Powrót do BlogowiSKO Szkoła Podstawowa w Woźnikach - Ligota Woźnicka
Zdrowo jem, więcej wiem -  sukces

Zdrowo jem, więcej wiem - sukces

Warszawa 18.10.2020

Uczniowie klas I-II ze Szkoły Podstawowej w Woźnikach - Ligota Woźnicka, uczęszczający na zajęcia świetlicowe, brali udział w projekcie "Zdrowo jem, więcej wiem", który jest objęty honorowym patronatem Pierwszej Damy, Agaty Kornahauser-Dudy.

Do projektu zgłosiło się ponad 2400 zespołów. Spośród nich wyłoniono jedynie 37 najlepszych. My zdobyliśmy 3 miejsce w klasyfikacji GRAND-PRIX.

Udział w projekcie był dla nas dobrą zabawą i nauką w przyjemny sposób.

Co roku laureaci zapraszani byli do Warszawy, gdzie odbywała się uroczysta gala z wręczeniem dyplomów i nagród oraz odbywał się pokaz teatralny dla zgromadzonych. Po części oficjalnej finaliści zwiedziali m.in. ZOO. Niestety ze względu na sytuację epidemiologiczną, tego roczna edycja, choć jubileuszowa - bo 10, musiała odbyć się bez uroczystości. Dyplomy przesłane zostały do nas pocztą.

Niemniej jednak jesteśmy dumni z wysokiego miejsca, które zdobyliśmy.

Głównym celem projektu jest wykształcenie u dzieci postaw prozdrowotnych poprzez uczenie zasad zdrowego odżywiania oraz przekazywanie wiedzy na temat produktów służących zdrowiu i produktów dla zdrowia szkodliwych. Ważnym celem jest również uświadomienie związku pomiędzy żywieniem, a występowaniem wielu chorób i dolegliwości oraz podkreślenie roli codziennej aktywności fizycznej w profilaktyce zdrowotnej. To był dobrze wykorzystany czas.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki

Jesienny konkurs SKO

02.12.2020
2 października został ogłoszony konkurs SKO dla klas I-III o tematyce jesiennej, zachęcający do oszczędzania w SKO.
Więcej Jesienny konkurs SKO