Powrót do BlogowiSKO Szkoła Podstawowa im. J. Lompy w Lubszy
Zbiórka makulatury - 2014

Zbiórka makulatury - 2014

Wpis dodany przez szkołę Szkoła Podstawowa im. J. Lompy w Lubszy
Warszawa 09.11.2014

Kolejna zbiórka makulatury cieszyła się dużym zaangażowaniem uczniów i rodziców.

W dniach od  24 do 31 października 2014 roku w naszej szkole zbieraliśmy makulaturę. Razem uzbieraliśmy 2507 kg tzw. „gazety” oraz 150 kg „kartonu”.  Otrzymane pieniądze będą przeznaczone na potrzeby szkolne, w tym  na nagrody w konkursach. Do zbiórki przyłączyli się rodzice, znajomi i najbliżsi krewni. Regularne zbiórki surowców wtórnych w naszej szkole cieszą się dużym zainteresowaniem, co z pewnością będzie owocować w przyszłości, gdyż dzięki nim dzieci uświadamiają sobie znaczenie segregacji odpadów i troszczą się o środowisko. Jest to również ich osobisty wkład w działania programu Comenius pt. „Ratujmy Ziemię, proszę”, który rozpoczęliśmy w ubiegłym roku szkolnym, a który poświęcony jest tematyce przyrodniczej i ekologicznej.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki

Wizyta w Nadleśnictwie Pisz!

26.10.2021
W ramach działań proekologicznych prowadzonych w naszej szkole nasi członkowie SKO udali się 12 października do Nadleśnictwa Pisz.
Więcej Wizyta w Nadleśnictwie Pisz!

Przyjęcie Nowych Członków SKO

26.10.2021
W październiku miesiącu oszczędzania do SKO przystąpiło sporo Nowych członków - wszyscy uczniowie klasy pierwszej oraz klas drugich. Ze starszych klas również mamy kilku nowych uczniów - chętnych oszczędzać swoje pieniążki w SKO.
Więcej Przyjęcie Nowych Członków SKO