Powrót do BlogowiSKO Szkoła Podstawowa w Kuczynie
Zbieramy pieniądze na operację Bogusi z Ciechanowca

Zbieramy pieniądze na operację Bogusi z Ciechanowca

Wpis dodany przez szkołę Szkoła Podstawowa w Kuczynie
Warszawa 17.12.2017

Dzisiaj, czyli w niedzielę 17.12.2017r. zbieraliśmy pieniądze na operację dla Bogusi z Ciechanowca

17.12.2017r. przeprowadziliśmy zbiórkę pieniędzy na leczenie operacyjne młodej , przykutej do wózka inwalidzkiego dziewczyny z pobliskiego Ciechanowca. W momencie kiedy dowiedzieliśmy się o cierpieniu Bogusi i szansie na samodzielność, jaką daje Jej leczenie na Florydzie, postanowiliśmy, że tegoroczna akcja charytatywna organizowana w ramach działalności SKO będzie przeprowadzona właśnie dla Niej. Udaliśmy się z prośbą do księdza proboszcza, by pozwolił nam zorganizować zbiórkę przy kościele parafialnym. Ksiądz proboszcz przychylił sie do naszej prośby, tydzień wcześniej odczytał zredagowane przez nas ogłoszenie o planowanej akcji i dziś o godzinie ósmej wystartowaliśmy. Pierwsza grupa wolontariuszy to: Piotr Jakończuk kl.V, Julia Sylwestrzuk, Kacper Wojsław i Bartosz Remian z klasy IV. Udało się im zebrać 1171,30 zł. Następna grupa przybyła o godzinie 9:30 i zebrała 1371,69 zł. W grupie tej byli: Julia Dąbrowska i Mateusz Karolak z klasy IV, Aleksandra Andrzejczuk, Piotr Łapiak i Mateusz Puchaczewski z klasy V oraz Patryk Łapiak z klasy VI. Kolejni wolontariusze w składzie: Sebastian Pokrywko, Sebastian Tymiński kl. IV, Marta Sylwestrzuk kl. V oraz Kinga Kulesza i Jakub Gontarczuk kl.VI kwestowali od godziny 11:30. i zebrali 775,29 zł. Łącznie w ramach niedzielnej kwesty zebraliśmy 3317, 58zł. Dziękujemy serdecznie wszystkim darczyńcom za hojność, wolontariuszom za chęć niesienia pomocy, księdzu proboszczowi Jerzemu Kaczyńskiemu za umożliwienie zbiórki, pani dyrektor naszej  szkoły Beacie Miszczuk i pani katechetce Elżbiecie Gosk za poświęcony czas oraz pani Dorocie Załuskiej -Jeżak za koordynowanie całej akcji.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki

Jestem superkonsumentem i swoje prawa znam!

19.11.2019
W ramach edukacji ekonomicznej, która jest jednym z priorytetowych zadań MEN na obecny rok szkolny, w klasie IV b przeprowadzono lekcję wychowawczą pt „Reklamacji nie udziela się... ?”. Podczas zajęć wyjaśniono i przedyskutowano takie pojęcia jak konsument, zakupy, reklama, reklamacja, oszczędzanie, sortowanie śmieci, dbanie o ekologię itp. Kwestie wydawało by się proste, a jednak zupełnie nowe dla niektórych czwartoklasistów.
Więcej Jestem superkonsumentem i swoje prawa znam!

Brawo Lenka!

18.11.2019
Lenka z czwartej klasy pomogła osobom, które chorują na nowotwory.
Więcej Brawo Lenka!

Zakazane piosenki malowane słowem i obrazem - uroczystości rocznicowe posadzenia Dębów Pamięci i Sosny Syberyjskiej na terenie ZSP w Krzęcinie.

18.11.2019
Historia żyje w piosence” – taki właśnie tytuł nosił tegoroczny montaż słowno – muzyczny przygotowany i zaprezentowany przez zuchów i harcerzy z działającego przy naszej szkole 2.Szczepu Harcerskiego "MEMORIA". Cała zgromadzona publiczność, w tym przedstawiciele Sybiraków, władz wojewódzkich, powiatowych i  lokalnych, a także przedstawiciele działających na terenie sołectwa i sąsiednich miejscowości organizacji pozarządowych, rodzice i cała społeczność szkolna miała możliwość przenieść się w czasy, gdy mieszkańcy stolicy – poza bronią i podstępem - walczyli z Niemcami także dowcipem i piosenką, choć narażali się tym na surowe kary, a często także na śmierć.
Więcej Zakazane piosenki malowane słowem i obrazem - uroczystości rocznicowe posadzenia Dębów Pamięci i Sosny Syberyjskiej na terenie ZSP w Krzęcinie.

Finał Kasztanobrania

18.11.2019
Od około miesiąca uczniowie naszej szkoly brali udział w Kasztanobraniu. Udalo nam sie zebrać okolo 400kg kasztanów, które w ubiegły piątek 8 listopada zostały przekazane Kołu Łowieckiemu "Darz Bór".
Więcej Finał Kasztanobrania