Lista wiadomości
Co to jest talent?

Co to jest talent?

OpowieściSKO Warszawa 02.09.2013

Talent to uzdolnienie, dar lub umiejętność. Talenty mogą być różne. Ktoś może ładnie malować, ktoś inny lepiej śpiewać, ktoś łatwo uczy się matematyki, albo świetnie gra w piłkę.

Talentów jest mnóstwo. O człowieku, który umie coś zrobić lepiej niż inni, mówi się, że jest utalentowany. Warto mieć talent i go rozwijać.

Słowo talent pochodzi od starożytnej nazwy największej miary pieniądza. Ten starożytny talent ważył około 30 kilogramów. Talent srebra albo złota wart był bardzo, bardzo dużo. Ludzkie zdolności też są bardzo cenne, dlatego również nazywamy je talentami. W Nowym Testamencie jest piękna przypowieść o talentach. Uczy ona, że należy korzystać ze swoich uzdolnień.

Wykorzystane zdolności przynoszą mnóstwo zadowolenia. Osoby utalentowane mogą zarabiać dużo pieniędzy. Ale to nie jedyny związek pieniędzy ze zdolnościami. Pieniądze są potrzebne do rozwijania zdolności. Potrzeba ich na naukę, na treningi, na instrumenty muzyczne, na materiały plastyczne i na wiele innych rzeczy...

Dlatego powstało TalentowiSKO. TalentowiSKO pomoże Wam rozwijać talenty i nauczy posługiwać się pieniędzmi.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Co to jest konto osobiste?

07.04.2015
Wielu z Was zauważyło, że idąc z rodzicami do sklepu, nie posługują się oni pieniędzmi, tylko kartą płatniczą. Sama w sobie nie posiada ona żadnej wartości – jednak kiedy połączymy ją z kontem osobistym – staje się bardzo przydatna. Czym jest zatem owo konto osobiste?
Więcej Co to jest konto osobiste?

Ciekawostki o ekonomii. Tak ona także może być interesująca!

13.01.2015
Czy wiecie, że ekonomia w starożytności, czyli bardzo dawno temu oznaczała prowadzenie gospodarstwa domowego, takiego jakie tworzycie wspólnie z rodzicami? Czy wiecie, że w Polsce produkuje się najwięcej jabłek w całej Europie, a sprzedaje innym krajom najwięcej na świecie?
Więcej Ciekawostki o ekonomii. Tak ona także może być interesująca!

Przedsiębiorczość od najmłodszych lat

09.06.2014
Przedsiębiorczość to umiejętność pomnażania pieniędzy i mądrego gospodarowania nimi. Czy wiecie, że niektórzy zaczynali dorabiać, jeszcze jako dzieci, niewiele starsze od was. A co, gdyby pójść ich przykładem i zacząć być przedsiębiorczym już dziś?
Więcej Przedsiębiorczość od najmłodszych lat