dzień Piżamy - pomagamy