Powrót do BlogowiSKO Zespół Szkół w Skawie - Szkoła Podstawowa nr 1 im. Św. Jana Bosko
ZDROWE ODŻYWIANIE

ZDROWE ODŻYWIANIE

Warszawa 15.11.2017

Kolejna edycja programu "Owoce w szkole"

Od października ruszyła kolejna edycja programu "Owoce w szkole" teraz jako "Program dla szkół". Razem  ze zmianą nazewnictwa nastąpiła też zmiana oferty.
W roku szkolnym 2017/18 działania obejmują uczniów klas I- V, których rodzice wyrazili na to zgodę.
 Uczniowie przez kolejne 10 tygodni w każdym semestrze mają udostępnioną  jedną porcję owoców lub warzyw  przez 4 dni w tygodniu, którą powinni spożyć w szkole.   Ponadto przez 3 dni w tygodniu również przez okres 10 tygodni w semestrze uczniowie otrzymują do spożycia jeden produkt mleczny- mleko lub jego przetwory (jogurt, serek, kefir).
Ruszyły też działania towarzyszące wymagane przez organizatorów. W klasach pojawiły się   okolicznościowe gazetki tematycznie związane z  darami jesieni - owocami i warzywami. (zdjęcia)
W trakcie zajęć prowadzone są rozmowy i  pogadanki na temat zdrowego odżywiania. Uczniowie klas I- III  podczas pieszej wycieczki obserwowali prace polowe rolników oraz jesienny sad.
Uczniowie klasy IIIa  degustowali własnoręcznie wyciśnięty sok  z owoców i warzyw. (zdjecia) Inni wykonywali zdrowe owocowo- warzywne sałatki. (zdjęcia)
W  listopadzie  uczniowie  klas I - V  będą  mogli uczestniczyć w konkursie   na najciekawszą rymowankę o owocach, warzywach i witaminach.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki