Powrót do BlogowiSKO Zespół Szkół w Skawie - Szkoła Podstawowa nr 1 im. Św. Jana Bosko
„Żyj smacznie i zdrowo”

„Żyj smacznie i zdrowo”

Warszawa 15.06.2016

Szkolny konkurs zdrowej żywności.

1 czerwca 2016 r. w Dniu Dziecka odbył się szkolny konkurs promujący zdrowy styl życia. Składał się on z dwóch części: przygotowanie stołu ze zdrową żywnością oraz części sprawdzającej wiedzę o zdrowym odżywianiu.

 

Wcześniej na lekcjach wychowania do życia w rodzinie oraz techniki został przeprowadzony cykl zajęć teoretyczno – praktycznych propagujących wśród uczniów klas 4-6 wiedzę dotyczącą zdrowego stylu życia. Dzieci w trakcie tych zajęć zdobywały wiadomości teoretyczne związane ze zdrowym odżywianiem. Następnie wykonywały pyszne i zdrowe kanapki, przekąski oraz sałatki.

 

Uczniowie klas 4-6 szkoły podstawowej bardzo zaangażowali się w tę akcję promującą zdrowy styl życia. Każda klasa przygotowała potrawy na swój stół ze zdrową żywnością. Komisji konkursowej trudno było wyłonić zwycięzcę, gdyż dzieci z każdej klasy pięknie udekorowały i zastawiły swoje stoły zdrową żywnością.

 

W trakcie teoretycznej części konkursu uczniowie wykazywali się zdobytymi wiadomościami w zakresie promowania zdrowego stylu życia. Najlepsi w tej części okazali się uczniowie z klasy 6.

 

Na zakończenie każdy uczeń mógł skosztować potraw przygotowanych przez siebie i swoich kolegów. Po degustacji uczniowie aktywnie spędzali czas na boisku sportowym. Organizatorzy konkursu wszystkich 52 uczniów, którzy włączyli się w tę akcję nagrodzili. 

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki