Lista szkół
Szkoła Podstawowa im. Jana III Sobieskiego w Brzeznej

Szkoła Podstawowa im. Jana III Sobieskiego w Brzeznej

Kontakt

Brzezna 245
Podegrodzie 33-386

O naszej szkole

Nasza szkoła położona jest na terenie malowniczej gminy Podegrodzie. Uczęszcza do niej 191 uczniów. SKO w naszej szkole działa od 1948 r. (z przerwą w latach 1990-1998). Obecnie organizacja liczy 161 członków. Każdego roku uczestniczymy w konkursie "Dziś oszczędzam w SKO, jutro w Banku Spółdzielczym". W r. szk. 2004/2005 zdobyliśmy I miejsce w gminie i wyróżnienie na szczeblu krajowym. Działalność SKO ma na celu nie tylko oszczędzanie dla własnego zysku, ale także niesienie pomocy innym.

BlogowiSKO szkoły

PACZKA. Jaka? SZLACHETNA!

30.04.2015
Kolejny raz nasza szkoła przyłączyła swoje serca do Stowarzyszenia Wiosna, księdza Jacka Stryczka oraz jego wolontariuszy.
Więcej PACZKA. Jaka? SZLACHETNA!

W biało-czerwonych barwach

30.04.2015
W kolejną rocznicę odzyskania niepodległości społeczność szkoły zebrała się na uroczystym apelu, by przy akompaniamencie pieśni legionowych wysłuchać poezji patriotycznej i przypomnieć sobie najważniejsze momenty historii Polski.
Więcej W biało-czerwonych barwach

ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH

30.04.2015
Jedną z piękniejszych uroczystości odbywających się w naszej szkole jest przyjęcie najmłodszych w poczet uczniów.
Więcej ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH

XIV Dzień Papieski

30.04.2015
Już po raz czternasty obchodziliśmy Dzień Papieski organizowany, jak co roku przez fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Jej celem jest budowanie żywego pomnika dla Jana Pawła II poprzez materialne wspieranie uzdolnionej polskiej młodzieży, która z powodu trudności materialnych nie może kontynuować nauki w gimnazjach, szkołach średnich bądź na wyższych uczelniach.
Więcej XIV Dzień Papieski

Drugi rok z TALENTOWISKIEM

29.10.2014
Kolejny rok uczestniczymy w Konkursie Banków Spółdzielczych TALENTOWISKO. Uważamy, że nowa forma konkursu jest bardzo ciekawa. Cieszymy się, że możemy brać w nim udział.
Więcej Drugi rok z TALENTOWISKIEM

SKO w poezji

23.05.2014
Inspiracją do tworzenia poezji niekoniecznie musi być miłość czy urok wiosennego krajobrazu. Nasi szkolni poeci udowodnili, że można pięknie pisać o ... oszczędzaniu i jego zaletach.
Więcej SKO w poezji

"Kto oszczedzać się nauczy, temu bieda nie dokuczy."

22.05.2014
Jednym z punktów konkursu "Dziś oszczędzamy w SKO, jutro w Banku Spółdzielczym" było współzawodnictwo międzyklasowe w oszczędzaniu. Po ogłoszeniu na apelu konkurencji, członkowie wpłacali na książeczki różne kwoty.
Więcej "Kto oszczedzać się nauczy, temu bieda nie dokuczy."

Talent + Praca + Wytrwałość = SUKCES

06.05.2014
Sukces nie rodzi się z niczego. Można mieć talent, ale go nie rozwijać. Jednym z zadań realizowanych w szkole w ramach konkursu TALENOWISKO było wyłonienie osób, które osiągnęły sukces poprzez pracę i cierpliwe dążenie do celu.
Więcej Talent + Praca + Wytrwałość = SUKCES

Oszczędzamy i pomagamy

06.05.2014
W bieżącym roku szkolnym uczestniczyliśmy w wielu akcjach, których celem było wywołanie uśmiechu na buziach innych.
Więcej Oszczędzamy i pomagamy

Święto Patrona Szkoły

25.03.2014
12 września 2013 r. w 330 rocznicę Bitwy pod Wiedniem w naszej szkole miał miejsce uroczysty apel poświęcony Patronowi Szkoły.
Więcej Święto Patrona Szkoły