Powrót do BlogowiSKO Szkoła Podstawowa im. Stefana Żeromskiego w Nałęczowie
Zdobywcy I i III miejsca w konkursie recyctatorskim !!!

Zdobywcy I i III miejsca w konkursie recyctatorskim !!!

Warszawa 04.03.2015

Julia Barańska, Laura Gorgol oraz Jakub Głuchowski - uczniowie klasy 4a reprezentowali szkołę na Międzygminnym Konkursie Recytatorskim Poezji i Prozy o Tematyce wiejskiej w Kurowie

Nasi reprezentanci zmierzyli się z niełatwą tematyką twórczości ludowej. Czerpiąc z bogactwa twórczośći naszego regionu zaprezentowali fragmenty utworów poetów Lubelszczyzyny. Niezwykle wysoki poziom konkursu, co podkreśliło jury  podczas ogłaszania werdyktu, pokazał, że nawet 10 - latki potrafią wspaniale zrozumieć i zonterpretować teksty gwarowe folklorystyczne. Laura zdobyła III miejsce, natomiast Jakub - I i będzie reprezentował nasz powiat w konkursie międzywojewódzkim.

Wykonanwcom gratulujemy i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy.

 

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki

Bankowcy dla Edukacji

02.06.2020
W ramach projektu Bankowcy dla Edukacji zapraszamy naszych uczniów i nauczycieli do uczestnictwa w cyklu aktywności on-line.
Więcej Bankowcy dla Edukacji

Konkurs „Łamigłówki z BAKCYLEM”

02.06.2020
Z okazji Dnia Dziecka zachęcamy do udziału w konkursie w ramach wydarzenia: #1czerwcazWIB Zapraszamy uczniów w dwóch grupach wiekowych: – klasy III-V – klasy VI-VIII
Więcej Konkurs „Łamigłówki z BAKCYLEM”

Konkurs z okazji Dnia Dziecka

02.06.2020
Kto jest kim? Może uczniowie nie zdają sobie z tego sprawy, ale nas nauczycieli też ciągnęło kiedyś do zabawy. Mieliśmy lalki, klocki i samochodziki, a na podwórku zbieraliśmy kolorowe kamyki.
Więcej Konkurs z okazji Dnia Dziecka

Dzień Matki w naszej szkole

02.06.2020
Mimo, że szkoły świecą pustkami, nadal pracujemy wytrwale i systematycznie. Pamiętamy też o świętach i ważnych uroczystościach.
Więcej Dzień Matki w naszej szkole