Powrót do BlogowiSKO Szkoła Podstawowa w Dąbrowie Wielkiej
ZWIEDZAMY

ZWIEDZAMY

Wpis dodany przez szkołę Szkoła Podstawowa w Dąbrowie Wielkiej
Warszawa 11.05.2016

SEMINARIUM DUCHOWNE

     Ksiądz Marcin zaprosił uczestników wycieczki do zwiedzenia Seminarium Duchownego w Łomży. Seminarium Duchowne - to współczesny Wieczernik. Jest to wyjątkowe miejsce dojrzewania powołania, modlitwy i oczekiwania na podjęcie misji ewangelizacyjnej, do której powołani są  kapłani.
Co zapamiętaliśmy z pobytu?  Na dziedzińcu seminaryjnym dnia 5 czerwca 1991 r. miało miejsce spotkanie Ojca Świętego Jana Pawła II z profesorami i alumnami  seminarium. Na pamiątkę tamtego wiekopomnego spotkania wzniesiono pomnik Jan Pawła II. Dnia 13 października 2005 roku Biskup Stanisław Stefanek nadał Wyższemu Seminarium Duchownemu w Łomży imię Jana Pawła II.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki

Europejskie Dni Kodowania

23.10.2019
W dniach 5-20 października trwały Europejskie Dni Kodowania. Pamiętaliśmy o nich i wykonaliśmy pracę związane z odpowiednim kodowaniem.
Więcej Europejskie Dni Kodowania

Matematycznie zakręceni przedstawiamy „SZALONE LICZBY”

23.10.2019
Matematyka „królowa nauk” kojarzy się uczniom z trudnymi i żmudnymi działaniami, złożonymi zadaniami tekstowymi. Aby ocieplić wizerunek tej pięknej, ale przez wielu znienawidzonej nauki, SKO-wicze klas Vb i VII wzięli udział w projekcie, którego celem było pokazanie piękna oraz interesujących własności nietypowych liczb.
Więcej Matematycznie zakręceni przedstawiamy „SZALONE LICZBY”