Lista szkół
Publiczna Szkoła Podstawowa im. Papieża Jana Pawła II w Nagoszewce

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Papieża Jana Pawła II w Nagoszewce

Kontakt

Nagoszewka Druga 89
Nagoszewka Druga 07-300

O naszej szkole

Drogowskazem i głównym kierunkiem oddziaływań wychowawczych w naszej szkole są słowa Jana Pawła II: „W wychowaniu chodzi o to, ażeby człowiek stawał się coraz bardziej człowiekiem - o to, ażeby bardziej był, a nie tylko więcej miał - aby więc po­przez wszystko co ma, co po­siada, umiał bardziej być nie tylko z drugim, ale i dla dru­gich".

BlogowiSKO szkoły

Szkolny Mistrz Oszczędzania

06.11.2019
4 listopada 2019 roku w naszej szkole, odbyło się uroczyste podsumowanie Konkursu ogłoszonego przez opiekuna SKO pt. ,,Październik miesiącem oszczędzania”.
Więcej Szkolny Mistrz Oszczędzania

Ślubowanie klasy pierwszej

04.11.2019
Rozpoczęcie nauki w szkole jest ważnym momentem w życiu zarówno dziecka, jak i jego rodziców. Każdy mały człowiek z niepokojem, pewną obawą, ale i z olbrzymim zainteresowaniem przekracza próg szkoły. Ogromne przeżycie stanowi dla maluchów pierwsza szkolna uroczystość - ślubowanie pierwszoklasistów.
Więcej Ślubowanie klasy pierwszej

Święto Szkoły i podsumowanie VI edycji Gminnego Konkursu Wiedzy o USA pt. ,,My favourite American Person”

04.11.2019
23 października w naszej szkole odbyła się wielka uroczystość, podczas której gościliśmy Pana Waldemara Brzostka - Wójta Gminy Ostrów Mazowiecka, Radnego Gminy Ostrów Mazowiecka i sołtysa Nagoszewki pana Jana Kozła, prezesa Ochotniczej Straży Pożarnej pana Andrzeja Brzostka, przewodniczącą Rady Rodziców panią Wiolettę Piórkowską, przewodniczącą Jury Gminnego Konkursu panią Karolinę Rzeżuchowską oraz uczniów - laureatów VI Edycji Gminnego Konkursu Wiedzy o USA ze szkół w Nagoszewie, Starym Lubiejewie, Kalinowie, Jelonkach, Kozikach wraz z opiekunami.
Więcej Święto Szkoły i podsumowanie VI edycji Gminnego Konkursu Wiedzy o USA   pt. ,,My favourite American Person”

Dzień Edukacji Narodowej

04.11.2019
15 października 2019 r. w naszej szkole obchodzony był Dzień Edukacji Narodowej. Na wstępie dyrektor szkoły p. Małgorzata Nienałtowska serdecznie powitała nauczycieli, pracowników administracji i obsługi, rodziców i uczniów oraz złożyła życzenia z okazji święta DEN.
Więcej Dzień Edukacji Narodowej

XIX Ogólnopolska Pielgrzymka Szkół Jana Pawła II na Jasną Górę

04.11.2019
W dniu 10 października 2019 r. uczniowie naszej szkoły wraz z rodzicami i nauczycielem p. Grzegorzem Szydło uczestniczyli kolejny już raz w pielgrzymce na Jasną Górę. Spotkanie Szkół noszących imię Jana Pawła II rozpoczęła Msza Święta z udziałem pocztów sztandarowych odprawiona pod przewodnictwem Duszpasterza Rodziny Szkół JP II ks. biskupa Henryka Tomasika. Bezpośrednio po Mszy Świętej nastąpiło odczytanie aktu zawierzenia Matce Bożej Królowej Polski oraz odczytanie listu od Ojca Świętego Franciszka.
Więcej XIX Ogólnopolska Pielgrzymka Szkół Jana Pawła II na Jasną Górę

Spotkanie z panią Dietetyk

04.11.2019
Wszyscy dobrze wiemy jak ważne jest zdrowe odżywianie i włąściwe nawyki żywieniowe, dlatego też w naszej szkole zorganizowane zostało spotkanie Pani dietetyk z dziećmi.
Więcej Spotkanie z panią Dietetyk

Udział w Międzynarodowej Kampanii Sprzątania Świata

04.11.2019
W dniach od 20 września do 23 września uczniowie naszej szkoły po raz kolejny przyłączyli się do Międzynarodowej Kampanii Sprzątania Świata, w tym roku pod hasłem „Nie śmiecimy - sprzątamy – zmieniamy”. Kultywując długoletnią tradycję tej akcji wszystkie klasy wraz z wychowawcami wyruszyli w teren. Śmieci, szkło, butelki i inne zalegający wyrzucone odpady znikały z terenu miejscowości, w której na co dzień mieszkają nasi uczniowie.
Więcej Udział w Międzynarodowej Kampanii Sprzątania Świata

Nasza szkoła w programie telewizyjnym "Edukacja przyszłości"

04.11.2019
Nasza szkoła w 2016 roku przystąpiła do Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej. OSE to program publicznej sieci telekomunikacyjnej dającej szkołom dostęp do szybkiego, bezpłatnego i bezpiecznego internetu. Program został zaprojektowany przez Ministerstwo Cyfryzacji we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej na mocy Ustawy o Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej.
Więcej Nasza szkoła w programie telewizyjnym "Edukacja przyszłości"

Narodowe czytanie

04.11.2019
Podczas tegorocznej odsłony akcji Narodowego Czytania Para Prezydencka zaproponowała do czytania Nowele polskie, wybrała osiem lektur: - Dobra pani – Eliza Orzeszkowa; - Dym – Maria Konopnicka - Katarynka – Bolesław Prus - Mój ojciec wstępuje do strażaków (ze zbioru: Sanatorium pod Klepsydrą) – Bruno Schulz - Orka – Władysław Stanisław Reymont - Rozdzióbią nas kruki, wrony… – Stefan Żeromski - Sachem – Henryk Sienkiewicz - Sawa (z cyklu: Pamiątki Soplicy) – Henryk Rzewuski.
Więcej Narodowe czytanie

TYDZIEŃ Z KSIĄŻKĄ

10.06.2016
W obliczu postępującej komputeryzacji coraz większego znaczenia nabiera edukacja czytelnicza. W związku z tym nauczyciele naszej szkoły wspólnie z uczniami zorganizowali „Tydzień z książką”.
Więcej TYDZIEŃ Z KSIĄŻKĄ

I dzień wiosny

22.03.2016
21 marca w naszej szkole zgodnie z corocznym zwyczajem ludowym pożegnaliśmy zimę, której uosobieniem była kukła - Marzanna.
Więcej I dzień wiosny

„ŻYĆ ZDROWO CHCEMY, WIĘC ZDROWE JEDZENIA PROMUJEMY”

11.03.2016
W środę 9 marca 2016 r. w ramach obchodowego w naszej szkole Tygodnia Zdrowego Odżywiania pod hasłem „Żyć zdrowo chcemy, więc zdrowe jedzenia promujemy”, gościliśmy w naszej szkole p. Mirosławę Dobosz – starszego asystenta ds. racjonalnego żywienia PSSE Ostrów Maz., p. Elżbietę Peksę asystenta ds. promocji zdrowia oraz p. Patrycję Popiołek pielęgniarkę środowiska nauczania i wychowania N-ZOZ Zdrowie.
Więcej „ŻYĆ ZDROWO CHCEMY, WIĘC ZDROWE JEDZENIA PROMUJEMY”

Tydzień Zdrowego Odżywiania - Wyjazd do piekarni

10.03.2016
W dniach 7-11.03.2016 r. obchodzimy w szkole Tydzień zdrowego odżywiania. Podejmowane przez nas działania mają na celu kształtowanie nawyków zdrowego odżywiania oraz budzenie zainteresowania własnym zdrowiem.
Więcej Tydzień Zdrowego Odżywiania - Wyjazd do piekarni

Szkolny Turniej matematyczno-przyrodniczy

23.02.2016
22 lutego 2016 roku w naszej szkole po raz pierwszy odbył się Szkolny Turniej matematyczno-przyrodniczy dla klas IV-VI pod hasłem „Matematyka potrafi lubić, przyroda zaciekawić”.
Więcej Szkolny Turniej matematyczno-przyrodniczy

Wycieczka do Biebrzańskiego Parku Narodowego

07.01.2016
6 października 2015 roku odbyła się wycieczka do największego parku narodowego w Polsce. Uczniowie klas II-VI wraz z opiekunami odwiedzili po raz pierwszy Osowiec – Twierdzę. Z sympatycznym przewodnikiem panem Mirusiem (tak prosił aby się do niego zwracać) zwiedzali stare fronty oraz muzeum. Wszystkim bardzo podobały się humorystyczne opowieści i legendy związane ze schronami, tunelami i budowlami wojskowymi przedstawione przez pana Mirka Woronę, wzrok dodatkowo przykuwały jego niesamowite wąsy.
Więcej Wycieczka do Biebrzańskiego Parku Narodowego

Poznajemy rośliny (konkurs gminny)

07.01.2016
W dniu 19.10.2015r. w ZSP w Komorowie odbyła się II edycja międzyszkolnego konkursu przyrodniczego pt. ,,Poznajemy rośliny”. Do konkursu przystąpili uczniowie klas IV-VI z gminy Ostrów Mazowiecka. Uczestnicy mieli za zadanie rozpoznanie i nazwanie rodzaju i gatunku 30 roślin. Uczniowie z naszej szkoły: Natalia Kosobudzka i Alan Rajchenbach otrzymali wyróżnienie.
Więcej Poznajemy rośliny (konkurs gminny)

Hartowanie organizmu – wyjazdy na basen

07.01.2016
Realizacja projektu: „Promowanie zdrowego stylu życia wśród dzieci i młodzieży - zagospodarowanie czasu wolnego ze szczególnym uwzględnieniem aktywności fizycznej w szkole i placówce oraz poza nią".
Więcej Hartowanie organizmu – wyjazdy na basen

Konkurs „Czyja to twarz?”

07.01.2016
Edukacja ekonomiczna dzieci i młodzieży w zakresie różnych form oszczędzania oraz wyrobienie w niej nawyku świadomego oszczędzania.
Więcej Konkurs „Czyja to twarz?”

Wysyłamy SMSy

07.01.2016
„Pomóż tym, którzy mają mniej szczęścia”. „Jesteśmy po to, by ratować zdrowie i życie najmłodszych”.
Więcej Wysyłamy SMSy