Powrót do BlogowiSKO Szkoła Podstawowa im. K. Makuszyńskiego w Wiechlicach
Żegnaj zimo, witaj wiosno.....

Żegnaj zimo, witaj wiosno.....

Warszawa 29.03.2015

Członkowie szkolnego SKO, przy Banku Spółdzielczym, brali udział w przygotowywaniu marzanny i wierszy na pożegnanie zimy. Zabawy było przy tym co niemiara

ierwszy dzień wiosny obchodzony 20 marca 2015 roku w naszej szkole upłynął uczniom radośnie i beztrosko. Aura dopisała, potwierdzając, że kończy się ponury okres chłodów, ciepłych okryć i obniżenia nastroju. Długo na nią czekaliśmy, bo to przecież najpiękniejsza pora roku. Słońce ogrzewa ziemię, ptaki rozpoczynają swoje trele, drzewa i kwiaty budzą się do życia czyniąc świat wokół piękny i kolorowy, a my będziemy mogli więcej czasu spędzić na świeżym powietrzu.                                Kolorowy korowód przedszkolaków i uczniów pod opieką nauczycieli przemaszerował przez Wiechlice, budząc zainteresowanie i uśmiech mieszkańców.  Dzieci radośnie śpiewały, trzymając w dłoniach głośne instrumenty i kolorowe wstążki. Zgodnie z wieloletnią tradycją wśród wszystkich dzieci nie mogło zabraknąć Marzanny. Po powrocie uczniowie złożyli marzanny na stercie i uczynili to z radością, nikomu nie było żal odchodzącej zimy.

 Tegoroczny obchód urozmaiciło nam bardzo rzadkie zjawisko astronomiczne, jakim jest zaćmienie słońca. Powstaje ono wówczas, gdy Księżyc znajdzie się pomiędzy Słońcem, a Ziemią, przesłaniając światło słoneczne. Uczniowie zaopatrzeni w folie ochronne z wielkim zainteresowaniem, mogli podziwiać efekty tego niezwykłego zdarzenia.

Pozostałe zdjęcia można pooglądać w galerii.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki