Powrót do BlogowiSKO Zespół Szkół w Uniejowie
Zbiórka pieniędzy dla Huberta.

Zbiórka pieniędzy dla Huberta.

Wpis dodany przez szkołę Zespół Szkół w Uniejowie
Warszawa 25.03.2014

Etap 1. Przygotowanie zbiórki.

Pierwszym etapem zbiórki pieniędzy dla Huberta było znalezienie osoby, która potrzebuje naszej pomocy. Hubert jest pięcioletnim niepełnosprawnym chłopcem mieszkającym w Uniejowie. Urodził się z bardzo rzadką, ciężką, cały czas postępującą, nieuleczalną chorobą genetyczną – mukolipidozą typu II. Chłopiec ma opóźnienie psychoruchowe, wadę serca, nie jest w stanie samodzielnie chodzić, wymaga stałej, codziennej opieki oraz kontroli poradni neurologicznej, genetycznej, metabolicznej, kardiologicznej, laryngologicznej, logopedycznej, endokrynologicznej, ortopedycznej i chirurgicznej. 

Następnie wspólnie przygotowaliśmy plakat z informacjami na temat zbiórki. Dodatkowo o zbiórce informują uczniów specjalnie dla nich przygotowane ulotki roznoszone przez wyznaczoną do tego grupę uczniów.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki

Jestem superkonsumentem i swoje prawa znam!

19.11.2019
W ramach edukacji ekonomicznej, która jest jednym z priorytetowych zadań MEN na obecny rok szkolny, w klasie IV b przeprowadzono lekcję wychowawczą pt „Reklamacji nie udziela się... ?”. Podczas zajęć wyjaśniono i przedyskutowano takie pojęcia jak konsument, zakupy, reklama, reklamacja, oszczędzanie, sortowanie śmieci, dbanie o ekologię itp. Kwestie wydawało by się proste, a jednak zupełnie nowe dla niektórych czwartoklasistów.
Więcej Jestem superkonsumentem i swoje prawa znam!

Brawo Lenka!

18.11.2019
Lenka z czwartej klasy pomogła osobom, które chorują na nowotwory.
Więcej Brawo Lenka!

Zakazane piosenki malowane słowem i obrazem - uroczystości rocznicowe posadzenia Dębów Pamięci i Sosny Syberyjskiej na terenie ZSP w Krzęcinie.

18.11.2019
Historia żyje w piosence” – taki właśnie tytuł nosił tegoroczny montaż słowno – muzyczny przygotowany i zaprezentowany przez zuchów i harcerzy z działającego przy naszej szkole 2.Szczepu Harcerskiego "MEMORIA". Cała zgromadzona publiczność, w tym przedstawiciele Sybiraków, władz wojewódzkich, powiatowych i  lokalnych, a także przedstawiciele działających na terenie sołectwa i sąsiednich miejscowości organizacji pozarządowych, rodzice i cała społeczność szkolna miała możliwość przenieść się w czasy, gdy mieszkańcy stolicy – poza bronią i podstępem - walczyli z Niemcami także dowcipem i piosenką, choć narażali się tym na surowe kary, a często także na śmierć.
Więcej Zakazane piosenki malowane słowem i obrazem - uroczystości rocznicowe posadzenia Dębów Pamięci i Sosny Syberyjskiej na terenie ZSP w Krzęcinie.

Finał Kasztanobrania

18.11.2019
Od około miesiąca uczniowie naszej szkoly brali udział w Kasztanobraniu. Udalo nam sie zebrać okolo 400kg kasztanów, które w ubiegły piątek 8 listopada zostały przekazane Kołu Łowieckiemu "Darz Bór".
Więcej Finał Kasztanobrania