Powrót do BlogowiSKO Szkoła Podstawowa im. J. Lompy w Lubszy
Zbiórka makulatury - październik 2013

Zbiórka makulatury - październik 2013

Wpis dodany przez szkołę Szkoła Podstawowa im. J. Lompy w Lubszy
Warszawa 21.11.2013

Jak co roku jesienią, od 25 do 31 października, zbieraliśmy makulaturę w naszej szkole.

 Razem uzbieraliśmy 1670 kg tzw. „gazety” oraz 100 kg „kartonu”.  Pieniądze otrzymane za makulaturę, będą przeznaczone na na nagrody w licznych konkursach, związanych z oszczędzaniem w SKO. Regularne zbiórki surowców wtórnych w naszej szkole cieszą się dużym zainteresowaniem wśród dzieci i ich rodziców. Z pewnością będzie to owocować w przyszłości, gdyż dzięki nim dzieci uświadamiają sobie znaczenie segregacji odpadów i troszczą się o środowisko. Jest to również ich osobisty wkład w działania programu Comenius pt. „Ratujmy Ziemię, proszę”, który rozpoczęliśmy w tym roku szkolnym, a który poświęcony jest tematyce przyrodniczej i ekologicznej. Oprócz makulatury, zbieramy również baterie i kartridże ( przez cały rok), puszki aluminiowe oraz złom ( wiosną). Zakrętki i zużyte telefony. Dbajmy o nasze lokalne środowisko – zbierajmy surowce wtórne!

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki

Wizyta w Nadleśnictwie Pisz!

26.10.2021
W ramach działań proekologicznych prowadzonych w naszej szkole nasi członkowie SKO udali się 12 października do Nadleśnictwa Pisz.
Więcej Wizyta w Nadleśnictwie Pisz!

Przyjęcie Nowych Członków SKO

26.10.2021
W październiku miesiącu oszczędzania do SKO przystąpiło sporo Nowych członków - wszyscy uczniowie klasy pierwszej oraz klas drugich. Ze starszych klas również mamy kilku nowych uczniów - chętnych oszczędzać swoje pieniążki w SKO.
Więcej Przyjęcie Nowych Członków SKO