Lista szkół

Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Kraczewicach

Kontakt

Kraczewice 67
Kraczewice 24-320

O naszej szkole

Szkoła Podstawowa im.Marii Konopnickiej w Kraczewicach jest szkołą wiejską, do której uczęszcza 76 uczniów, a zajmuje się nimi 12 nauczycieli i 4 pracowników obsługi. SKO działa od wielu wielu lat. Współpracujemy z Bankiem Spółdzielczym w Poniatowej. W ubiegłym roku szkolnym, zdobyliśmy piąte miejsce w regionie w konkursie "Dziś oszczędzam w SKO, jutro w Banku Spółdzielczym". W bieżącym roku szkolnym przystąpiliśmy do konkursu "Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym".

BlogowiSKO szkoły

Konkurs o oszczędzaniu na najlepszą rymowankę.

08.04.2017
Kto oszczędza w Szkolnej Kasie Oszczędności, Ten nikomu nie zazdrości, Jedni jedzą chipsy, inni cukierków sto A ja oszczędzam w SKO. Nie wydaję kasy na bzdury Za to pojadę w wakacje w góry. Nie chodzę codziennie na lody, Zbieram na letnie przygody. A gdy przeżyję tych przygód sto Znów będę oszczędzać w SKO ! Oliwia Sobczak kl. II
Więcej Konkurs o oszczędzaniu na najlepszą rymowankę.

Kolorowy Dzień Wiosny

08.04.2017
21 marca to pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. Po długiej zimie z tęsknotą wyczekujemy tego dnia i jest to duży powód do radości dla wszystkich.
Więcej Kolorowy Dzień Wiosny

Dzień Kobiet

08.04.2017
8 marca dzień radosny, dużo kwiatów, dużo wiosny. Niech dla Ciebie słońce świeci. Niech Ci czas radośnie leci. Dla najsympatyczniejszych kobiet pod słońcem ...
Więcej Dzień Kobiet

Bal karnawałowo-walentynkowy

08.04.2017
Dnia 11 lutego 2017 r. odbyła się w naszej szkole zabawa, w której brali udział uczniowie o raz ich rodzice. Wśród przebrań karnawałowych mogliśmy podziwiać: wróżki, rycerzy, policjanta i policjantkę, czarownicę, wampiry.
Więcej Bal karnawałowo-walentynkowy

ŚWIĘTO NASZYCH DZIADKÓW

08.02.2017
Pędzą wnuki ulicami z ogromnymi laurkami. Te laurki pełne kwiatków są dla wszystkich babć i dziadków. A dziadkowie wraz z babciami już czekają przed domami. Przez lornetki patrzą w dal wystrojeni jak na bal.
Więcej ŚWIĘTO NASZYCH DZIADKÓW

Jasełka Bożonarodzeniowe

08.02.2017
Boże Narodzenie przychodzi cichutko Posłuchaj jak stuka kolęda w serduszko Boże Narodzenie, Święta miłe i wesołe: Mnóstwo smakołyków na świątecznym stole.
Więcej Jasełka Bożonarodzeniowe

KONKURS NA KARTKĘ ŚWIĄTECZNNĄ

08.02.2017
W dniu 18 grudnia 2016 r. podczas Bożonarodzeniowego Kiermaszu Sztuki Ludowej i Rękodzieła uczniom naszej szkoły zostały wręczone dyplomy laureata i nagrody. Gratulujemy!!
Więcej KONKURS NA KARTKĘ ŚWIĄTECZNNĄ

KIERMASZ ŚWIĄTECZNY

08.02.2017
Uczniowie klasy szóstej Naszej Szkoły, w grudniu zapoczątkowali tradycję ,,Świątecznego Kiermaszu''.
Więcej KIERMASZ ŚWIĄTECZNY

Wieczornica- Wspólne czytanie utworów Marii Konopnickiej.

15.12.2016
A widzicie wy zmarzlaka, Jak się to on gniewa; W ręce chucha, pod nos dmucha, Piosenek nie śpiewa. - A czy nie wiesz, miły bracie, Jaka na to rada, Gdy mróz ściśnie, wicher świśnie, Śnieg na ziemię pada? Oj, nie w ręce wtedy dmuchaj, Lecz serce zagrzewaj, Stań do pracy, jak junacy, I piosenki śpiewaj!
Więcej Wieczornica- Wspólne czytanie utworów Marii Konopnickiej.

Kiermasz taniej książki

15.12.2016
Książka dobra jest na chłody, W niej słoneczne są przygody. Kiedy czytasz bardzo dużo, życie ciągle jest podróżą. Książki to rzecz jest wspaniała, Czyta je dziś klasa cała. Książka to przyjaciel nasz, Gdy ją czytasz - świat już znasz...
Więcej Kiermasz taniej książki

Mikołajki, Mikołajki...

15.12.2016
Przyjdź do nas w gościnę, Szczerze zapraszamy Wierszyk Ci powiemy, Piosenkę zaśpiewamy. A Ty daj prezenty, Rózgi odrzuć w kąt I życz wszystkim dzieciom Kolorowych Świąt.
Więcej Mikołajki, Mikołajki...

Andrzejkowe wróżby

11.12.2016
Aby tradycji stało się za dość, uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zorganizowanych przez nauczycieli wróżbach Andrzejkowych.
Więcej Andrzejkowe wróżby

Dzień pluszowego misia

11.12.2016
Mały, duży, bury, kolorowy, milutki, z kokardką czy w kubraczku... Każdy posiada bądź posiadał własnego ulubionego misia pluszowego. Jest to jedna z najpopularniejszych zabawek w Europie już od XIX wieku! Miś pluszowy nieodłącznie kojarzony jest z beztroskim czasem dzieciństwa. Wiele razy, pewnie, dla Was był kumplem do zabawy, kompanem podróży, przyjacielem, któremu można wszystko powiedzieć, antidotum na nocne koszmary.
Więcej Dzień pluszowego misia

ŚLUBOWANIE UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH- 13 października 2016

06.12.2016
Już nie jestem przedszkolaczek. Wkładam książki w mój plecaczek I do szkoły z nimi gnam . Jestem uczniem mówię wam! Nie zawiodę mojej Pani Wszystkie lekcje odrobię dla niej Choćby trudne, co mi tam, Jestem uczniem mówię Wam. Samiuteńkie szóstki zbiorę, Obiecuję to mej szkole, Żadnych uwag nie będę miał, Będę wzorem mówię Wam.
Więcej ŚLUBOWANIE UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH- 13 października 2016

Uroczystość Wszystkich Świętych

06.12.2016
,,Dla tych którzy odeszli w nieznany świat, płomień na wietrze kołysze wiatr. Dla nich tyle kwiatów pod cmentarnym murem i niebo jesienne u góry''
Więcej Uroczystość Wszystkich Świętych

Rozwijamy talenty krawieckie.

23.12.2015
Uczennice szóstej klasy wpadły na pomysł, jak zasilić budżet klasy. Z kolorowego filcu uszyły gadżety i na przerwach sprzedawały koleżankom i kolegom.
Więcej Rozwijamy talenty krawieckie.

Oszczędzamy, gdy talenty rozwijamy.

18.11.2015
W naszej szkole ciągle ujawniają się uczniowie, którzy mają różne talenty. Uczeniowie klasy szóstej Rafał Cięszczyk i Emilia Pyda zwyciężyli w szkolnym konkursie recytatorskim i zdobyli wyróżnienia na szczeblu gminy.
Więcej Oszczędzamy, gdy talenty rozwijamy.

Oszczędzamy, gdy tajniki konstrukcji zgłębiamy.

17.11.2015
W październiku uczniowie klasy pierwszej, drugiej i trzeciej wybrali się do Lublina na wystawę klocków LEGO. Oglądali ciekawe konstrukcje budynków, statków, postaci ludzi zwierząt. Sami również mogli układać różne figury przestrzenne, które sami wymyślali.
Więcej Oszczędzamy, gdy tajniki konstrukcji zgłębiamy.

Oszczędzamy, gdy sami posiłki sporządzamy.

17.11.2015
Uczniowie klasy drugiej pod okiem wychowawczyni przyrządzali posiłki z surowych owoców i warzyw. Marchewki selery, pory, jabłka, gruszki pochodziły z własnych ogródków i działek. Dziewczęta i chłopcy pracowali z ogromnym zapałem. Efekt koncowy był wyśmienity.
Więcej Oszczędzamy, gdy sami posiłki  sporządzamy.

Rysujemy tym, co jesień przyniosła.

30.10.2015
Na lekcjach plastyki uczniowie drugiej klasy wykonali ciekawe prace wykorzystując naturalne materiały takie jak pestki, ziarna i inne. Wystawa ich twórczości cieszyła się dużym zainteresowaniem wszystkich dzieci
Więcej Rysujemy tym, co jesień przyniosła.

Moje ulubione owoce.

29.10.2015
Zgodnie z zaleceniami ministerstwa dzieci mają jeść owoce i warzywa. Nasi uczniowie rozbudzali swoje apetyty rysując ulubione owoce.
Więcej Moje ulubione owoce.

Spotkanie z policjantami.

30.09.2015
Już na początku roku szkolnego uczniowie klasy pierwszej, drugiej i trzeciej mieli ciekawą lekcję z wychowania komunikacyjnego. Prowadzili ją policjanci pracujący w Komisariacie Policji w Poniatowej. Dzieci uważnie słuchały, ale też same miały dużo pytań.
Więcej Spotkanie z policjantami.

Witamy w roku szkolnym 2015/2016

30.09.2015
Szkolna Kasa Oszczędności w Szkole Podstawowej w Kraczewicach rozpoczęła pracę. Uczniowie wykonali gazetkę o treści antynikotynowej. Wyeksponowane plakaty przemawiały nie tylko do uczniów, ale przede wszystkim do rodziców odwiedzających szkołę.
Więcej Witamy w roku szkolnym 2015/2016

Propagujemy program TALENTOWISKO

30.04.2015
Naszym uczniom członkom SKO przybliżamy program TALENTOWISKO. Młodzi ludzie uświadamiają sobie, jak szeroko można pojmować oszczędzanie.
Więcej Propagujemy program TALENTOWISKO

Oszczędzamy, gdy przepisów ruchu drogowego przestrzegamy.

30.04.2015
Uczniowie klasy szóstej – członkowie SKO wzięli udział w konkursie wiedzy z ruchu drogowego BRD, w tym umiejętności udzielania pierwszej pomocy. Kinga Cięszczyk, Małgorzata Wójcik, Bartłomiej Koma i Kacper Pietroń zdobyli III miejsce w gminie.
Więcej Oszczędzamy, gdy przepisów ruchu drogowego przestrzegamy.

Mam talent do śpiewania.

30.04.2015
16 kwietnia odbył się w naszej szkole Festiwal Piosenki Ludowej. W zmaganiach konkursowych wzięło udział 15 uczniów, którzy zostali podzieleni na kategorie - kl. I-III i IV-VI.
Więcej Mam talent do śpiewania.

Szkoła na słodko

29.04.2015
Uczniowie klasy piątej i czwartej razem ze swoimi rodzicami upiekli ciasto. Podczas przerw lekcyjnych sprzedawali słodkości swoim kolegomi i gościom odwiedzającym szkołę. Na co przeznaczą uzyskane pieniądze?
Więcej Szkoła na słodko

Makulaturowe cuda.

29.04.2015
Uczniowie klasy szóstej na lekcjach zajęć technicznych wykonali wazon z wikliny makulaturowej. Oprócz wikliny użyli drutu, kleju, farb i lakieru do włosów. Wymagało to od nich dużo cierpliwości, ale efekt końcowy wynagrodził wszystko. Poza tym przekonali się, że naprawdę można zrobić coś z niczego.
Więcej Makulaturowe cuda.

Poznajemy instrumenty muzyczne.

20.04.2015
25 marca słoneczny, wiosenny poranek powitał nas pięknym brzmieniem aż 9 instrumentów muzycznych. W programie pt. "Różne instrumenty muzyczne" poznaliśmy budowę, pochodzenie i brzmienie: akordeonu, bałałajki, banjo, fletni pana, miniaturowej harmonijki ustnej, ligawki (regionalnego instrumentu podlaskiego), mandoliny, okaryny i trąbki.
Więcej Poznajemy instrumenty muzyczne.

Wystawa prac plastycznych.

19.04.2015
Na lekcjach plastyki uczniowie zaprojektowali i wykonali prace plastyczne o różnej tematyce. Do ich wykonania użyli materiałów makulaturowych i różnych tak zwanych "odpadów". Wyróżnione prace pokazano na gazetce szkolnej.
Więcej Wystawa prac plastycznych.

Może będę baletmistrzem...

16.04.2015
W poniedziałek 17 listopada razem z młodszymi i starszymi kolegami pojechaliśmy do kina w Poniatowej na przedstawienie baletowe „"Alicja w Krainie Czarów".
Więcej Może będę baletmistrzem...

Odblaskowa szkoła

16.04.2015
Uczniowie klasy czwartej i piątej wykonali plakaty zachęcające do noszenia elementów odblaskowych. Najciekawsze prace wyeksponowano na gazetce szkolnej.
Więcej Odblaskowa szkoła

Dzień języka angielskiego

08.04.2015
Dzień 20 marca w naszej szkole poświęcony był językowi angielskiemu i kulturze brytyjskiej. Pan Grzegorz Knyś nauczyciel języka angielskiego przygotował specjalne zadania i konkursy. Wszyscy uczniowie, a jednocześnie czlonkowie SKO mieli okazję powtórzyć słownictwo i dowiedzieć się czegoś ciekawego o krajach anglosaskich.
Więcej Dzień języka angielskiego

"Światowy dzień rzucania palenia".

08.04.2015
Członkowie SKO wykonali gazetkę o treści antynikotynowej. Plakaty i hasła przemawiały do odbiorców. Młodzież szkolna mogła zastanowić się nad skutkami ulegania nałogom, a dorośli nad tym, jak pomóc młodym ludziom w obieraniu właściwego zachowania.
Więcej "Światowy dzień rzucania palenia".

Z wizytą w piekarni.

08.04.2015
Uczniowie trzeciej klasy wybrali się do piekarni. Nie tylko obserwowali proces wypieku chleba, lecz również sami pracowali przy produkcji drożdżówek i bułeczek. Wszystkim podobała się praca, a niektórzy postanowili, że wprzyszłości zostaną piekarzami.
Więcej Z wizytą w piekarni.

Sprzątanie świata

11.03.2015
Jak co roku, we wrześniu wzięliśmy udział w światowej akcji ,,Sprzątanie Świata''. Każda z klas ,,uzbrojona '' w rękawiczki i worki na śmieci wyruszyła sprzątać teren wokół szkoły i najbliższej okolicy.
Więcej Sprzątanie świata

Rozpoczynamy pracę w nowym roku szkolnym 2014/2015

21.11.2014
Rok szkolny 2014/2015 - Szkoła Podstawowa im. M.Konopnickiej w Kraczewicach przystępuje do konkursu "Dziś oszczędzam w SKO, jutro w Banku Spółdzielczym". Członkowie SKO wykonali gazetkę zachecającą do oszczędzania.
Więcej Rozpoczynamy pracę w nowym roku szkolnym 2014/2015

Oszczędzamy, gdy wiedzę matematyczną zdobywamy

30.04.2014
Tangram to pomoc dydaktyczna stosowana na lekcjach matematyki w celu rozwijania wyobraźni geometrycznej. Uczniowie klasy czwartej, piątej i szóstej wykonali własnoręcznie elementy tangramu i ułożyli różne formy na płaszczyźnie. Najciekawsze prace wystawiono na gazetce szkolnej.
Więcej Oszczędzamy, gdy wiedzę matematyczną zdobywamy

Oszczędzamy, gdy o środowisko dbamy

30.04.2014
SKO ogłosiło konkurs na prace plastyczne treścią związane z segregacją śmieci. Praca miała być wykonana dowolną techniką plastyczną. Należało również wymyślić hasło rymowankę. Najciekawsze prace były wystawione na tablicy tak, by mogli je oglądać nie tylko uczniowie, ale i rodzice i goście odwiedzający naszą szkołę.
Więcej Oszczędzamy, gdy o środowisko dbamy

Oszczędzamy, gdy o bezpieczeństwo dbamy.

30.04.2014
Chociaż nie ma systemu monitorowania wypadków w rolnictwie z udziałem dzieci, to wiemy jednak, że do nich dochodzi, bo dowiadujemy się o tym na przykład z mediów. Uczniowie klasy drugiej i trzeciej wykonali prace plastyczne dotyczące bezpieczeństwa na wsi w obrębie gospodarstwa i podczas prac polowych.
Więcej Oszczędzamy, gdy o bezpieczeństwo dbamy.

Oszczędzamy, gdy kultury nabywamy.

30.04.2014
W piątek 14 marca uczniowie klasy czwartej i piątej poszli do restauracji "Słowik" na pizzę. Weszli do eleganckiej sali, usiedli do stołu i zamówili posiłek u kelnera. Spożywając ulubioną potrawę, uczyli się zasad kulturalnego zachowania się przy stole, w miejscu publicznym.
Więcej Oszczędzamy, gdy kultury nabywamy.

Oszczędzamy, gdy sport uprawiamy.

30.04.2014
W naszej szkole lekcje wychowania fizycznego są bardzo lubiane przez uczniów. Ale również na przerwach chętnie rozwijają swoje umiejętności sportowe grając w ping- ponga. Na korytarzu jest rozstawiony stół do tej gry. Uczniowie sami ustalają, kto z kim gra. Często zostają po lekcjach, by zdobywać coraz lepszą sprawność posługiwania się paletką. Niektórzy tak się wyćwiczyli, że osiągnęli dobre miejsca w zawodach na szczeblu gminnym - uczeń szóstej klasy Kacper Gorgol zdobył pierwsze miejsce.
Więcej Oszczędzamy, gdy sport uprawiamy.

Oszczędzamy, gdy talenty rozwijamy.

08.04.2014
Na lekcjach techniki w klasie czwartej i piątej zrealizowano tematy zamieszczone na stronie TALENTOWISKA. Uczniowie, rodzice i nauczyciele mogli dostrzec talenty, które należy rozwijać w czasie całej edukacji.
Więcej Oszczędzamy, gdy talenty rozwijamy.

Oszczędzamy, gdy sport uprawiamy.

18.03.2014
W naszej szkole istnieje drużyna piłki nożnej, złożona z uczniów klasy czwartej, piątej i szóstej. Na lekcjach wychowania fizycznego i dodatkowych zajęciach SKS-u ćwiczą na sali gimnastycznej i boisku szkolnym. Pod okiem trenera zdobyli III miejsce w powiatowych międzyszkolnych rozgrywkach piłki nożnej.
Więcej Oszczędzamy, gdy sport uprawiamy.

Oszczędzamy, gdy wiedzę o zawodach zdobywamy.

10.12.2013
Uczniowie klasy drugiej i trzeciej na swoich lekcjach poznawali zawód górnika. Dowiedzieli się, że aby zostać górnikiem, należy być odważnym i bardzo pracowitym. Wykonali również prace plastyczne o tym, jak górnicy pracują w kopalni węgla.
Więcej Oszczędzamy, gdy wiedzę o zawodach zdobywamy.

Oszczędzamy, gdy uczymy się przepisów ruchu drogowego.

15.11.2013
Uczniowie klasy czwartej i piątej wykonali prace plastyczne ilustrujące zasady obowiązujące pieszych i rowerzystów jako uczestników ruchu drogowego. Prace te zostały wystawione na gazetce szkolnej pod tytułem: "Pieszy i rowerzysta na drodze."
Więcej Oszczędzamy, gdy uczymy się przepisów ruchu drogowego.

Pierwszoklasiści otrzymują książeczki SKO.

08.11.2013
Uczniowie pierwszej klasy przyjęci w poczet członków SKO. W październiku tego roku uczniowie pierwszej klasy w liczbie 17 otrzymali książeczki SKO. Pani dyrektor wręczyła je osobiście każdemu pierwszakowi.
Więcej Pierwszoklasiści otrzymują książeczki SKO.