Lista szkół
Szkoła Podstawowa im. Henryka  Sienkiewicza  w Zalesiu

Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Zalesiu

Kontakt

Zalesie 265
Kamienica 34-608

O naszej szkole

SKO Zalesie,

BlogowiSKO szkoły

Ekonomia - Bank

31.03.2019
W marcu chętni uczniowie brali udział w konkursie na temat ekonomii, banku i oszczędzania.
Więcej Ekonomia - Bank

Ortografia z SKO

31.03.2019
W marcu uczniowie klas I i II pisali dyktando o treści dotyczącej oszczędzania w SKO.
Więcej Ortografia z SKO

100 lat złotego

18.03.2019
Z okazji 100 rocznicy złotego, na korytarzu szkolnym zorganizowaliśmy gazetkę tematyczną.
Więcej 100 lat złotego

Lekcja ekonomii

06.03.2019
"Moje pieniądze" 6 marca uczniowie klas I i II uczestniczyli w zajęciach rozpoczynających się zagadką: „…Mogą być z metalu, Błyszczą niby złoto. Mogą być z papieru, Wydasz je z ochotą...”
Więcej Lekcja ekonomii

Wspieramy talenty artystyczne

05.03.2019
Festiwal kolędowy w naszej szkole. Przekazaliśmy 100 zł na nagrody dla uczestników imprezy. Organizatorem festiwalu było SKCaritas.
Więcej Wspieramy talenty artystyczne

Karnawałowa niespodzianka od SKO

05.03.2019
Kotyliony z niespodzianką losował każdy uczestnik zabawy karnawałowej, w której brali udział uczniowie z klas I , II, i III. Było dużo zabawy i emocji!!!
Więcej Karnawałowa niespodzianka  od SKO

Szkolne przygody gangu słodziaków

05.11.2018
Dzień głośnego czytania Od września nasza szkoła bierze udział w konkursie edukacyjnym „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”. Celem konkursu jest budowanie nawyku codziennego czytania wśród uczniów klas I – III. Nauczyciele prowadzą zajęcia lekcyjne z wykorzystaniem książki „Gang Słodziaków” autorstwa Renaty Piątkowskiej oraz maskotek przedstawiających zwierzęta żyjące w lesie. Codzienne głośne czytanie w domu (dowolnej książki) dokumentowane podpisem rodzica jest nagradzane w szkole naklejką Słodziaka, umieszczaną w albumie ucznia „Czytaj codziennie”.
Więcej Szkolne przygody gangu słodziaków

Talent pisarski...

01.04.2017
Mój zeszyt lektur- tak brzmiało hasło bibliotecznego konkursu dla uczniów klas młodszych.
Więcej Talent pisarski...

Oszczędzamy zdrowie

01.04.2017
Poprzez konkurs plastyczny "Jem owoce i warzywa, będę zdrów jak ryba" uczniowie pokazali, że znają nawyki zdrowego odżywiania
Więcej Oszczędzamy zdrowie

"Ortografia z SKO"

05.03.2017
Konkurs ortograficzny dla klas II i III Uczniowie pisali dyktando o tematyce oszczędzania w SKO, o zróżnicowanym stopniu trudności dla poszczególnej klasy.
Więcej "Ortografia z SKO"

„Karnawałowe kotyliony SKO”

01.03.2017
Podczas zabawy karnawałowej dla klas I, II, III, Szkolna Kasa Oszczędności przygotowała dla każdego ucznia kotylion z numerkiem. Dzieci samodzielnie losowały dla siebie kotylion, nie wiedząc co kryje się pod danym numerem. Potem było oczekiwanie na kotylionową niespodziankę,,,,, wszyscy byli bardzo zadowoleni, ale najbardziej Rafał, któremu udało się wylosować piórnik!
Więcej „Karnawałowe kotyliony SKO”

Premiujemy systematycznych

02.02.2017
Co miesiąc odbywa się w naszej szkole losowanie nagród-niespodzianek dla pięciu eskaowiczów, systematycznie oszczędzających w danym miesiącu.
Więcej Premiujemy systematycznych

Oszczędzamy !!!

30.10.2016
Co możemy oszczędzać?, czy tylko pieniążki? Na te pytania odpowiada gazetka SKO wykonana przez najstarszych uczniów naszej szkoły,
Więcej Oszczędzamy !!!

Bawimy się darami jesieni

30.10.2016
Rozwijamy swoje talenty !!! Konkurs na Najpiękniejszy jesienny stroik klasowy kierowany był do wszystkich klas naszej szkoły.
Więcej Bawimy się darami jesieni

Zwiedzamy rozlewnię wody „Piwniczanka”

30.10.2016
20 X uczniowie klasy II i III mieli okazję uczestniczyć w ciekawej prelekcji prowadzonej przez Pana Marka Gaworuchę. Pracownik "Piwniczanki" opowiedział nam historię zakładu oraz o właściwościach zdrowotnych ich wody mineralnej. Były zagadki, losowania zwycięzców, nagrody.
Więcej Zwiedzamy rozlewnię wody „Piwniczanka”

Lekcja zdrowych nawyków żywieniowych w Tesco

30.10.2016
20 października uczniowie z klasy III i II ruszyli na wyprawę po zdrowe nawyki żywieniowe do Tesco w Piwnicznej Zdrój. Pouczająca podróż po sklepie pozwoliła uczniom zgromadzić zdrowe produkty, które można zabrać na każdą wyprawę. Nasza przygoda zaczęła się od stoiska warzywnego. Tam mogliśmy zobaczyć, dotknąć, posmakować znane i mniej znane warzywa.
Więcej Lekcja zdrowych nawyków żywieniowych w Tesco

Lekcja zdrowych nawyków żywieniowych w Tesco

30.10.2016
20 października uczniowie z klasy III i II wraz z wychowawcami, ruszyli na wyprawę po zdrowe nawyki żywieniowe do Tesco w Piwnicznej Zdrój. Pouczająca podróż po sklepie pozwoliła uczniom zgromadzić zdrowe produkty, które można zabrać na każdą wyprawę. Nasza przygoda zaczęła się od stoiska warzywnego. Tam mogliśmy zobaczyć, dotknąć, posmakować znane i mniej znane warzywa.
Więcej Lekcja zdrowych nawyków żywieniowych w Tesco

Co wiem o bankowości spółdzielczej?

27.03.2016
W lutym 2016 roku, uczniowie zmierzyli się z wiedzą na temat bankowości spółdzielczej, historii pieniądza, CELE KONKURSU: a. dostarczenie informacji o Banku Spółdzielczym w Limanowej b. przybliżenie pojęć związanych z bankiem c. propagowanie oszczędzania w SKO d. zachęcanie do dzielenia się wiedzą.
Więcej Co wiem o bankowości spółdzielczej?

Nagroda dla najaktywniejszych SKO -wiczów

27.03.2016
W listopadzie byliśmy na basenie w Limanowej. Pod czujnym okiem instruktora nabywaliśmy i rozwijaliśmy umiejętności pływaka. Całkowity koszt wyjazdu pokryła Szkolna Kasa Oszczędności
Więcej Nagroda dla najaktywniejszych SKO -wiczów

Z SKO spełniam swoje marzenia

07.05.2015
4 maja podsumowaliśmy konkurs plastyczny "Z SKO spełniam swoje marzenia" Powstała piękna , pełna marzeń galeria prac dziecięcych.......
Więcej Z SKO spełniam swoje marzenia

„Mistrz oszczędzania w marcu”

01.05.2015
Na zakończenie spotkania nagrodzony został „Mistrz oszczędzania w marcu” - Patryk Biedroń z klasy II. Nagrodę dla „Mistrza oszczędzania ” ufundował Bank Spółdzielczy w Limanowej.
Więcej „Mistrz oszczędzania  w marcu”

„ Oszczędzanie dobra rzecz, warto taki nawyk mieć”

01.05.2015
- pod tym hasłem, 29 kwietnia, uczniowie klasy Ib zorganizowali apel na temat oszczędzania w SKO oraz przedstawili mądrości płynące ze znanych przysłów o pieniądzach, np. „Od przybytku głowa nie boli”, „Grosz do grosza a będzie kokosza”, itp. Poprzez humorystyczne scenki i piosenkę, pierwszaki pokazali kolegom skutki rozrzutności, a także korzyści wynikające z systematycznego oszczędzania w SKO. W apelu wzięli udział uczniowie klas: 0, Ia, Ib, II, III wraz z wychowawcami.
Więcej „ Oszczędzanie dobra rzecz, warto taki nawyk mieć”

MOJA SKARBONKA

19.03.2015
PODSUMOWANIE KONKURSU PLASTYCZNEGO MOJA SKARBONKA Z SUROWCÓW WTÓRNYCH Oto mali artyści i ich arcydzieła,,,,,,,, Przepiękne!
Więcej MOJA SKARBONKA

KONKURS - Wiedzy o bankowości spółdzielczej

16.03.2015
11 marca – środa- godz. 12.30 CELE KONKURSU: a. poszerzenie wiadomości o historii bankowości spółdzielczej b. dostarczenie informacji o Banku Spółdzielczym w Limanowej c. przybliżenie pojęć związanych z bankiem d. zachęcanie do oszczędzania w SKO e. zachęcanie do dzielenia się wiedzą. W I etapie konkursu wzięło udział 22 uczniów z klas IV, V i VI. W wyniku pisemnych eliminacji do II- go etapu zakwalifikowało się 9 uczestników. Ten etap polegał na serii cz
Więcej KONKURS -  Wiedzy o bankowości spółdzielczej

Projekt monety - konkurs plastyczny

14.02.2015
Celem konkursu było wykonanie projektu monety w dowolnej technice plastycznej. Dzieci wykazały się tutaj swoimi pomysłami z użyciem masy solnej, kredek ołówka, a nawet grafiki komputerowej.
Więcej Projekt monety  - konkurs plastyczny

Wiemy jak bezpiecznie spędzać ferie

14.02.2015
Wiemy jak bezpiecznie spędzać ferie W trosce o bezpieczeństwo uczniów, zorganizowaliśmy konkurs plastyczny dla uczniów klas I, II i III pt. „Bezpieczne ferie” Na konkurs wpłynęło 37 prac, wszystkie piękne , pomysłowe.
Więcej Wiemy jak bezpiecznie spędzać ferie

Potrafimy zarabiać pieniążki, i wiemy na co je wydać

14.02.2015
Przed świętami Bożego Narodzenia wpadliśmy na pomysł, aby wykonać kolorowe wianuszki świąteczne, a potem sprzedać na terenie naszej szkoły. I tak tez zrobiliśmy!!! Mieliśmy cel - chcieliśmy obdarować drobnymi upominkami świątecznymi starszych i samotnych mieszkańców naszej miejscowości. Udało się!!!
Więcej Potrafimy zarabiać pieniążki, i wiemy na co je wydać

Mistrz oszczędzania

08.12.2014
Mistrz oszczędzania w listopadzie W wyniku trwającego, szkolnego konkursu „Mistrz oszczędzania”, w listopadzie uczniowie naszej szkoły zgromadzili na swoich książeczkach SKO 1 092 złote. Najwięcej pieniędzy zaoszczędziła klasa II, a tytuł „Mistrz oszczędzania w listopadzie” zdobyła uczennica klasy IV - Agnieszka Krajewska, gratulujemy,,,i życzymy dalszych sukcesów. Agnieszka odebrała nagrodę ufundowaną przez Bank Spółdzielczy w Limanowej, w obecności całej społeczności szk
Więcej Mistrz oszczędzania

SKO promuje zdrowe odżywianie

17.11.2014
W ramach przystąpienia do programu „Owoce w szkole”, zorganizowaliśmy konkurs plastyczny pt.„Jem owoce i warzywa, to na zdrowie dobrze wpływa”. W konkursie wzięło udział 48 uczniów z klas; 0, I, II i III.
Więcej SKO promuje zdrowe odżywianie

Nagroda dla najaktywniejszych członków SKO

17.11.2014
5 listopada 2014 roku, pojechaliśmy do Kopalni Soli w Wieliczce. Wycieczka była zorganizowana – jako nagroda - dla 28 najaktywniejszych i najbardziej systematycznych członków SKO w roku szkolnym 2013/2014.
Więcej Nagroda dla najaktywniejszych członków  SKO

Inscenizacja SKO

01.05.2014
30 kwietnia, uczniowie z klasy 0, inscenizując wiersz Jana Brzechwy "Rozrzutny wróbelek", pokazali swoim kolegom z klas: 0, I, II III jakie są skutki nieumiejętności oszczędzania.
Więcej Inscenizacja SKO

Gorczańskie Bajanie - GMINNY KONKURS

22.03.2014
28 lutego 2014 r. w Szkole Podstawowej w Zasadnem odbył się Gminny Konkurs Gawędziarski Gorczańskie Bajanie, zorganizowany po raz czwarty przez Szkołę Podstawową w Zasadnem, oddział Związku Podhalan im. ks. prof. J. Tischnera w Kamienicy oraz Gminny Ośrodek Kultury w Kamienicy.
Więcej Gorczańskie Bajanie - GMINNY KONKURS

WITAMY WIOSNĘ

21.03.2014
Pierwszy dzień wiosny w naszej szkole zaznaczył się pokazem talentów i zdolności!!!
Więcej WITAMY WIOSNĘ

Wiosenna loteria

21.03.2014
21 marca ZORGANIZOWALIŚMY WIOSENNĄ LOTERIĘ FANTOWĄ Każdy los wygrywał i kosztował tylko 2 zł. Cele loterii: 1.Rozwijanie przedsiębiorczości i umiejętności pozyskiwania pieniędzy, 2.Kształtowanie postawy: „pracuję nie tylko dla siebie”, 3.Doskonalenie umiejętności pracy zespołowej oraz odpowiedzialności za rzetelne wykonanie powierzonego zadania.
Więcej Wiosenna loteria

Quiz "CO WIEM O BANKU"

13.03.2014
13 marca mieliśmy podsumowanie konkursu wiedzowego pt."Co wiem o Banku Spółdzielczym w Limanowej". Konkurs kierowany był do uczniów klas IV, V i VI. Uczestnicy konkursu odpowiadali pisemnie na 15 dość trudnych pytań dotyczących funkcjonowania i ofert B.S. w Limanowej.
Więcej Quiz "CO WIEM O BANKU"

A może... mistrz w pływaniu ???

22.02.2014
Dnia 18 lutego 2014r. po raz czwarty w tym roku szkolnym, uczniowie z klas: I, II i III byli na basenie w Limanowej. Pod okiem instruktora i ratownika mieli możliwość nauki pływania, a także zjeżdżania z wielkiej zakręconej zjeżdżalni wodnej. Jak zwykle czas upłynął im szybko i przyjemnie podczas wodnych zajęć. Dzieci coraz lepiej i pewniej czują się w wodzie, z niecierpliwością czekają na kolejny wyjazd.
Więcej A może... mistrz w pływaniu ???

Folklor - SUKCES NASZYCH UCZENNIC

02.02.2014
W Limanowskim Domu Kultury na XXXIX Festiwalu Folklorystycznym " Limanowska Słaza 2013", uczniowie naszej szkoły popisali się swoim talentem i zdobyli PIERWSZE MIEJSCA OTO WYNIKI; GAWĘDZIARZE -Młodzież: I miejsce - statuetkę i nagrodę rzeczową otrzymuje Izabela Smajda z Zalesia. GAWĘDZIARZE -Dzieci: Dwa równorzędne I miejsca - statuetki i nagrody rzeczowe otrzymują: Karolina Wierzycka z Zalesia i Dominika Sopata z Zalesia.
Więcej Folklor - SUKCES NASZYCH UCZENNIC

II MIEJSCE W POWIECIE - TENIS

02.02.2014
W dniu 26.11.2013 r. w Szkole Podstawowej nr 4 w Limanowej odbył się turniej tenisa stołowego – drużynowego dziewcząt i chłopców ur. 2001 i młodszych o Mistrzostwo Powiatu Limanowskiego w ramach Powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Organizatorem zawodów był ZPO – Międzyszkolny Ośrodek Sportowy Powiatu Limanowskiego oraz Powiatowy Szkolny Związek Sportowy Limanowa.
Więcej II MIEJSCE W POWIECIE -  TENIS

W ZIMOWEJ SZACIE

28.01.2014
Oto artystyczne talenty uczniów klas: 0 i I naszej szkoły. Zima w oczach dziecka......wystawa tematyczna
Więcej W ZIMOWEJ SZACIE

ORTOGRAFIA Z SKO

28.01.2014
24 stycznia, uczniowie klas II i III, pisali dyktando o treści oszczędzania, walcząc o tytuł "Mistrza ortografii". Tym sposobem Mistrzem ortografii w klasie II został Jakub Florek, a w trzeciej klasie Mistrzem ortografii został Paweł Syjud. Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez Bank Spółdzielczy w Limanowej.
Więcej ORTOGRAFIA Z SKO

Dla Was Babciu, Dziadku

28.01.2014
21 styczeń był niezwykłym dniem w naszej szkole. Zawitali do nas wspaniali goście-Babcia i Dziadek. To własnie dla Nich, uczniowie klas 0, I, II, III wraz z rodzicami i nauczycielami, przygotowali specjalny program artystyczny i smaczny poczęstunek. Bo to przecież "Święto Babci i Święto Dziadka"
Więcej Dla Was Babciu, Dziadku

Sukces naszych uczniów

07.01.2014
6 stycznia br. w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Kamienicy już po raz dwudziesty pierwszy odbył się Przegląd Zespołów Kolędniczych Gminy Kamienica. Uczniowie z naszej szkoły od kilku lat prezentują swoje umiejętności tradycyjnego kolędowania, biorąc udział w corocznych przeglądach.
Więcej Sukces naszych uczniów

Charytatywny kiermasz bożonarodzeniowy

19.12.2013
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia członkowie SKO z klas IV-VI i I gimnazjum, przygotowali w środę 18 grudnia w naszej szkole kiermasz ozdób świątecznych. W sprzedaży były: kartki z życzeniami, stroiki wykonane przez uczniów na zajęciach pozalekcyjnych oraz pokonkursowe ozdoby choinkowe.
Więcej Charytatywny kiermasz bożonarodzeniowy

Najmłodsi artyści

19.12.2013
W ramach poznawania i kultywowania tradycji swojego regionu, sześciolatki wykonali piękne szopki bożonarodzeniowe, które wprowadzają nas w świąteczny nastrój oraz są ozdobą naszej szkoły.
Więcej Najmłodsi artyści

Nagrodzeni w konkursie

19.12.2013
18 grudnia, odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego "Ozdoba choinkowa z logo SKO". Wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni przez Bank Spółdzielczy w Limanowej.
Więcej Nagrodzeni w konkursie

Stop uzależnieniom

19.12.2013
13 grudnia br. w naszej szkole odbyło się podsumowanie Programu Działań Profilaktycznych realizowanego we współpracy z Gminną Komisją Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Uczniowie klasy VI szkoły podstawowej oraz klasy I gimnazjum przygotowali pod kierunkiem pani mgr Danuty Sopata scenkę pt. „Sąd nad papierosem”. Następnie pani mgr Magdalena Polańska - Opiekun Samorządu Uczniowskiego Gimnazjum podsumowała przeprowadzony konkurs plastyczny, w którym wzięli udział uczniowie oddz
Więcej Stop uzależnieniom

Ozdoby świąteczne z logo SKO

12.12.2013
Oto wystawa naszych prac konkursowych "OZDOBY ŚWIĄTECZNE Z LOGO SKO" I tutaj uczniowie pokazali swój talent. 17 grudnia przekonają się, że dzięki pracy i talentowi można zarobić pieniądze !!!
Więcej Ozdoby świąteczne z logo SKO

Odwiedził nas Święty Mikołaj

07.12.2013
U najmłodszych członków SKO naszej szkoły, też był Święty Mikołaj. Aby otrzymać prezent, należało się czymś "wykazać". Nasze maluchy sukcesywnie rozwijają swe talenty, min. taneczny. Zatańczyły dla Mikołaja polkę tramblankę po mistrzowsku!!!
Więcej Odwiedził nas Święty Mikołaj

Lekcja w banku - wycieczka do Banku Spółdzielczego w Kamienicy

24.11.2013
20 listopada uczniowie klasy V wraz z wychowawcą i opiekunem SKO odbyli "wizytę" w Banku Spółdzielczym w Kamienicy. Cele główne: uczniowie poznają bank, uczą się rozpoznawać fałszywe pieniądze, dowiadują się dlaczego warto oszczędzać pieniądze w banku.
Więcej Lekcja w banku - wycieczka do Banku Spółdzielczego w Kamienicy

"Baterie zbieramy, środowisko oszczędzamy "

23.11.2013
Przystąpiliśmy do programu zbierania baterii, organizowanego przez firmę REBA. W związku z tym ogłosiliśmy w naszej szkole konkurs na "Najaktywniejszego zbieracza zużytych baterii". Konkurs trwa od 1 września do 30 kwietnia.
Więcej "Baterie zbieramy, środowisko oszczędzamy "

"Drugie życie śmieci" - czyli robimy coś pożytecznego z niczego

23.11.2013
Uczymy się oszczędzać - zastanawiamy się więc - jak można wykorzystać surowce wtórne? czy można zrobić coś ciekawego i użytecznego z pustych butelek, starych ubrań czy kartonów itp? My oszczędzając także śmieci, wykonaliśmy klasowy praktyczny pociąg przybornik.
Więcej "Drugie życie śmieci" - czyli robimy coś pożytecznego z niczego

Rozwijamy talent poetycki - konkurs

23.11.2013
Aby zachęcić kolegów i koleżanki do systematycznego oszczędzania w SKO, uczniowie samodzielnie pisali wiersze. Konkurs poetycki wygrała Ewa Kwit z klasy IV. II miejsce zdobyła Agnieszka Krajewska z klasy III, Tosia Czech z klasy V - trzecie miejsce.
Więcej Rozwijamy talent poetycki - konkurs

Zwycięski plakat klasowy zachęcający do oszczędzania

23.11.2013
W konkursie wzięło udział 7 klas. Wszystkie prace wykonane są bardzo starannie, pomysłowo i stanowią atrakcyjną ozdobę sal lekcyjnych. Najwyżej oceniony został plakat wykonany przez klasę V. W nagrodę klasa V pojedzie na wycieczkę do Banku Spółdzielczego w Kamienicy.
Więcej Zwycięski plakat klasowy zachęcający do oszczędzania

Październik miesiącem oszczędzania

23.11.2013
W celu propagowania oszczędzania, pod koniec września, ogłosiliśmy konkursy: 1) międzyklasowe - "Najaktywniej oszczędzająca klasa w październiku" , "Najciekawszy klasowy plakat zachęcający do oszczędzania", 2) indywidualne - "Wiersz o SKO", "Mistrz oszczędzania w październiku" Rozstrzygnięcie konkursów nastąpi na początku listopada.
Więcej Październik miesiącem oszczędzania