Powrót do BlogowiSKO Szkoła Podstawowa w Siemiechowie
„ZDĄŻYĆ Z POMOCĄ ...”.

„ZDĄŻYĆ Z POMOCĄ ...”.

Wpis dodany przez szkołę Szkoła Podstawowa w Siemiechowie
Warszawa 15.10.2014

W dniach 6 X – 7 X br. odbyła się w naszej szkole- z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego- II edycja akcji charytatywnej „ZDĄŻYĆ Z POMOCĄ DOMINIKOWI”.

Przeprowadziliśmy zbiórkę pieniężną do puszek wykonanych przez przedstawicieli SU na rzecz Dominika, który mieszka w Siemiechowie. Chłopiec urodził się z mózgowym porażeniem dziecięcym czterokończynowym.  Dominik nie jest w stanie siedzieć ani stać o własnych siłach, nie mówi. Wymaga stałej i wszechstronnej opieki oraz pomocy. My właśnie postanowiliśmy Mu pomóc.

Zebraliśmy w tym celu 801, 72 zł. Pieniądze te w dniu 10 X zostały przekazane mamie Dominika, która ze łzami w oczach poprosiła o przekazanie wszystkim ofiarodawcom gorących podziękowań.

Każdy, kto przyłączył się do akcji, wrzucając do puszki wolny datek, dostawał serduszko, które potem mógł zawiesić na tablicy obok zdjęcia Dominika. W ten sposób utworzyliśmy wielkie serce dla chłopca - to wizualne, ale o wiele ważniejsze jest to, że otworzyliśmy nasze serca dla kogoś, komu została wybrana inna droga aniżeli nasza. Ta droga to CIERPIENIE.

SU zalecił, aby w pierwszym dniu akcji osoby, które ją popierają i chcą się do niej dołączyć, ubrały się na czerwono. Kolor czerwony to symbol życia, miłości i miłosierdzia. Cała szkoła w tym dniu jaśniała czerwonością. Oznacza to, że los innych nie jest nam obojętny.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki